شما نباید اهمیت بیانیه پایان نامه را برای مقاله تحقیقاتی دست کم بگیرید. مردم کل سند را برای درک ایده‌ها یا هدف اصلی آن نمی‌خوانند، و استاد شما نیز از این قاعده مستثنی نیست – او نگاهی به مقدمه مقاله تحقیقاتی شما خواهد انداخت و تصمیم می‌گیرد که آیا ارزش ادامه خواندن را دارد یا خیر. بنابراین، منصفانه است که بگوییم بیانیه پایان نامه کلید موفقیت پروژه شما است!

چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله تحقیقاتی بنویسیم؟

وقتی درخواستی وجود دارد، “من باید بیانیه پایان نامه خود را برای یک پروپوزال تحقیقاتی انجام دهم”، اولین کاری که باید انجام داد این است که یک سوال نسبتاً محدود را که پروپوزال روی آن تمرکز می کند، تعریف کنید. سپس در مورد بحث خاص مطرح شده در چارچوب این سؤال یا موضوع تأمل کنید و در نهایت آن را به طور واضح و دقیق بیان کنید.

برای درک کلی از چیستی و نحوه ظاهر آن، نمونه‌هایی از این عبارات را به صورت آنلاین جستجو کنید – نمونه‌های زیادی برای خواندن و دانلود وجود دارد، بنابراین می‌توانید نمونه‌های مناسب زیادی را پیدا کنید و همچنین می‌توانید برای مقاله پژوهشی به صورت آنلاین پرداخت کنید  . این کار پیچیده را به متخصصان بسپارید. توجه داشته باشید که بسیاری از نمونه ها ممکن است خیلی خوب نباشند. همچنین توجه داشته باشید که چنین نمونه هایی ممکن است با نوع کار شما مطابقت نداشته باشند.

نمونه ای از بیانیه پایان نامه به این صورت است: “مقدار فزاینده پلاستیک در اقیانوس شروع به تأثیر جدی بر موجودات دریایی با اندازه متوسط ​​و بزرگ می کند”.

اگر می‌دانید که اهداف اصلی تحقیق شما چیست، چه چیزی را می‌خواهید با آن اثبات و توضیح دهید، و چرا این کار را انجام می‌دهید، نوشتن بیانیه پایان‌نامه مقاله پژوهشی آسان خواهد بود – فقط ایده مطالعه خود را یادداشت کنید و بنویسید. بیانیه پایان نامه شما جذاب و آموزنده به نظر می رسد:

این جمله باید موقعیت شما را نیز نشان دهد. به خوانندگان خود اجازه دهید تا بدانند موضع شما در مورد موضوع چیست، آنچه فکر می کنید درست است، و چه چیزی را می خواهید ثابت کنید، به خصوص اگر موضوع و ایده های شما بسیار قابل بحث باشد.

بسیاری از معلمان استفاده از سوالات را به عنوان عبارات توصیه نمی کنند. حتی اگر کل مقاله پژوهشی پر از پاسخ به سوالات خاص باشد. فهرست همچنین فرم مناسبی برای بیانیه پایان نامه نیست – بهتر است از یک جمله کوچک ساده استفاده کنید که ایده و هدف کلی تحقیق شما را توضیح دهد.

می توانید از “A درست است به دلیل B” و سایر فرمول های استاندارد استفاده کنید. فقط اولین نسخه از بیانیه پایان نامه خود را یادداشت کنید و آن را هر چند بار که نیاز دارید در طول دوره کار بر روی پروژه خود تجدید نظر کنید. اگر نوشتن مقاله تحقیقاتی خود را از بیانیه پایان نامه شروع کنید، باید ویرایش مقاله تحقیقاتی را ادامه دهید. این فقط زمان بیشتری را از شما می گیرد! به همین دلیل است که بسیاری پایان نامه من و کل مقدمه را وقتی که تمام بخش های دیگر را دارند می نویسند. در غیر این صورت اگر بعد از نوشتن قسمت اصلی به مقدمه نگاه کنید، می بینید که نیاز به تجدید نظر دارد.

جمله باید متمرکز باشد. اطلاعاتی را که مرتبط یا مهم نیستند قرار ندهید. سعی کنید آن را مختصر اما مشخص بیان کنید، برای کمک به خوانندگان در درک موضوع تحقیق شما و موضع شما.

آن را جلب توجه کند! اگر می‌کوشید خوانندگان خود را درگیر کنید، یک موضوع خوب و پایان‌نامه جلب توجه می‌تواند به شما کمک کند، زیرا اگر قابل بحث و مرتبط باشند، خوانندگان شما را وادار به خواندن بیشتر برای کسب اطلاعات بیشتر می‌کند!

پیدا کردن یک مثال

به دنبال کجا برای یافتن نمونه های بیانیه پایان نامه برای مقالات تحقیقاتی هستید؟ ساده ترین راه این است که آنها را در اینترنت جستجو کنید یا به سادگی بخواهید “در پایان نامه ام به من کمک کنید”. می‌توانید نمونه‌های مقاله‌های تحقیقاتی تهیه‌شده برای حوزه‌های علمی مشابه را جستجو کنید، اما حتی اگر موضوعات آن‌ها مشابه موضوع شما نباشد، همچنان از آنها برای یادگیری نحوه نوشتن یک بیانیه پایان‌نامه برای یک مقاله تحقیقاتی استفاده می‌کنید.

با این حال، یک چیز وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. باید درک کنید که اینها فقط نمونه هستند و نباید به سادگی آنها را کپی کنید، بهتر است یک نوشته منحصر به فرد ایجاد کنید و از مثال ها فقط برای اطلاع از نحوه نوشتن آنها استفاده کنید. در غیر این صورت سرقت ادبی است و به راحتی قابل بررسی است.

به کمک نوشتن نیاز دارید؟

ایجاد یک پایان نامه خوب حیاتی است زیرا در بسیاری از موارد لحن را برای بقیه مقاله تعیین می کند و بنابراین، به یک نقطه تعیین کننده برای موفقیت پروژه شما تبدیل می شود. وقتی نوشتن یک بیانیه پایان نامه تحقیقاتی به دلایل مختلف دشوار می شود کجا باید به دنبال کمک بود؟ دانش آموزان می توانند از کمک مشاوران و معلمان خود استفاده کنند. معلمان شما می توانند توصیه های ارزشمندی به شما بدهند، کمک کنند تا یک طرح کلی خوب بنویسید، الزامات را روشن کنند، متن شما را برای اشتباهات بررسی کنند، و در صورت نیاز هر گونه کمک دیگری به شما ارائه دهند، اما آنها خیلی به شما کمک نمی کنند، به خصوص اگر شما می توانید اطلاعات مورد نیاز را خودتان پیدا کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 18 =