چگونه یک زندگینامه بنویسیم: راهنمای که آن را آسان می کند

وقتی از دانش‌آموزان خواسته می‌شود انشایی از این نوع را کامل کنند، معمولاً گیج می‌شوند. آن‌ها بلافاصله به فیلم «زنده ماندن در اوج» دونالد ترامپ یا « از دست دادن بکارت» ریچارد برانسون فکر می‌کنند . اینها کتابهای بیوگرافی عالی هستند. اما این در مورد یک کتاب نیست، زیرا شما فقط یک دانشجوی کالج هستید.استادان نحوه نوشتن زندگینامه را آموزش نمی دهند. تنها کاری که آن‌ها انجام می‌دهند این است که سخنرانی‌هایشان را مرور کنند و بقیه چیزها را به شما بسپارند. بنابراین شما در حال مرور از طریق اینترنت هستید و سعی می کنید راهنمای خاصی را پیدا کنید که تمام مراحل را پوشش می دهد.

این مقاله راهنمای قالب بندی، ساختار و سبک کاملی در مورد نحوه نوشتن مقاله زندگی نامه خود است. بعلاوه، برای نشان دادن بهتر، نمونه ای از مقاله زندگینامه خود را اضافه می کنیم. توجه داشته باشید که ما یک سرویس بیوگرافی نویسی فقط برای شما داریم!

خلاصه داستان زندگینامه

بیایید روشن کنیم: مقاله زندگی نامه دقیقاً چیست؟ این مقاله استاندارد در مورد تجربه شخصی است. با مقاله شخصی متفاوت است. این می تواند در مورد احساسات شما در مورد هر موضوعی باشد، اما قالب اتوبیوگرافی بر رویدادها متمرکز است.

اما چرا آن را برای دانشگاه مطالبه می کنند؟ شما نویسنده یا شخصیت مشهوری نیستید و در این کلاس نویسندگی شرکت کردید زیرا فکر می‌کردید که به انجام تمام آن تکالیف کتبی کمک می‌کند. خب، کالج های آمریکایی روز به روز رقابتی تر می شوند. آنها سعی می کنند آموزش را برای دانش آموزان خود چالش برانگیزتر کنند.

همچنین ممکن است نیاز به نوشتن این نوع مقاله برای درخواست بورسیه باشد. در این صورت، آن را بیانیه شخصی می نامند و شما باید تجربه را به مطالعات مرتبط کنید. توضیح دهید که چرا به عنوان دانشجو و شخص مستحق بورسیه تحصیلی هستید. اگر به دنبال کمک قابل اعتماد در انجام تکالیف هستید، سرویس نوشتن مرور مقاله از هوش پژوهشی نیازهای نوشتاری شما را برآورده می کند.

انواع بیوگرافی

سه نوع مختلف وجود دارد:

اتوبیوگرافی – روایتی از زندگی یا تجربه خاص یک شخص، که توسط آن شخص به صورت اول شخص نوشته شده است. خاطرات یک دختر جوان نوشته آن فرانک یک زندگی نامه است.

بیوگرافی – روایت زندگی/رویداد خاص که می تواند توسط نویسنده دیگری نوشته شود. استیو جابز نوشته والتر ایزاکسون بیوگرافی است. در استخدام سرویس زندگی نامه نویسی ما دریغ نکنید.

خاطرات – شبیه به زندگی نامه، اما تمرکز بر تجربیات قبلی نویسنده. ممکن است درباره مکان‌ها، رویدادها یا افرادی از زندگی نویسنده استثنایی باشد. ضیافت متحرک اثر ارنست همینگوی خاطرات است.

راهنمای گام به گام نوشتن

نوبت به نکات واقعی رسیده است. شما می توانید این کار را انجام دهید! فقط یک برنامه را تکمیل کنید و آن را دقیقا دنبال کنید. این روند به این صورت است:

1. به مخاطبان خود فکر کنید

این اولین سطح در هر نوع نوشتن است: برای افرادی بنویسید که این مقاله را خواهند خواند. اگر برای کلاس است، فکر کنید: اساتید چه انتظاری دارند؟ آنها در طول سخنرانی ها نکاتی را ارائه می دهند، همه گوش کنید؟ آنها قطعاً گفته اند که مقاله زندگینامه ای چقدر باید خوب باشد. و اگر این را برای کمیته بورسیه می نویسید، به نحوه انتخاب نامزدهای خود فکر کنید. چه نوع داستان و سبکی آنها را متقاعد می کند که شما شایسته این فرصت هستید؟

داستان شما را انتخاب کنید

وقتی می‌پرسید چگونه زندگی‌نامه‌ای را شروع کنید، این اولین قدم است: تجربه را انتخاب کنید. تکنیک طوفان فکری قدیمی هنوز مفید است. یک تکه کاغذ بردارید و مهم ترین چیزهایی را که تاکنون تجربه کرده اید فهرست کنید. ممکن است تعطیلات، اولین شغل، اولین ماراتن شنا، ملاقات با بهترین دوست… اگر در انتخاب موضوع مقاله آزاد هستید، از این انعطاف پذیری استفاده کنید. وقتی ایده های کمی دارید، جذاب ترین موضوع را انتخاب کنید و روی آن تمرکز کنید.

3. یک طرح کلی را کامل کنید

این یک کاغذ استاندارد است. باید دارای مقدمه، بدنه و نتیجه باشد. در آن بخش ها چه خواهید نوشت؟ چند نقطه گلوله در قالب اضافه کنید. آنها به عنوان دستورالعمل عمل می کنند، بنابراین هنگام نوشتن باعث انحراف نخواهید شد.

. تکنیک آزاد نویسی

نکات طرح کلی را دنبال کنید و هر آنچه را که می خواهید بنویسید. در این مرحله به جملاتی که باید ویرایش کنید برنگردید. خودتان را شل بگذارید و کل کاغذ را کامل کنید. بعداً ویرایش خواهید کرد.

5. مرحله ویرایش

اگر می خواهید خودتان مقاله زندگی نامه خود را ویرایش کنید، کمی از آن فاصله بگیرید. سپس، متن را مرور کنید، به ترتیب منطقی، شکاف های اطلاعاتی، جمله بندی بیش از حد و دستور زبان / املا توجه کنید. آن را کامل انجام دهید! برای دانشجویان خارجی یا کسانی که واقعاً در گرامر خوب نیستند، استخدام یک سرویس تصحیح آنلاین در هوش پژوهشی ایده هوشمندانه ای خواهد بود.

نکاتی عالی برای زندگی نامه

اکنون که می دانید چگونه این فرآیند را پوشش دهید، از نکات اضافی استفاده کنید که آن را آسان تر می کند.

  • صادق باش! اغراق در مورد تجربیات آسان است، اما این کار را نکنید. اگر مقاله واقع بینانه باشد، خوانندگان بیشتر از آن قدردانی خواهند کرد.
  • در حالی که دریابید چگونه یک مقاله زندگینامه بنویسید، سخت و کسل کننده شدن آسان است. معمولاً افراد برای تحت تأثیر قرار دادن خوانندگان جزئیات را حذف می کنند. این رویکرد درستی نیست این انشا درباره شماست پس هنگام نوشتن خود را آزاد کنید!
  • جریان منطقی را حفظ کنید! آیا رویدادها وقتی در مورد آنها صحبت می کنید ارتباط واضحی دارند؟ آیا خواننده می تواند بفهمد که اقدامات از کجا می آیند؟
  • خواندن آن را آسان کنید. از کلمات “بزرگ” استفاده نکنید، به این فکر کنید که آنها شما را خاص تر می کنند.

بهترین نمونه مقاله اتوبیوگرافی برای یک درجه

تقریباً یک دهه می گذرد ، اما من آن روز را به وضوح به یاد می آورم که انگار دیروز بود. روزی بود که انگار تمام سال بود. روز غم انگیز، مالیخولیایی، بارانی در کشوری چنان فقیر که توصیف آن سخت است. والدین بیکار پسر و دختر در حال تحصیل بیشتر خانواده ها اینطور به نظر می رسیدند و این هم عکس خانواده من بود.

صبح زود از خواب بیدار می شوم، آماده می شوم قطار را بگیرم و به موقع برای آن امتحان برسم. اما کیف من خالی است. پول بلیط ندارم مادرم که شکسته است اما سعی می کند آن را نشان ندهد، از دوستش پول قرض می گیرد. تا دخترش برود در آن امتحان. “او خیلی مطالعه کرد.”  

وقتی پول می گیرم چیزی در من ترمز می شود. تحقیر شده و خشمگین. وارد آن اتوبوس می شوم و نمی توانم اشک ها و تغییرات عظیمی که در درونم اتفاق می افتد را کنترل کنم. این همان لحظه بود. از آن روز به بعد هیچ چیز مثل قبل نبود. باید بیشتر درگیر زندگی خودم می شدم و شروع به ایجاد تغییرات می کردم. نه فقط برای من، بلکه برای همه اطرافیانم. چیزی که مرا شکست، چیزی شد که مرا روشن کرد.  

چک لیست سوالات برای نوشتن موفق

در اینجا یک پرسشنامه مختصر وجود دارد که به درک رویکرد این مقاله کمک می کند:

  • هیجان انگیزترین رویدادی که تا به حال تجربه کرده اید چیست؟
  • آیا داستان شخصی وجود دارد که بخواهید از سیستم خود خارج شوید؟
  • بزرگترین دستاورد شما چیست؟
  • چگونه می توانید خود را به عنوان یک شخص توصیف کنید؟
  • قوی ترین حافظه شما چیست؟
  • چه رشته ای از اتفاقات شما را به این لحظه خاص رساند، تحصیل در این مدرسه و شرکت در این کلاس؟

اکنون می دانید زندگی نامه چیست و چگونه مقاله بنویسید. اگر همه اینها هنوز دشوار به نظر می رسد، با بیوگرافی نویسان حرفه ای Edubirdie تماس بگیرید. ما به صورت 24 ساعته در دسترس هستیم تا این اتفاق بیفتد. فقط برخی چیزها را در مورد زندگی خود به ما بگویید، و ما آنها را در یک نوشتن کامل یک مقاله زندگی نامه پیاده سازی خواهیم کرد!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *