مدرس حرفه ای

شما می توانید با گذراندن دوره های آموزشی و گواهینامه مورد نیاز به حرفه معلمی بپیوندید، اما تبدیل شدن به یک معلم حرفه ای چیزی فراتر از این است. حرفه ای بودن به این معناست که مطابق با بالاترین استانداردها رفتار کنید، بهترین تلاش خود را در داخل و خارج از کلاس انجام دهید و روابطی بر اساس احترام متقابل ایجاد کنید. بنابراین، اگر آرزو دارید معلم شوید، هدفتان این باشد که معلم خوبی باشید. و اگر می خواهید معلم خوبی باشید، حتما مانند یک حرفه ای رفتار کنید.

مانند یک حرفه ای واقعی به نظر برسید و رفتار کنید

 1.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم اول
  1

  با لباس ها و استایل خود ظاهری مرتب و تمیز ایجاد کنید. ممکن است نسبت به معلمان نسل های قبلی در لباس خود انعطاف بیشتری داشته باشید—مثلاً از معلم مرد انتظار نمی رود که کت و کراوات بپوشد. مهم نیست که کد لباس (یا فقدان آن) در مدرسه شما چیست، اما بر حفظ ظاهر حرفه ای تمرکز کنید. به سر کار بیایید و نقش یک معلم را داشته باشید، نه اینکه سعی کنید مانند دانش آموزان خود لباس بپوشید. [1]

  • لزومی ندارد که لباس شما خفه و بسته باشد، بلکه لباس های معمولی، تمیز، چروک و بدون آسیب را انتخاب کنید.
  • مثلاً می‌توانید دامن یا شلواری را با بلوز یا ژاکت ست کنید یا شلوار و پیراهن یقه‌دار را با ژاکت یا ژاکت و شاید کراوات بپوشید.
  • وقتی نوبت به نظافت شخصی می رسد، سعی کنید طوری به نظر نرسید که به تازگی از رختخواب بیرون آمده اید یا انگار دارید به باشگاه می روید.
 2.  

   

  Image titled Be a Professional Teacher Step 2

  2

  در جمع حرفه ای رفتار کنید. دانش آموزان و جامعه در کل شما را به عنوان یک معلم حتی زمانی که کار نمی کنید می بینند، بنابراین مطمئن شوید که مدرسه و حرفه خود را به خوبی در زندگی روزمره خود نشان می دهید. کسی باشید که دیگران بدون توجه به شرایط به او احترام بگذارند. [2]

  • برای نام بردن از یک مثال افراطی، وارد شدن به دعواهای مست در اوقات فراغت باعث می شود که اعضای جامعه نه تنها به شما، بلکه شاید به کل حرفه نیز احترام بگذارند.
  • مدرسه را بدگویی نکنید یا در مورد کارمندان یا دانش آموزان مدرسه شایعه پراکنی نکنید.
 3.  

   

  Image titled Be a Professional Teacher Step 3

  3

  حرفه ای بودن را در رسانه های اجتماعی حفظ کنید. رسانه های اجتماعی می توانند راهی عالی برای ارتباط شما با دانش آموزان، والدین و همکاران باشند، اما همچنین می توانند دروازه ای برای رفتارهای غیرحرفه ای یا حتی نامناسب باشند. شما باید نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی شخصی و حرفه‌ای خود را از هم جدا نگه دارید و تنظیمات حریم خصوصی را برای هر یک از آن‌ها حفظ کنید.

  • به عنوان یک قاعده کلی، در شبکه های اجتماعی چیزی که در کلاس درس نگویید، نگویید.
  • در برابر وسوسه پرحرفی بیش از حد یا اشتراک گذاری بیش از حد در رسانه های اجتماعی مقاومت کنید. در روابط خود با دانش آموزان و دیگران در مقام معلمی، فاصله حرفه ای را حفظ کنید.
  • عکس های دانش آموزان خود را بدون رضایت آنها و رضایت والدین یا سرپرست آنها در شبکه های اجتماعی قرار ندهید.
  • بررسی کنید که آیا مدرسه شما دستورالعمل ها یا خط مشی های رسانه های اجتماعی را دارد یا خیر.
 4.  

   

  Image titled Be a Professional Teacher Step 4

  4

  برای هر روز تدریس به طور کامل آماده شوید. برنامه ریز خود را عصر قبل بررسی کنید و برای روز بعد آماده شوید. معلمان حرفه ای برای هر درس و کلاس به طور کامل برنامه ریزی می کنند. سپس، آنها به برنامه کاری و برنامه ارزیابی خود پایبند هستند. [3]

  • این تضمین می کند که محتوای برنامه درسی پوشش داده شده است، و همچنین مهارت های لازم برای موفقیت بلندمدت دانش آموزان در موضوع خاص یا حوزه یادگیری خود را تضمین می کند.
  • روز کاری یک معلم حرفه ای با زنگ مدرسه در پایان روز تمام نمی شود و همیشه قبل از زنگ صبح روز بعد شروع می شود.
 5.  

   

  Image titled Be a Professional Teacher Step 5
  5

  هر روز سر وقت سر کار بیایید. یک معلم حرفه ای نیاز به شروع خوب روز را هر روز درک می کند. اولین تاثیری که هر روز صبح می گذارید، لحن بقیه روز را تعیین می کند. [4]

  • آنقدر زودتر برسید که وقت داشته باشید تا تمام مدارک و برنامه های درسی خود را مرتب کنید و بنابراین بتوانید خود را از نظر ذهنی برای شروع درست روز آماده کنید.
 6.  

   

  Image titled Be a Professional Teacher Step 6
  6

  از رویه ها و پروتکل های مورد انتظار در مدرسه خود پیروی کنید. متخصصان واقعی، در هر زمینه‌ای، هویت و ارزش‌های شرکت را پذیرفته و از این ارزش‌ها برای مشتریان الگوبرداری می‌کنند. در مورد یک معلم، این به این معنی است که با معلمان دیگر و مدیریت مدرسه “بازیگر تیم” باشید و این تمرکز مشترک را به دانش آموزان خود ارائه دهید. [5]

  • حتی اگر در مورد هویت یا رویه های شرکتی در مدرسه خود تردید یا اختلاف نظر دارید، اجازه ندهید که این موضوع در تدریس شما نفوذ کند.
 7.  

   

  Image titled Be a Professional Teacher Step 7
  7

  ضرب الاجل ها را از دست ندهید یا از نمره گذاری خود عقب نمانید. حرفه ای ها کار خود را به روز نگه می دارند و از قبل برنامه ریزی می کنند. اگر همیشه ضرب‌الاجل‌ها را عقب می‌اندازید یا قول‌هایی می‌دهید که نمی‌توانید به آنها عمل کنید، در چشم دانش‌آموزان و همسالان خود احترام خود را از دست خواهید داد. [6]

  • وقتی نوبت به نمره‌دهی می‌رسد، یک قانون سه روزه نقطه شروع خوبی برای تکالیف کوتاه‌تر و تست‌های غیر انشا است. برای تکالیف طولانی تر، به یک چرخش 2 هفته ای پایبند باشید. اگر تحویل دادن تست‌ها و غیره خیلی طول بکشد، ممکن است دانش‌آموزان تا زمانی که کارشان را برگردانید علاقه خود را نسبت به کار و نتایج خود از دست بدهند.
 8.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم هشتم

  8

  تغییر را در آغوش بگیرید و به روش های جدید فرصت دهید. اهل قیامت نباشید و روی ایده ها یا پیشنهادهای جدید برای تغییر مثبت آب سردی بیندازید. به جای ابراز افکار منفی مانند “این هرگز در این مدرسه کارساز نخواهد بود”، با احترام به نگرانی هایی که ممکن است داشته باشید توجه کنید اما تمایل خود را برای امتحان کردن چیزی متفاوت نشان دهید. [7]

  • همچنین بلافاصله پیشنهادات یا ایده های جدید دانشجویان را تخفیف ندهید. بگذارید بدانند که نظرات و دیدگاه‌هایشان ارزشمند است.
 9.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم نهم

  9

  به دنبال دانش موضوعی جدید باشید تا با دانش آموزان خود به اشتراک بگذارید. دوره های آموزش مداوم را برای حفظ انگیزه ذهنی خود بگذرانید. اشتیاق مجدد شما نسبت به موضوع مورد نظر با افزایش علاقه و اشتیاق دانش آموزان به خود موضوع پاداش خواهد گرفت. [8]

  • یک حرفه ای واقعی – به عنوان یک معلم یا در هر شغل دیگری – هرگز از یادگیری دست نمی کشد.
  • همچنین مطمئن شوید که از سیاست ها و قوانین آموزشی مطلع هستید.
 10.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم 10

  10

  نسبت به کار خود پرشور، مثبت و مشتاق باشید. هرگز طوری رفتار نکنید که حضور در کلاس کار سختی است، حتی اگر هر از گاهی چنین احساسی داشته باشید. در عوض، برای دانش‌آموزان خود مثبت‌اندیشی و اشتیاق داشته باشید. [9]

  • اگر به تقویت مثبت خود نیاز دارید، هر روز صبح یا بین کلاس‌ها زمانی را اختصاص دهید تا به خود یادآوری کنید که چرا وارد تدریس شده‌اید و چه نتیجه‌ای از آن کسب می‌کنید.
  • این اشتیاق مثبت را فراتر از کلاس درس نیز حفظ کنید. به عنوان مثال، یک معلم حرفه ای در اتاق کارمندان منفی اندیشی ایجاد نمی کند یا درگیر شایعات بی فکر نمی شود.
 11.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم یازدهم

  11

  برای کسب مهارت های جدید در دوره های توسعه حرفه ای شرکت کنید. معلمان حرفه ای دائماً در حال یادگیری هستند و آنچه را که می دانند به اشتراک می گذارند. در مورد آخرین تئوری ها و شیوه های آموزشی و همچنین ابزارهای تجارت بیاموزید. آماده باشید تا ایده‌های جدید را امتحان کنید تا به دانش‌آموزان خود در یادگیری و پیشرفت کمک کنید.

  • همانطور که شما از معلمان دیگر یاد می گیرید، آنها نیز می توانند از شما یاد بگیرند. آنچه را که از تجربیات و کلاس های خود می آموزید با سایر معلمان، به ویژه آنهایی که در تیم خود هستند، به اشتراک بگذارید.
روش2

اجرای یک کلاس درس مانند یک حرفه ای

 1.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم ۱۲

  1

  مسئولیت کلاس درس خود را بر عهده بگیرید. به دانش آموزان خود احترام بگذارید و همین احترام را از آنها بخواهید. قوانین خود را برای رفتار کلاس درس به وضوح تنظیم کنید و آنها را به طور مداوم اجرا کنید. فریاد نکشید و خونسردی خود را از دست ندهید – آرام و خونسرد باشید و در مورد آنچه که باید بیفتد شفاف باشید. در صورت لزوم، مدیریت مدرسه را برای مسائل جدی انضباطی درگیر کنید. [10]

  • وظیفه شما این نیست که دوست دانش آموزان یا محبوب ترین معلم خود باشید. شما یک مربی هستید که برای انتقال دانش و الگوبرداری از رفتار حرفه ای حضور دارید.
 2.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم سیزدهم

  2

  ایمنی را در اولویت قرار دهید به یاد داشته باشید که به عنوان یک معلم حرفه ای، خدماتی را به دانش آموزان و جامعه مدرسه ارائه می دهید. شما موظف هستید که نقش “در محل والدین” خود را جدی بگیرید. توضیح دهید که چرا قوانین خاصی وجود دارد و از تمام رویه های مدیریت ریسک سازمانی پیروی کنید. [11]

  • چه در حال تدریس در یک کلاس بدنسازی یا در آزمایشگاه شیمی هستید، قوانین ایمنی را به وضوح مشخص کنید و همه را همیشه به آنها ملزم کنید. در تلاش نادرست برای دوست داشتنی‌تر یا «باحال‌تر» به نظر رسیدن تزلزل نکنید.
 3.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم 14

  3

  تعالی را هدف خود قرار دهید. به طور مداوم معیارهایی برای پیشرفت برای دانش آموزان خود ارائه دهید. زمانی که لازم است تحسین کنید و در صورت لزوم بازخورد دلسوزانه و در عین حال سازنده را ارائه دهید. کسانی را که به کمک نیاز دارند تشویق و حمایت کنید و راه های خلاقانه ای برای کمک به آنها برای بهبود نمرات خود بیابید. [12]

  • محیطی ایجاد کنید که در آن از همه (از جمله شما) انتظار می رود که بهترین کار خود را انجام دهند، زمانی که این کار را انجام می دهند مورد تحسین قرار می گیرند و زمانی که از برتری کوتاهی می کنند مورد حمایت قرار می گیرند.
 4.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم پانزدهم

  4

  به روند و محصولات آموزش خود افتخار کنید. مطمئن شوید که درس‌ها، یادداشت‌ها و جزوه‌های شما به‌صورت حرفه‌ای ارائه شده‌اند—یعنی منظم، واضح، قابل پیگیری و بدون اشتباهات ساده یا غلط املایی. لحظه‌ای به این فکر کنید که تلاش‌های خود را چگونه ارزیابی می‌کنید—اگر این تلاش‌ها چیزی غیر از گذراندن با رنگارنگ بود، تلاش خود را افزایش دهید.

  • یک معلم حرفه ای هرگز نباید احساس کند که باید یک کار را دوباره انجام دهد زیرا ارائه آن نامرغوب است.
 5.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم ۱۶

  5

  مسئولیت نتایج دانش آموز خود را بپذیرید. در پایان، این به دانش آموزان شما بستگی دارد که برای کسب بهترین نمرات خود تلاش و تلاش کنند. با این حال، به عنوان یک معلم حرفه ای، باید بپذیرید که نمرات دانش آموزان شما حداقل تا حدی بازتابی از شماست. بپذیرید که در هر دو طرف – دانش آموزان و شما – جایی برای پیشرفت وجود دارد. [13]

  • فقط دستان خود را بالا نبرید و بگویید که نمرات ضعیف دانش آموز به دلیل تنبلی یا بی توجهی به مطالب است. آن را به عنوان یک چالش شخصی برای یافتن راه هایی برای درگیر کردن آنها با موضوع در نظر بگیرید.
 6.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم هفدهم

  6

  درس های خود را برای تمرکز بر اجزای کلیدی ساده کنید. معلمان خوب درک چیزهای پیچیده را آسان می کنند. از مثال ها، مدل ها، تصاویر، فعالیت های عملی، ارتباطات واقعی و غیره استفاده کنید. راه هایی برای ارتباط دانش آموزان با مطالب پیدا کنید.

  • با این حال، “ساده” به معنای “خیلی آسان” یا “بدون مراقبت ایجاد شده” نیست. کوچک کردن موضوعات پیچیده در درس‌های ساده‌تر چالشی است که تسلط بر آن به زمان و تلاش نیاز دارد.
  • مغز معلمان دیگری را انتخاب کنید که به دلیل توانایی آنها در تمرکز و سادگی در تدریس خود به آنها احترام می گذارید.
 7.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم هجدهم

  7

  توجه دانش آموزان خود را از طریق اشتیاق و خودآگاهی حفظ کنید. شما نباید انتظار داشته باشید که دانش‌آموزانتان در مورد یادگیری چیزی هیجان‌زده شوند، اگر به نظر می‌رسید که برای آموزش آن هیجان ندارید. اجازه دهید اشتیاق شما در کلاس درس بدرخشد و بخشی از آن بر دانش آموزانتان تأثیر بگذارد.

  • با این اشتیاق، به دانش آموزان خود توضیح دهید که چرا دانشی که منتقل می کنید مهم است و چگونه می توانند آنچه را که می آموزند در زندگی روزمره خود به کار گیرند. سپس آنها به احتمال زیاد آنچه را که شما آموزش می دهید به خاطر می آورند.
روش3

ارتباط با دانش آموزان، والدین و همکاران

 1.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم نوزدهم

  1

  اعتماد دیگران را از همان ابتدا الهام بخشید. از روز اول سال تحصیلی، اولین احساس خوبی ایجاد کنید. برای موفقیت آماده، مشتاق و جدی باشید. [14]

  • فردی باشید که دانش آموزان، والدین، همکاران و مدیران بتوانند به او ایمان داشته باشند.
  • اگر به دلایلی تأثیر ضعیفی روی کسی گذاشته اید، برای تغییر آن سخت تلاش کنید.
 2.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم 20

  2

  با دانش آموزان خود با احترام رفتار کنید. هرگز دانش آموزان خود را علنا ​​تحقیر یا تحقیر نکنید. نتایج یا نمرات آنها را در حضور دیگران مطرح نکنید. مسائل را با دانش آموزان شخصی سازی نکنید. [15]

  • هرگز سر دانش آموزان خود فریاد نزنید و آنها را در حضور همسالان خود شرمنده نکنید. در عوض، آنها را تشویق کنید تا در تنظیم هنجارهای کلاس شما، که شامل احترام به همه است، شرکت کنند.
  • خانواده، پیشینه، مذهب، رفتار و شرایط شخصی خود را از فرآیندها و بحث های انضباطی عمومی کنار بگذارید.
 3.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم 21

  3

  رفتار محترمانه را برای دانش آموزان خود الگو کنید. دانش آموزان شما می توانند با تماشای شما چیزهای زیادی در مورد انتظارات شما از آنها یاد بگیرند. همیشه نسبت به دانش آموزان، همکاران، مدرسه، رشته تحصیلی و خودتان نگرش محترمانه نشان دهید. آنها نگرش محترمانه شما را به کار خواهند گرفت و به راحتی می توانید احترام آنها را به دست آورید.

  • هنگام صحبت با دانش آموزان و کارکنان از لحنی آرام و محترمانه استفاده کنید.
  • اگر چندین کلاس تدریس می کنید، از یک کلاس به کلاس دیگر شکایت نکنید. دانش آموزان شما با یکدیگر صحبت می کنند، بنابراین دانش آموزان کلاس دیگر متوجه می شوند.
 4.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم 22

  4

  به هر کودکی علاقه مند باشید. هرچه دانش آموزان خود را بهتر بشناسید، تأثیر بیشتری بر نگرش آنها نسبت به یادگیری و به طور کلی بر زندگی آنها خواهید داشت. بازی های مورد علاقه را بازی نکنید یا کسی را فراتر از کمک کردن تصور نکنید – وظیفه شما به عنوان یک حرفه ای این است که به همه افراد کلاس آموزش دهید. [16]

  • مطمئن شوید که دانش‌آموزانی را که در میانه راه هستند فراموش نکنید، یعنی آنهایی که شما را با موفقیت‌هایشان شگفت‌زده نمی‌کنند یا با بی‌علاقگی‌شان شما را ناامید نمی‌کنند.
  • به یاد داشته باشید که وظیفه شما این است که با هر دانش آموز به عنوان یک مربی ارتباط برقرار کنید. شما نیازی ندارید و نباید تلاش کنید که دوست آنها شوید.
 5.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم 23

  5

  محرمانگی را حفظ کنید. یک معلم حرفه ای از اطلاعات شخصی دانش آموزان برای کمک به آنها برای دستیابی به پتانسیل خود استفاده می کند. اطلاعات محرمانه به عنوان شایعات افشا نمی شود، یا به عنوان سلاحی علیه دانش آموز استفاده نمی شود. به همین ترتیب، اطلاعات غیر کلاسی، مانند محتوای جلسات کارکنان، باید در نهایت محرمانه بودن رفتار شود.

  • ممکن است به دلیل افشای اطلاعات محرمانه دچار مشکل قانونی شوید یا مجوز تدریس خود را از دست بدهید.
  • با این حال، همچنین مطمئن شوید که از چه زمانی توسط قانون موظف به افشای اطلاعات محرمانه هستید. به عنوان مثال، اگر به شما گفته شود یا مشکوک باشید که کودکی مورد آزار قرار گرفته است، ممکن است از نظر قانونی لازم باشد این موضوع را به مقامات گزارش دهید. [17]
 6.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم 24

  6

  با والدین مشورت کنید و از مشارکت آنها استقبال کنید. والدين را در فرايند آموزشي مشاركت كنيد و حمايت آنها را از فرايندها و رويه هاي انضباطي مدرسه تشويق كنيد. در برخورد با والدین مودب و آرام باشید. به آنها یادآوری کنید که هر بحثی در مورد کودک باید با در نظر گرفتن بهترین علایق کودک انجام شود.

  • شما نمی توانید والدین را مجبور کنید که در آموزش فرزندشان دخالت کنند، اما می توانید تا حد امکان پذیرا باشید. در عین حال، با والدینی که شاید بیش از حد درگیر هستند صبور باشید و سعی کنید آنها را در مسیر درست هدایت کنید.
 7.  

   

  تصویر با عنوان یک معلم حرفه ای قدم ۲۵

  7

  از همکاران و مدیریت مدرسه حمایت کنید. با اولویت بندی نیازهای موسسه به طور کلی نشان دهید که یک “بازیکن تیم” هستید. به یاد داشته باشید که شما یک نفر از یک گروه حرفه ای هستید که در حالت ایده آل باید یک هدف و چشم انداز مشترک داشته باشید. [18]

  • البته به ناچار اختلاف نظرها وجود خواهد داشت و روابط بین معلمان و مدیران می تواند به ویژه در طول مذاکرات قرارداد سرد شود.
  • با این حال، این واقعیت را فراموش نکنید که تمرکز شما باید بر روی رفاه مدرسه و دانش آموزان آن باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =