تعریف معمول این نوع خاص از انتساب ، قطعه ای از نوشتن است که در آن نویسنده رویداد ، موقعیت خاص یا حتی یک اثر هنری را تحلیل ، نقد و تفسیر می کند. نوشتار تحلیلی به طور کلی تمایل دارد تا یک موضوع را به چندین مولفه / زیرمجموعه تقسیم کند ، این موارد را به طور جزئی تجزیه و تحلیل کند و سپس تمام این اطلاعات را برای فرمول بندی نتیجه گیری ها یا استخراج نکات اصلی (اصل) ترکیب کند.

اجرای هر تکلیف علمی ممکن است دشوار باشد. اما این بدان معنا نیست که انجام آن اصلاً غیرممکن است. با استفاده از رویکرد گام به گام ، شما می توانید سخت ترین کار را انجام دهید. اگر بپرسید “چگونه مقاله تحلیلی خود را بنویسم ؟” برخی از ایده های مفید را در این راهنمای ساده برای نوشتن مقاله تحلیلی انتخاب کنید.

مرحله 1: آماده شدن برای نوشتن مقاله

 • لازم است هسته مقاله تحلیلی خود را پیدا کنید. به عنوان یک قاعده ، چنین مقاله ای شامل یک تجزیه و تحلیل عمیق است و یا یک نظر محکم را نشان می دهد. معمولاً دانش آموزان باید یک اثر ادبی یا فیلم را تجزیه و تحلیل کنند ، اما همچنین می توانید از شما بخواهید یک مسئله یا مشکل را در نظر بگیرید. برای مقابله با این مسئله ، در مورد تمرکز مقاله خود تصمیم بگیرید. حقایق برگرفته از کتاب ، فیلم یا نتیجه تحقیق خود را برای تأیید نظر خود ارائه دهید.
 • تصمیم بگیرید درباره چه چیزی می نویسید.اگر مقاله ای برای یک درس آماده کنید ، معلم معمولاً یک موضوع (یا موضوعات) ارائه می دهد. با دقت کار را بخوانید. بعضی اوقات باید موضوع خود را انتخاب کنید. سپس س questionsالاتی مانند “چگونه مقاله تحلیلی را شروع کنیم” بوجود می آیند. اگر قصد نوشتن مقاله ای تحلیلی درباره نثر را دارید ، می توانید ایده های خود را بر اساس عملکرد یک قهرمان خاص یا تعدادی از شخصیت ها توجیه کنید. همچنین می توانید بحث کنید که چرا یک بند یا بخشی دیگر انگیزه اصلی است. به دنبال نمونه مقاله تحلیلی ، به چنین ارائه موضوعی توجه کنید: “مفهوم” تلافی “را در نثر حماسی Beowulf گسترش دهید.” اگر درباره یک واقعه تاریخی می نویسید ، سعی کنید به نیروهای محرکی که در روند وقایع تأثیرگذار بوده اند توجه کنید. اگر تحقیق / نتایج علمی را تحلیل می کنید ، از روش علمی برای تجزیه و تحلیل نتیجه گیری و جمع آوری تمام افکار نهایی استفاده کنید.
 • با تأیید پایان نامه شروع کنید. پایان نامه یک متن یا چند قطعه است که ادعاها و مقاصد شما را در یک مقاله خلاصه می کند. این پایان نامه باید به خواننده اطلاع دهد که مقاله تحلیلی شما با چه مشکلاتی روبرو خواهد شد. نمونه ای از بیانیه تز: مقایسه مفهوم “تلافی جویی” شخصیت اسطوره ای گرندل و انتقام اژدها مثالی را نشان داد که اعتقاد به مجازات عادلانه جز part لاینفک اوایل قرون وسطی بود ، و اژدها نمونه کرامت و بخشی از عمل انتقام.
 • شواهد بیشتری پیدا کنید. در مطالبی که با آنها کار می کنید تجدید نظر کنید. برای حفظ تأیید پایان نامه می توان از یک کتاب ، فیلم و مواد علمی که بیانیه شما را تکمیل می کند استفاده کرد. استدلالهای ثانویه را لیست کنید ، صفحاتی را که در آن قرار دارند علامت گذاری کنید و دریابید که چگونه نظر شما را حفظ می کنند. مثالی از یک استدلال اضافی: اثبات این که انتقام اژدها عادلانه تر از انتقام گرندل است. به آن بخشهایی از کاغذ توجه کنید ، که وقایع پیش از حمله هیولا ، واکنش شخصیتها به این حملات را شرح می دهد.
 • یک برنامه انشا بنویسید. یک برنامه به شما کمک می کند تا مقاله تحلیلی مقاله نویسی خود را ساختار دهید و نوشتن مقاله خود را آسان تر کنید . به طور معمول ، یک مقاله تحلیلی شامل یک مقدمه ، سه پاراگراف ، قسمت اصلی و نتیجه گیری است. برنامه شما باید تشریح کند که کدام سه بحث اصلی در بدن مطرح شد. نکات اصلی را در متن ، فیلم یا مقاله در هر پاراگراف ذکر کنید.

یک نمونه برنامه:

مقدمه

قسمت 1: علل حمله

قسمت 2: شرح حمله

قسمت 3: واکنش Beowulf به حمله

نتیجه

چگونه مقاله تحلیلی بنویسیم

مرحله 2: نوشتن مقاله تحلیلی

 • مقدمه ای بنویسید. هدف آن ارائه اطلاعات اولیه درباره این افراد است ، كه به آن گوش می دهند یا آن را می خوانند. خلاق باشید و همه کارها را برای هیجان انگیز کردن مقدمه انجام دهید ، اما در این کار زیاده روی نکنید. سعی کنید وقایع ، واقعیت ها و گفته ها را در قسمت مقدمه خلاصه نکنید و ایده های شخصی خود را به ارمغان بیاورید. در عوض ، بر روی نکات اولیه تمرکز کنید تا توجه خوانندگان را به خود جلب کنید. از همان ابتدا با استفاده از علامت س questionال و تعجب از مقدمه های نمایشی خودداری کنید – بهتر است این موارد بیشتر اعمال شود.
 • پاراگراف های قسمت اصلی را بنویسید. با توجه به ساختار کلی ، هر پاراگراف از 1) جمله اصلی ، 2) یک تجزیه و تحلیل متن ، و 3) یک واقعیت از متن تشکیل شده است ، که تجزیه و تحلیل مقاله و بیانیه پایان نامه را تأیید می کند. این شامل اطلاعات مربوط به محتوای یک پاراگراف است. شما وقتی به موضوعات اصلی فکر می کنید متن را تحلیل می کنید و نظر خود را در مورد مسئله بیان شده جلب می کنید. فراموش نکنید که هر گزاره باید از یک پایان نامه پشتیبانی کند. به طور کلی ، به طور قطع باید از استفاده از نفر اول در نوشتن تحلیلی خودداری شود. موارد استثنا ممکن است شامل مواردی باشد که به صراحت از شما خواسته می شود نظر / دیدگاه شخصی خود را ارائه دهید.
 • برای درج نقل قول ها و افکار تفسیری لازم است “متن مناسب” را در متن خود انتخاب کنید. استناد به این معناست که قسمت خاصی از متن نقل شده و در مقاله وارد می شود. وقتی می خواهید یک اصل مقاله را درک کرده و از استدلال خود حمایت کنید یا به سادگی عقاید دیگران را برای خود بگیرید ، نقل قول ضروری است. البته که نه. ناگفته نماند که سرویس تحلیلی مقاله نویسی برای چنین هدفی بهتر است. بسته به سبکی که باید دنبال کنید ، مطمئن شوید که از فرم نقل صحیح استفاده کرده اید: MLA ، APA یا سازنده استناد شیکاگو . پارافریز کردن خلاصه ای از مقاله تحلیلی است. به عنوان یک قاعده ، خلاصه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما اطلاعات اساسی را برای اقناع کردن استدلال انتخاب کنید.
 • نتیجه گیری خود را انجام دهید. در پایان ، شما باید مدارکی را که در جریان استدلال ارائه شده است ، به خواننده یادآوری کنید. شما همچنین می توانید پایان نامه را دوباره بیان کنید ، اما نباید مقدمه کلمه به کلمه را تکرار کنید ، این قطعه را مقاله دیگری کنید. برخی از معلمان از شما می خواهند که در پایان پیوندی بین وقایع ایجاد کنید. این بدان معنی است که شما باید “راه حل های یکپارچه” را ارائه دهید. شما باید نشان دهید که چگونه واقعیت و اثبات ارائه شده شما با ایده اصلی مقاله شما مرتبط است و نظر شما چگونه می تواند ارزیابی خواننده را تحت تأثیر قرار دهد.

 

مرحله 3: مرحله نهایی

 • مقاله خود را برای اشتباهات دستوری و هجی بررسی کنید. به طور معمول ، یک مقاله تحلیلی که دارای اشتباهات بسیاری است ، از آنچه که نکرده است ، نمره بدتری می گیرد. املا و دستور زبان را بررسی کنید ، جملات پیچیده برنامه بدیعی را در متن جستجو کنید ، علائم نگارشی را بررسی کنید و همچنین استفاده از مقاله سرقت ادبی را فراموش نکنید تا مطمئن شوید مقاله شما هیچ دزدی ادبی ندارد. 
 • یک مقاله را با صدای بلند بخوانید. بلند خواندن به شناسایی آن مکان ها در مقاله کمک می کند ، که قبلاً به آن توجه نشده بود. همچنین می توانید پیشنهادات و ادعاهای مستقل پیچیده ای را که نادیده گرفته شده اند ، پیدا کنید. ممکن است درک کنید که برخی از نقل قول ها دیدگاه شما را آزادانه تکمیل و نشان می دهند. وقت آن است که آنها را ترکیب کرده و یک مبانی متعادل برای متن خود ایجاد کنید. به مثالهای مربوطه بیندیشید یا اگر قالب و موضوع مقاله تحلیلی اجازه می دهد ، آمارها را جستجو کنید ، آنها را تجزیه و تحلیل کنید. مرحله به مرحله ، مقاله خود را تکمیل کنید تا زمانی که درک کنید که مطالب کافی و قابل درک است. اکنون می توانید قسمت مقدماتی را بنویسید و نتیجه گیری کنید.
 • مطمئن شوید که نام کاراکترها ، نام مکان و مکان به درستی هجی شده باشد. به محل کار یا مقاله خود برگردید و بررسی کنید که آیا همه چیز را به درستی نوشته اید. اگر در حال تحلیل یک فیلم هستید ، لیستی از شخصیت ها و بازبینی معتبر را به صورت آنلاین پیدا کنید. از دو یا سه منبع برای اطمینان از صحت نوشتن همه شما استفاده کنید.

فروشگاه مشاوره رایگان

 • از خود بپرسید ، “من می خواهم چه چیزی را ثابت کنم؟”

پاسخ به این سوال باید در بیانیه پایان نامه شما قرار گیرد. اگر چنین نیست ، به ابتدا برگردید و پایان نامه را تغییر دهید.

 • مهاجرت نکنید

این اندیشه بی فکر دلالت بر نتیجه گیری غلط دارد. اگر می خواهید یک مقاله تحلیلی آگاهانه بنویسید ، اما بدون استدلال روشن ، تأثیر آن را بر خواننده کاهش می دهید. بر خلاف مقاله توصیفی ، نباید از پیشنهادهای غیر ضروری استفاده کرد تا اندازه مقاله طولانی تر و پیچیده به نظر برسد. بهتر است مختصر اما در اصل بنویسید. هر جمله باید تفکر خاص را تفسیر کند و ایده خاصی را که می خواهید توضیح دهید تجزیه و تحلیل کند.

 

 • متن را با نقل قول های راش بار زیاد نکنید

بخاطر بسپارید که برای حمایت از استدلالهای خود نیاز دارید که ایده های نویسندگان دیگر را قرض بگیرید ، اما لازم نیست همه مواردی را که برخی از نویسندگان گفتار بیان می کند ، بنویسید و کپی کنید . در غیر این صورت ، معلم شما فکر خواهد کرد که شما در پایان با مقاله شعر یا تجزیه و تحلیل شخصیت خود به چیزی نرسیده اید. بهتر است در ابتدا از استعاره ها و تکرارها استفاده کنید اما می توانید آنها را در پایان کار جذب کنید. مقدمه و نتیجه گیری نباید دقیق و عمیق باشد.

 • متن خود را “ذوق” کنید

لازم است که از بین هزاران مقاله ، معلم خاطرات شما را بیاد آورد. اگر قالب اجازه می دهد ، یک طرح جالب می تواند “ذوق” شما شود – متن را به صورت گفت وگو ، نامه ، دفتر خاطرات ، زندگی نامه ، نمایشنامه ارسال کنید و غیره ، از جمله های مناسب  ، تصاویر و اینفوگرافیک ها استفاده کنید. ایده های غیر استاندارد را پیشنهاد کنید ، که می تواند به هر خواننده ای فکر کند.

 • از زبان روزمره خودداری کنید

اگر تحلیل تحلیلی یا انتقادی می نویسید ، از زبان روزمره خودداری کنید. یک زبان غیر رسمی می تواند کار شما را متنوع کند ، اما با استفاده از عامیانه کلامی ، شما می توانید قدرت استدلال خود را از دست دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شش =