اگر به شما محول شده بود که یک مقاله را خلاصه کنید، جای تعجب نیست که چرا در این مورد کاملاً مطمئن نیستید که چگونه از سرقت ادبی خودداری کنید، زیرا باید نقل قول ارائه کنید و تمام ایده های بیان شده در مقاله خاص را ارزیابی کنید. خوشبختانه راه حلی وجود دارد! مهم نیست که چقدر دشوار به نظر می رسد، راه هایی وجود دارد که به شکست دادن جستجوگر منحصر به فرد کمک می کند، حتی اگر کل مقاله شما بر اساس ایده هایی باشد که در اصل متعلق به شما نیستند.

برای کمک به شما برای نوشتن خلاصه‌ای بدون سرقت ادبی علیرغم هرگونه مانعی (مانند عدم مهارت کافی برای انجام سریع آن یا کمبود وقت)، ما دست یاری خود را ارائه می‌کنیم.

سرقت ادبی را در مقاله خود شناسایی کنید

کارشناسان ما در نوشتن نمونه ای از فصاحت مطابق با الزامات سبک استناد شما ارائه می دهند. شما مفتخر خواهید بود که نام خود را در چنین وظیفه ای قرار دهید!

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک مقاله را بدون سرقت علمی خلاصه کنید؟

بیایید ابتدا بفهمیم آیا اصلاً سرقت ادبی خلاصه می شود؟ پاسخ به این سوال کمی بحث برانگیز است، زیرا از طرف اول، شما در حال بررسی یک متن با کلمات خودتان هستید، اما از طرف دیگر، ایده های اصلی را نتیجه گیری و بحث می کنید (بخوانید کپی کردن). در متن اصلی ارائه شده است.

چگونه یک مقاله را بدون سرقت ادبی خلاصه کنیم؟

اگرچه پاسخ دادن به این سوال کاملاً پیچیده است زیرا به هیچ وجه دانشجویان نمی توانند هنگام نوشتن یک بررسی مقاله و خلاصه کردن آن از بیان ایده ها، نقل قول ها یا عبارات خودداری کنند. با این حال، ترفندهایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند چگونه بدون سرقت ادبی خلاصه کنید و در این پست، برخی از آنها را با شما به اشتراک می گذاریم!

خلاصه مقاله بدون سرقت ادبی

برای جلوگیری از سرقت ادبی در متن خود چه باید کرد؟ سه اقدام کلیدی وجود دارد که به جلوگیری از منحصر به فرد بودن کم کمک می کند:

 • استفاده از نقل قول ها – هنگام گنجاندن یک نقل قول خاص در مقاله خود، اطمینان حاصل کنید که محتوای آن بدون تغییر باقی مانده است، به درستی قالب بندی شده است و نویسنده مشخص شده است.
 • بازنویسی – بازنویسی یا بازنویسی یکی دیگر از روش‌های موثر خلاصه‌سازی مقاله بدون سرقت ادبی است و فقط نیاز به بازنویسی ایده‌های مهم آن با کلمات خودتان دارد.
 • خلاصه کردن – شبیه به بازنویسی است زیرا شما همچنین باید مقاله اصلی را با استفاده از کلمات خود بازنویسی کنید، اما برای اطمینان از درصد بالاتری از منحصر به فرد بودن، فقط باید از ایده های کلیدی استفاده کنید.

موثرترین نکات

در زیر فهرستی از مؤثرترین روش‌ها برای نوشتن مقاله پژوهشی و جلوگیری از متهم شدن به منحصر به فرد بودن آن وجود دارد. امیدواریم این ترفندها به کارتان بیاید!

مراحل آماده سازی:

 • متن ارائه شده را چندین بار بخوانید تا ایده اصلی آن چیست.
 • مقدمه را با دقت بخوانید زیرا معمولاً شامل پایان نامه اصلی است.
 • هنگام خواندن یک قطعه خاص یادداشت برداری کنید تا تمام موارد کلیدی آن را برجسته کنید.
 • زیر تمام عباراتی که می توانند هنگام نوشتن کار خود مفید باشند خط بکشید، اما مطمئن شوید که عبارات خیلی طولانی را انتخاب نکنید زیرا بررسی کننده سرقت علمی دانشگاه معمولاً به دنبال شباهت های چهار یا چند کلمه است.

نوشتن مقاله شما:

 • برای افزایش منحصر به فرد بودن فقط از کلمات خود استفاده کنید.
 • هنگام بازنویسی یک جمله، به جای اینکه فقط چند کلمه را تغییر دهید یا ترتیب آنها را دوباره تنظیم کنید، کل آن را بازنویسی کنید.
 • اگر هیچ راهی برای جلوگیری از سرقت ادبی و عدم کپی کردن دقیق کلمات از قطعه اصلی وجود ندارد، آنها را به درستی قالب بندی کنید و همیشه از علامت نقل قول استفاده کنید.
 • از استفاده بیش از حد از نقل قول ها خودداری کنید – فقط از مواردی استفاده کنید که برای درک یک موضوع خاص حیاتی هستند یا بدون آنها خلاصه شما ناقص خواهد بود!

اینها نکات اصلی هستند که باید رعایت کنید. با این حال، همیشه می توانید از یک سرویس مقاله نویسی بخواهید که در انجام هر کاری به شما کمک کند. حتی اگر نمی دانید چگونه یک مقاله را نقد کنید ، ما می توانیم کمک کنیم! اگر به تنهایی می نویسید، باید چند کار دیگر انجام دهید تا مطمئن شوید که می توانید مقاله را بدون سرقت ادبی خلاصه کنید.

مراحل پایانی:

 • ذکر منابع مطابق با سبک مورد نیاز؛
 • فهرستی از منابع را که در آن داده های لازم برای کار خود را جمع آوری کرده اید، نگه دارید.
 • قبل از ارسال، از یک چک کننده آنلاین خوب استفاده کنید تا ببینید آیا مقاله شما منحصر به فرد است یا خیر.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *