نوشتن یک مقاله پنج صفحه کار آسانی نیست. برای تفکر، تحقیق، طرح کلی، نوشتن و ویرایش به زمان زیادی نیاز دارد. این مقاله به ویژه برای دانش آموزانی طراحی شده است که به نکات موثر و صرفه جویی در زمان در مورد چگونگی اتمام سریع یک مقاله 5 صفحه ای نیاز دارند.

یک مقاله پنج صفحه ای معمولاً محصولی از اطلاعات دقیق و کافی است. این به طور خودکار به این معنی است که یک چالش رایج سازماندهی و مدیریت بیش از حد اطلاعات است. مطالعه در مورد اضافه بار اطلاعات: علل، پیامدها و راه حل ها گزارش می دهد که اطلاعات بیش از حد باعث انجماد یا خستگی مغز می شود که باعث می شود کاربران اطلاعات ارزشمند را از دست بدهند یا از دست بدهند. بیایید روی نحوه برخورد مؤثر با یک مقاله 5 صفحه ای تمرکز کنیم.

معمولاً نوشتن یک مقاله 5 صفحه ای چقدر طول می کشد؟

خوب، پاسخ متفاوت است. میانگین زمان صرف شده برای نوشتن یک مقاله پنج صفحه ای حدود 10 تا 48 ساعت است.

با این حال، باید به عواملی که نقش مهمی دارند توجه داشته باشید. عواملی مانند پیچیدگی موضوع، روش های تحقیق، سازماندهی و مهارت های نوشتاری. همه اینها بر زمان صرف شده برای اتمام یک مقاله پنج صفحه ای تأثیر می گذارد.

در این راهنما به شما نشان خواهیم داد که چگونه در 13 ساعت یک مقاله پنج صفحه ای بنویسید. اگر این مراحل را به درستی دنبال کنید، نه تنها در نوشتن سریع، بلکه هوشمندانه نیز مهارت خواهید داشت و در راه کسب نمره A+ خواهید بود. ادامه مطلب

برای اینکه ایده ای از آنچه می خواهیم آموزش دهیم به شما ارائه دهیم، در اینجا یک تفکیک سریع از تخصیص زمان برای هر مرحله از نوشتن آورده شده است. معمولاً فرآیند نوشتن به سه مرحله تقسیم می شود:

 1. قبل از نوشتن،
 2. نوشتن،
 3. نوشتن پست

هر یک از این مراحل فرآیندهای کوچکتری دارد. ما این فهرست را به گونه‌ای خلاصه کرده‌ایم که هر مرحله زمان خاصی به آن متصل شده است.

✏ پیش نوشتن – 8 ساعت

 • طوفان فکری – 2 ساعت
 • طرح کلی – 1 ساعت
 • تحقیق – 5 ساعت

✏ نوشتن – 3 ساعت

 • عنوان – 20 دقیقه
 • مقدمه – 10 دقیقه
 • بدن – 2 ساعت
 • نتیجه گیری – 20 دقیقه

✏ نوشتن پست – 2 ساعت و 30 دقیقه

 • بازنویسی/ویرایش – یک ساعت
 • خواندن اثباتی – یک ساعت
 • قالب بندی – سی دقیقه

شماره 1 نکات قبل از نوشتن

  1. تمرکز کنید . با ایجاد یک برنامه زمانی برای مقاله خود شروع کنید. برنامه بالا را کپی کنید و در جایی که بتوانید آن را ببینید قرار دهید. مثلا روی آینه یا روی دیوار نزدیک به میزتان. به زمان اختصاص داده شده به هر فرآیند پایبند باشید و هنگام کار روی خاموش کردن همه اشکال حواس پرتی تمرکز کنید.
  2. طوفان فکری طوفان فکری قدرت تخیل و تفکر شما را افزایش می دهد. طوفان فکری موثر همچنین با کاهش زمان مکث برای تفکر در فرآیند نوشتن، در زمان صرفه جویی می کند. اینها را انجام دهید:

در یک موقعیت آرام اما نه خیلی آرام طوفان فکری کنید. شما می توانید تصمیم بگیرید که همانطور که در مورد موضوع فکر می کنید قدم بزنید. به یاد داشته باشید که برای یادداشت برداری با قلم و پد طوفان فکری کنید. در مورد موضوع از خود سوال بپرسید. این سوالات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

✪ موضوع برای شما چه معنایی دارد؟

✪ هدف از نوشتن در مورد چنین موضوعی چیست؟

✪ چالش های واقعی نوشتن در مورد این موضوع چیست؟

✪ راه حل های احتمالی برای این چالش ها چیست؟

✪ آیا این موضوع توسط دیگران نوشته شده است؟ آنها چگونه به این موضوع پرداختند؟

✪ قصد دارید از چه زاویه/چشم انداز منحصر به فردی استفاده کنید؟

✪ منابع و مواد تحقیقاتی شما چیست؟

 1. طرح کلی. طرح کلی چارچوبی است که به تعریف مقاله شما کمک می کند. یک طرح کلی موثر به عنوان نقطه عطفی عمل می کند که به کار شما جهت می دهد. همچنین به شما کمک می‌کند بدانید چه زمانی از ریل خارج می‌شوید و باید به خط بازگردید. باید به خاطر داشته باشید که می توانید تا حد امکان طرح های کلی را تا زمانی که راضی شوید، ایجاد کنید.

یک مقاله 5 صفحه ای بنویسید

نحوه مدیریت اضافه بار اطلاعات

  1. از پایین به بالا شروع کنید. تحقیق خود را از «ساده ترین» منابع شروع کنید، سپس به «سخت ترین» منابع بروید. به عنوان مثال، با مصاحبه و بحث در مورد موضوع خود با اساتید، همکاران و دوستان خود شروع کنید. نظرات آنها در تعریف مقاله شما تأثیر خواهد داشت.

 

پیشنهادات و مراجع آنها را روی کاغذ یادداشت کنید و هنگام تحقیق از آنها به عنوان راهنما استفاده کنید. در مرحله بعد می توانید به تحقیق آنلاین برای مجلات و مقالات بپردازید، سپس کتابخانه ها را برای مجلات چاپی و مقالات و مجلات بررسی کنید.

  1. فهرست. از هر تحقیقی که انجام می دهید فهرستی تهیه کنید. به تاریخ، سایت و نتیجه اطلاعات به دست آمده توجه کنید. این کار شما را از رفتن به دایره ها باز می دارد و همچنین به شما در سازماندهی کتابنامه خود در پایان کمک می کند.
  2. حذف کنید. استفاده از تک تک اطلاعاتی که به دست می آورید ممکن نیست. شما باید برخی را نادیده بگیرید / حذف کنید. چگونه می دانید کدام را حذف کنید؟

 

با توجه به جدول زمانی می توانید تصمیم بگیرید که اطلاعات را نادیده بگیرید. به عنوان مثال، می توانید مقالاتی را که بیش از ده سال عقب مانده، پنج سال یا مطابق جدول زمانی مورد نظر خود دارند، در نظر بگیرید. می توانید اطلاعاتی را که هدف موضوع شما را تقویت نمی کند نادیده بگیرید. می توانید اطلاعاتی را در نظر بگیرید که ممکن است سوالات قابل پاسخی را ایجاد کند.

 1. اصالت را بررسی کنید اطلاعات شما چقدر معتبر است؟ این روزها اطلاعات زیادی در اینترنت وجود دارد و فیلتر کردن حقیقت از دروغ به طور فزاینده ای دشوار است. اینها را انجام دهید:
 • فقط به وب سایت های قابل اعتماد بچسبید. شما می توانید چنین وب سایت هایی را از اساتید و همکاران خود دریافت کنید.
 • اطلاعات را با ارجاع متقابل با سایر منابع تأیید کنید.

شماره 2 نکات نوشتن

✍ عنوان . عناوین شما باید با مقاله مرتبط باشد. عناوین معمولاً خلاصه های کوتاهی از بیانیه پایان نامه هستند.

✍ مقدمه . مقدمه خود را در مورد موضوع مورد نظر بیان کنید. مقدمه شما باید حاوی بیانیه پایان نامه شما باشد.

✍ بدن . از مجموعه ای از پاراگراف های پشتیبانی تشکیل شده است. بسته به اندازه فونت و فاصله خطوط، یک مقاله پنج صفحه ای احتمالاً دارای 5-8 پاراگراف پشتیبان است. برای هر نقطه پاراگراف هایی تهیه کنید و مطمئن شوید که بهترین نکات را مطرح کرده اید.

✍ نتیجه گیری با بیان مجدد بیانیه پایان نامه خود پایان دهید. اگر نتایجی از یافته ها وجود دارد، آنها را خلاصه کنید. همچنین می توانید با فراخوانی برای اقدام به خوانندگان خود نتیجه گیری کنید. می توانید با پیشنهاد مطالبی برای مطالعه بیشتر این کار را انجام دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 5 =