چگونه یک مطالعه موردی بنویسیماین راهنمای مفید نحوه نوشتن یک مطالعه موردی را با تمرکز بر تعریف، مشخصات اصلی و هدف چنین نوشته‌های دانشگاهی توضیح می‌دهد. این مقاله همچنین عناصری را که نوشتن مطالعه موردی را منحصر به فرد می‌کند، با ارائه مثالی توضیح می‌دهد تا به شما کمک کند تا با همان کیفیتی که با استفاده از ابزار سرقت ادبی می‌نویسید، ادامه دهید .

مطالعه موردی چیست؟

هیچ تعریف جهانی برای نوشتن مطالعه موردی وجود ندارد که با تمام انواع این کار آکادمیک مطابقت داشته باشد. معمولاً یک مطالعه فشرده و مفصل است که مربوط به یک شخص، یک رویداد خاص، یک مورد، موقعیت یا مجموعه ای از موارد است که با یک زمینه یا یک هدف علمی متحد شده اند. برای تعیین شباهت ها و تفاوت ها یا به تصویر کشیدن یافته ها با روی آوردن به مفاهیم نظری خاص، باید تجزیه و تحلیل و تخمین منظم و منظمی از یک فرد یا جامعه واحد ارائه کند.

بسته به دوره آموزشی و دستورالعمل‌های ارائه شده، می‌توانید رویکردی مقایسه‌ای، تحلیلی، توضیحی یا تأملی را برای نوشتن مطالعه موردی در میان چیزهای دیگر اتخاذ کنید. هدف اصلی ارائه تجزیه و تحلیل و روش شناسی بر اساس نمونه مطالعه موردی است که با تعریف استدلال های کلیدی که به شما در دستیابی به یک نتیجه کمک می کند.

 • مطالعه موردی چقدر باید باشد؟

با یادگیری نحوه نوشتن مطالعه موردی، اکثر دانشجویان کالج مدام در مورد طول نوشتن مطالعه موردی سوال می کنند. این به رویکرد آکادمیک، رشته و خود مطالعه موردی شما بستگی دارد. در اکثر موارد، نوشتن مطالعه موردی شما باید در مجموع از 500 تا 1500 کلمه باشد.

تفاوت بین مقاله پژوهشی و مطالعه موردی

تفاوت عمده در هدف نهفته است زیرا مقاله تحقیقاتی باید بر یافتن کارآمدترین راه حل برای یک مشکل خاص تمرکز کند. از سوی دیگر، مطالعه موردی برای تحلیل عمیق یک مورد خاص بدون ارجاع به دیدگاه‌های آکادمیک خاصی از موضوع تلاش می‌کند. همانطور که مطالعه موردی را می آموزید، درک این نکته ضروری است که نوشتن مطالعه موردی درخواست ترکیب اطلاعات قبلی در دسترس نیست، که اغلب نیاز به رویکرد فردی به یک مشکل دارد (یک بیمار در پرستاری، یک مشکل از نوع محیطی، و غیره). ). همچنین لازم است دیدگاه و تحلیل خود را در مقایسه با یک مقاله تحقیقاتی ارائه دهید که در آن باید انتشارات مشابه مرتبط با موضوع خود را نیز بررسی کنید. نوشتن یک مطالعه موردی ساده ترین کار نیست، بنابراین استخدام یک نویسنده بررسی مقاله واجد شرایط به صورت آنلاینیک گزینه رایج برای دانش آموزان است.

انواع مطالعات موردی

با نوشتن یک مطالعه موردی به عنوان یک دانشجو، با انواع مختلفی از وظایف مطالعه موردی مواجه خواهید شد. همانطور که در مورد آنها بیشتر می آموزید، متمرکز ماندن و تعیین اینکه چه نوع لحنی باید استفاده شود آسان تر می شود.

 • رویکرد اکتشافی . معمولاً به عنوان طرح کلی برای یک کار نوشتن عمیق تر استفاده می شود. باید موضوع را بررسی کند و بگوید که چرا ممکن است به تحقیق در مقیاس بزرگ نیاز داشته باشید. یکی از پیچیده ترین انواع نوشتن مطالعه موردی.
 • نگارش موردی توضیحی . ترفند اینجا توضیح قضیه است. به عنوان مثال، زمانی که شما در رشته پرستاری تحصیل می کنید، وظیفه توضیحی مطالعه موردی شما ممکن است توضیح علل بیماری و تأثیر برخی از درمان ها باشد. بخش پایانی چنین نوشته ای قابل تفسیر نیست و باید متناهی باشد.
 • مطالعات موردی توصیفی . هدف در اینجا ایجاد الگویی بین موضوع انتخابی شما و نظریه خاصی است که باید در مورد آن تحقیق کنید. عمدتاً برای بهبود نظریه موجود بر اساس یک مورد خاص تلاش می کند.
 • مطالعات موردی درونی . اجازه ندهید این کلمه شما را بترساند زیرا هدف آن فقط تحقیق عمیق تر در مورد مورد مورد بحث است. تجزیه و تحلیل مطالعه موردی را تنها با پرداختن به آنچه دارید ارائه دهید. هدف در اینجا تمرکز روی موضوع و محدود کردن خود با کاوش در مورد خاص است.
 • مطالعات موردی ابزاری . در اینجا شما باید با استفاده از مواد خود به عنوان ابزار یا ابزاری که شما را به شواهد علمی هدایت می کند، به عناصر مطالعه بپردازید. هنوز لازم است یافته های خود را توضیح دهید.
 • گزارش جمعی (سری) مورد . اینها رویکرد جالبی را نشان می‌دهند، زیرا فرد بیش از یک مطالعه موردی را انجام می‌دهد و موارد مختلف را با هم مقایسه، تضاد یا ارزیابی می‌کند تا شروع یک مطالعه جدید را نشان دهد.

همانطور که یاد می گیرید چگونه یک مطالعه موردی انجام دهید، به یاد داشته باشید که می توانید دو مورد از این نوع را با هم ترکیب کنید تا به نتیجه عمیق تری از تحقیقات تحلیلی خود برسید. برای تعیین اینکه چه نوع رویکرد آکادمیک را باید در پیش بگیرید، همیشه با روبریک درجه بندی خود بررسی کنید و سپس مواد مطالعه موردی خود را بر اساس آن تنظیم کنید. در حین کار بر روی تکلیف خود، در وقت شما صرفه جویی زیادی خواهد کرد.

قوانین قالب مطالعه موردی

یادگیری نحوه قالب بندی نوشتار ضروری است زیرا یکی از آن عناصری است که به دانش آموز کمک می کند تا تشخیص دهد که آیا کار را به درستی درک کرده اید یا خیر.

در اینجا قوانین اصلی برای یادآوری وجود دارد:

 1. هر مقاله مطالعه موردی باید با عنوانی شروع شود که اطلاعات کافی در مورد مشکل را در اختیار خوانندگان شما قرار دهد. باید از اطلاعات پس زمینه به طور مختصر صحبت کند.
 2. همانطور که مطالعه موردی را توصیف می کنید، باید جزئیات اساسی را در مورد یک شخص یا رویدادی که کاوش می کنید صحبت کنید تا تمام اطلاعات اولیه لازم برای تعیین اهداف و پیچیدگی را به مخاطب ارائه دهید.
 3. همانطور که طرح کلی خود را ایجاد می کنید، به یاد داشته باشید که باید حداقل یک استدلال کلیدی را توصیف کنید که کار شما را جالب و ارزشمند می کند.
 4. در دستورالعمل های اولیه یا در سند مطالعه موردی که دارید به چه مشکلات و موانعی اشاره شده است . موضوعات مختلف مطالعه موردی روانشناسی را مشاهده کنید تا ایده اصلی آنچه را که می توان به عنوان مثال مورد بررسی قرار داد به دست آورد. در مورد آنچه که دوست دارید کشف کنید صحبت کنید. استفاده از نقل قول ها و نقل قول ها توصیه می شود.
 5. حداقل یک راه حل ارائه دهید. در مورد اینکه چگونه می توان به مشکل در مطالعه موردی پرداخت و چه روش هایی را برای رسیدگی به مشکل انتخاب کردید صحبت کنید.
 6. نتایج را شرح دهید. در مورد فواید و نتایجی که در نتیجه نوشتن خود به دست آورده اید صحبت کنید. همچنین ممکن است بسته به مطالعه موردی، نقل قول ها را درج کنید و آنها را با تحلیل خود ترکیب کنید.
 7. نتیجه. در مورد توصیه های مختلف صحبت کنید و حقایقی را که کشف کرده اید خلاصه کنید . این قسمت برای اکثر انواع نوشتن مطالعه موردی مناسب است.

آنچه در نتیجه داریم معمولاً به چهار بخش اصلی ختم می‌شود که عبارتند از: مقدمه، پاراگراف‌های بدنه که در آن در مورد مشکل صحبت می‌کنید، توضیح و ارائه بخش یافته‌های خود، و نتیجه نهایی که در آن نتایج را بیان می‌کنید. مکانیک نوشتن به سبک قالب بندی مانند MLA یا APA بستگی دارد.

الگوی قوانین MLA:

نام خانوادگی، نام نویسنده. عنوان مطالعه موردی شما (به صورت مورب). مکان ناشر.

فرمت APA برای مطالعه موردی:

تفاوت مهم با سبک قالب بندی APA این است که باید شامل صفحه جلد و فهرست مطالب باشد که خوانندگان شما می توانند هر قسمت از گزارش و قسمت خلاصه اجرایی را ببینند. الگوی استناد برای صفحه مراجع به شرح زیر است:

نویسنده(های) (سال). عنوان مطالعه موردی شما تعداد مطالعه موردی

مرجع مطالعه موردی سبک هاروارد: 

نام خانوادگی نویسنده یا سردبیر، حروف اول. (سال) «عنوان مطالعه موردی شما» [مطالعه موردی]، عنوان مجله، دوره (شماره)، صفحات شماره صفحات.

چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم: راهنمای گام به گام

همانطور که یاد می گیرید چگونه یک مطالعه موردی را به درستی بنویسید، لازم است مراحل زیر را انجام دهید تا مطمئن شوید که هیچ نکته مهمی از قلم نیفتاده است:

مرحله 1: موضوع خود را انتخاب کنید . حتی زمانی که از قبل سندی برای کار با آن دارید، اولین قدم انتخاب بیانیه موضوعی است که باید رویکرد مطالعه شما را به مشکل منعکس کند. ابتدا ایده های مختلف موضوع مطالعه موردی را در نظر بگیرید! اطمینان حاصل کنید که چیزی را انتخاب می کنید که نه تنها مطالعه موردی شما بلکه دوره و ایده های مرتبط شما را نیز منعکس کند.

مرحله 2: نوع مطالعه موردی خود را تعیین کنید. ممکن است یک مطالعه موردی گویا یا مجموعه ای از موارد باشد که باید با آن کار کنید. برای اینکه در مسیر درست باقی بمانید، دوبار با روبریک درجه بندی خود چک کنید.

مرحله 3: طرح کلی مطالعه موردی ایجاد کنید. این بخش مهم ترین است زیرا باید روی مقدمه مطالعه موردی خود کار کنید. ارائه اطلاعات پس زمینه و تشریح مشکل مطرح شده در سند مطالعه موردی ضروری است. همانطور که یک طرح کلی ایجاد می کنید، با حقایق کلیدی که به اهداف شما می پردازند شروع کنید و در حین مطالعه آنچه دارید، یادداشت برداری کنید. این یادداشت ها ممکن است در طرح کلی برای مطالعه موردی شما ذکر شوند. اساساً، یک طرح کلی باید حاوی اطلاعاتی در مورد شخص یا رویداد، مشکل و اهدافی باشد که می‌خواهید به آن برسید، راه‌حل شما، نتایج کارتان و جمله دعوت به اقدام (در صورت وجود).

مرحله 4: در مورد پرونده خود تحقیق کنید. قبل از اینکه به پایان نامه برسید ابتدا در مورد مسئله تحقیق کنید. به مطالعات موردی مشابه نگاه کنید و ببینید چه شباهت هایی ارزش بررسی دارند.

مرحله 5: بیانیه پایان نامه خود را توسعه دهید. باید مشخص باشد و باید مسیر را برای خوانندگان شما تعیین کند. همچنین می توانید از منابع خارجی برای حمایت از ایده اصلی خود استفاده کنید. حداقل یک مدرک ارائه کنید.

مرحله 6: به استدلال های مهم در پاراگراف های بدنه رسیدگی کنید. هر پاراگراف بدنه باید با یک جمله موضوعی شروع شود که در آن چندین ارجاع به یک عنصر مهم ذکر شده در مطالعه موردی اصلی قرار دهید.

مرحله 7: روی نتیجه گیری خود کار کنید. پاراگراف آخر شما جایی است که باید اطلاعات را جمع بندی کنید و توصیه هایی برای تحقیقات بیشتر پیشنهاد دهید.

به یاد داشته باشید که اکثر چالش‌هایی که در مقاله مطالعه موردی با آن مواجه می‌شوید را می‌توان با بررسی روبریک درجه‌بندی خود برطرف کرد. با شروع از عناوین انتخابی گرفته تا خلاصه‌ای که ممکن است مجبور باشید در نمونه کار خود بگنجانید، دستورالعمل‌های اصلی ممکن است به شما کمک کند تا تعیین کنید قبل از شروع نوشتن چه نوع کاری باید انجام شود.

چگونه یک پیش نویس مطالعه موردی بنویسیم

اجازه دهید فرض کنیم که باید یک تکلیف ایجاد کنیم که در آن نمونه‌های مطالعه موردی کسب‌وکار می‌توانند مفید باشند. در حالی که می‌توانید به صورت آنلاین نگاهی بیندازید و الگوهای این و آن را ببینید، متخصصان هوش پژوهشی توصیه می‌کنند الگوی نوشتاری زیر را برای راه آسان‌تری برای انجام کارها بررسی کنید:

 • مقدمه.

الف) هدف مطالعه خود را مشخص کنید ( این می تواند شکست شرکت یا یک نوآوری موفق توسط یک فرد خاص باشد ).

ب) نوع تحقیق موردی را تعریف کنید ( نوع گویا در اینجا به بهترین وجه مناسب است ).

 • پس زمینه

الف) اطلاعات اولیه را توصیف کنید ( در مورد شرکت یا یک شخص، گروهی از افراد یا یک رویداد صحبت کنید ).

ب) مزایا و معایب مشکل را توضیح دهید ( اهمیت و دلیل مرتبط بودن آن با شما و جامعه را توضیح دهید ).

ج) روش ها و اهداف خود را مورد بحث قرار دهید ( روش تحقیق خود را تعیین کنید ).

 • ارزیابی موردی

الف) نکات اصلی و فرعی را از هم جدا کنید ( از مهمترین عناصر شروع کنید و با موارد کم اهمیت ادامه دهید ).

ب) به نقاط قوت و ضعف رویکرد خود بپردازید ( درباره اینکه چرا رویکرد شما ممکن است همه دامنه مشکلات تجاری را پوشش ندهد، بحث کنید ).

ج) در مورد محدودیت ها صحبت کنید ( توضیح دهید که با چه موانعی روبرو بوده اید و مطالعه موردی چه مواردی را ارائه نکرده است ).

 • راه حل های پیشنهادی

الف) مکتب فکری خود را توضیح دهید ( اطلاعاتی را بر اساس یک روش خاص یا یک مفهوم علمی ارائه دهید ).

ب) نکات مثبت رویکرد شما ( در مورد جنبه های مثبت راه حل خود بحث کنید ).

ج) فرضیه خود را تنظیم کنید ( با خیال راحت مفروضاتی بسازید و استراتژی تحلیلی ایجاد کنید ).

 • یافته های تحلیلی

الف) خلاصه ای از یافته های خود را ارائه دهید ( شما می توانید از نقاط گلوله برای بحث در مورد یافته های خود استفاده کنید ).

ب) پایان نامه خود را با یک نتیجه مرتبط کنید ( به خوانندگان خود در مورد پایان نامه و مهمترین استدلال خود یادآوری کنید ).

 • توصیه ها

الف) توصیه‌های مفید ممکن را ارائه دهید ( می‌توانید راه‌حل‌های جایگزین را توصیه کنید یا پیشنهاد دهید که چگونه می‌توان محدودیت‌ها را برطرف کرد ).

ب) ادبیات بیشتر را توصیه کنید ( می توانید به مطالعه بیشتر اشاره کنید ).

نحوه ایجاد یک صفحه عنوان و استناد به یک مطالعه موردی

به عنوان مثال، در مورد ساختار مطالعه موردی در قالب APA، ممکن است مجبور شوید یک عنوان ایجاد کنید.

در اینجا قوانینی وجود دارد که باید رعایت کنید:

– سر در حال اجرا باید شامل عنوان در حال اجرا با شماره صفحه در گوشه بالا سمت راست باشد. خود هد باید یک اینچ حاشیه داشته باشد و با CAPS تایپ شود.

– عنوان مطالعه موردی باید به صورت حروف عنوان، در مرکز و با فونت درشت باشد.

– نام شما باید در مرکز باشد.

– دپارتمان و نام دانشگاه خود را وارد کنید.

– کد و نام دوره در مرحله بعدی قرار می گیرند و در مرکز باقی می مانند.

– نام استاد شما باید در قالب «دکتر جان گرااتی» ارائه شود.

– تاریخ باید: ماه، روز، سال (3 ژوئن 2021) باشد.

تمام این نوشته ها باید از فونت Times New Roman، اندازه 12 استفاده کنند.

مثلا:

اثرات سنتز Transwave: یک مطالعه موردی صوتی درمانی مهندسی 

کری وود

گروه مهندسی صدا، دانشکده موسیقی برکلی

ENGN 223: سنتز و درمان صوتی

دکتر اندرو جانسون

4 مه 2019

الگوها و نمونه های استناد مطالعه موردی

فرض کنید باید به یک مطالعه موردی توسط دیوید لی استناد کنیم که در وب سایت انتشارات کسب و کار هاردوارد در سال 2022 منتشر شده است. ما باید تاریخ انتشار، نام مطالعه موردی و شماره مرجع ویژه ای را که می تواند کمک کند به دست آوریم. مطالعه موردی را بدست آوریم. در اینجا استناد ما به سبک APA است :

لی، دی (2022). تنوع در یک سازمان جهانی به چه معناست؟ (مطالعه موردی HBR). HBR شماره R2203X-PDF-ENG. https://hbsp.harvard.edu/product/R2203X-PDF-ENG?Ntt=&itemFindingMethod=search

اکنون یک مطالعه موردی مبتنی بر کتاب درسی به این صورت خواهد بود:

نویسنده(های) یا ویراستار(های) مطالعه موردی. (سال انتشار). عنوان فصل یا مطالعه موردی. در اولین حرف اول. نام خانوادگی و حرف اول. نام خانوادگی (ویرایش)، عنوان کتاب (صص) نام ناشر.

مثلا: 

پترسون، جی. (2009) نگاه اپل به لوکس. در J. Walden, Cases of Marketing Success (ص 34-39). انتشارات بیلی.

 • فرمت MLA از این الگوی ساده برای استنادهای مطالعه موردی پیروی می کند :

نام خانوادگی، نام نویسنده. عنوان مطالعه موردی (به صورت مورب). مکان ناشر، مجله یا سازمان.

چندلر، نایجل. «دیزنی و موارد معلولیت روی صفحه». American Journal of Cinemetograph y, vol 14, no. 2، 2004، صص 281-99.

نمونه های مطالعه موردی

بدون شک، نمونه‌های مطالعه موردی متعددی وجود دارد که می‌توانید به صورت آنلاین پیدا کنید، اما همه آنها از ساختار لازم پیروی نمی‌کنند و کار نهایی شما (و نوع!) ممکن است در نهایت متفاوت باشد. مهمترین چیز این است که مطالعه موردی را به درستی معرفی کنید، حتی اگر مجبور باشید آن را با لحنی بازتابنده بنویسید. در اینجا یک نمونه از یک نمونه مقدمه و اهداف مطالعه موردی صحیح آورده شده است:

یک مطالعه موردی شخصی

مناظره در مورد مطالعات موردی اوتیسم در بین دانش آموزان کالج توسط دانشگاه ایالتی آریزونا، گروه روانشناسی.

مقدمه

خود را موظف می دانم که این مطالعه موردی شخصی در مورد اوتیسم را در محیط دانشگاهی بنویسم زیرا توانسته ام با قرار گرفتن در وسط طیف اوتیسم موفق شوم. با این حال، برای برخی از افراد، اوتیسم اغلب به عنوان یک ناتوانی و مانعی برای یادگیری دیده می شود. در برخورد با مسائلی مانند حساسیت مفرط و واکنش غیر معمول به نور و صدا، می توانم بگویم که هر موردی متفاوت است. در تجربه شخصی من، اگر هیچ شرایط پزشکی همراه با اوتیسم وجود نداشته باشد، هیچ دلیل محکمی وجود ندارد که ادعا کند این بیماری بر روند یادگیری به طور منفی تأثیر می گذارد. در حالی که مسائل عصبی خاصی وجود دارد، فقط سرعت فرآیند یادگیری است که نقش مهمی ایفا می کند.

مشکل اصلی اوتیسم و ​​فرآیند یادگیری این است که افرادی که با این بیماری زندگی می کنند در موقعیت ناتوانی قرار می گیرند و حتی برای سایر اعضای جامعه مضر هستند. در حالی که برخی از دانشمندان اوتیسم را یک مانع یادگیری و یک ناتوانی ذهنی می دانند، هیچ فرمول جهانی وجود ندارد که تشخیص نهایی را ممکن سازد. اگر صحبت از یک نقص عملکردی باشد، اساتید کالج و دانشگاه ها باید چارچوب خاصی را برای کمک به هر دانش آموز بر اساس شایستگی ها و مهارت های علمی خود برای رسیدن به موفقیت فراهم کنند.

اهداف

امید من در نگارش این مطالعه موردی این است که به باورهای غلط رسیدگی شود و به دانشجویان و اعضای جامعه دانشگاهی اجازه دهد تا بدون نگرش مغرضانه، اوتیسم را در محیط آموزشی بررسی کنند. من امیدوارم که تجربه شخصی من در مورد اوتیسم، به عنوان یک دانشجوی دانشگاهی، بتواند به شناخت علائم مرتبط کمک کند و با اجازه دادن به دانش‌آموزان دارای شرایط برای یادگیری و پیشرفت، به مدیریت شرایط به روشی متفاوت کمک کند. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =