برخی از کارها را باید قبل از امتحان انجام دهید و برخی از موارد را باید در امتحان به آنها توجه کنید. با رعایت این نکات، می توانید امتیاز خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید و حتی باند 9 را دریافت کنید! در اینجا 10 نکته برتر لیسنینگ آیلتس برای کسب نمره دلخواه در آزمون لیسنینگ آیلتس را مشاهده خواهید کرد:

قبل از آزمون

 1. مهارت های کلی شنیداری خود را بهبود بخشید

  هدف از بخش Listening آیلتس آزمایش مهارت شنیداری شماست. از تست های تمرینی برای بهبود نمره خود استفاده نکنید: کافی نیست! آنها به شما کمک می کنند تا با آزمون آشنا شوید، اما توانایی شنیداری شما را چندان بهبود نمی بخشند. انجام تمرین‌های مختلف شنیداری ، گوش دادن به مطالب شنیداری عمومی (گزارش‌های رادیویی، برنامه‌های تلویزیونی، برنامه‌های مستند و غیره) بسیار مؤثرتر است و تنها پس از آن تست‌های تمرینی لیسنینگ آیلتس انجام می‌شود.

 2. واژگان موضوع خود را صیقل دهید

  بخش 3 تقریباً همیشه در مورد آموزش است. به عنوان مثال، دانش آموزان و یک معلم خصوصی در مورد یک تکلیف صحبت می کنند. تمام واژگانی را که می توانید در مورد تحصیل در دانشگاه بیاموزید. به این ترتیب این بخش را بهتر درک خواهید کرد.

  1. انواع کلمه

   از سؤالات بگذرید و تصمیم بگیرید که کدام نوع کلمه در هر شکاف قرار می گیرد. آیا اسم، فعل، قید یا صفت است؟ “N” را برای اسم، “V” را برای فعل و غیره بنویسید. این به شما کمک می کند تا در حین گوش دادن بر روی فرم های کلمه خاص تمرکز کنید.

  1. وضعیت را به برق وصل کنید

   سعی کنید تصوری از موقعیت داشته باشید. قبل از هر بخش مقدمه کوتاهی به شما داده می شود:” اکنون، گفتگوی بین… ” یا “یک سخنرانی در مورد…” خواهید شنید ، این اطلاعات روی برگه سؤال نوشته نشده است، پس مراقب باشید. توجه: سخنرانان چه کسانی هستند، چرا صحبت می کنند و کجا هستند. این کار درک بقیه قسمت های ضبط شده را بسیار آسان تر می کند.

  2. توجه را از دست نده

   به یاد داشته باشید، شما فقط یک بار صدا را می شنوید. بنابراین اگر برخی از کلمات را نشنیدید و از برخی سوالات گذشتید، نگران نباشید! آنها را خالی بگذارید و روی قسمت واقعی تمرکز کنید. آن سوالات را در انتهای بخش مرور کنید، در غیر این صورت، فقط سوالات بیشتری را از دست خواهید داد و در ضبط درگیر خواهید شد. شما باید همزمان بخوانید، بنویسید و گوش دهید.

  1. مراقب کلمات-شاخص ها باشید

   به کلمات-شاخص‌ها، مانند اما ، اما ، سپس ، سرانجام گوش دهید. آنها به شما کمک می کنند تا آنچه را که گوینده می گوید پیش بینی کنید.

  2. جواب ها را خیلی سریع ننویسید

   بسیاری از دانش آموزان در این تله می افتند: به محض شنیدن اطلاعات مورد نیاز، آنها را برای پاسخ صحیح می گیرند. اما گاهی اوقات این اطلاعات در بخش تکرار یا اصلاح می شود. مثال:
   سام : متشکرم! ایمیل شما را دریافت کردم بنابراین loren-hanson@gmail.com است.
   لورن : نه نه! شما اشتباه کرده اید، loren-hamson@gmail.com است که با ام
   سام نوشته شده است : اوه، متاسفم…

  3. اشتباهات احمقانه را بررسی کنید

   بعد از هر بخش 30 ثانیه فرصت دارید تا پاسخ های خود را بررسی کنید. بررسی املا، جمع و اشکال کلمه مهم است. به یاد داشته باشید که فقط پاسخ های درست نوشته شده امتیاز کسب می کنند.

 1. پاسخ ها را با دقت انتقال دهید

  در پایان آزمون شنیداری 10 دقیقه فرصت خواهید داشت تا پاسخ های خود را به پاسخنامه منتقل کنید. و اغلب دانش آموزان در شمارش سردرگم می شوند! همانطور که پاسخ های خود را یادداشت می کنید، بررسی کنید که آنها در فضای شماره گذاری صحیح قرار بگیرند. به عبارت دیگر، مطمئن شوید که پاسخ سؤال 7 در فضای شماره 7 قرار می گیرد.

 2. هیچ پاسخی را خالی نگذارید!

  برای پاسخ های نادرست نمره از دست نمی دهید، بنابراین حتی اگر پاسخ را نمی دانید بهتر است چیزی در کادر پاسخ ها بنویسید. دوباره سؤال را بخوانید و حدس بزنید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =