موضوع مقاله در ادبیات فارسی

بیش از 100 موضوع تحقیق ادبی – برای سنجش ادبیات

فهرست مطالب

نوشتن یک مقاله پژوهشی ادبی کار خوشایندی به نظر می رسد، که در آن شما آزادی انتخاب موضوعی را که بیشتر دوست دارید خواهید داشت. برای ایجاد بهترین مقاله پژوهشی ادبی، تحقیقات مرتبط مورد نیاز است.

انتخاب موضوعی که دوست دارید می‌تواند اجرای کار را آسان‌تر کند و مخاطبان را با استفاده از احساسات شما متقاعد کند. با این حال، اگر موضوعی را انتخاب کنید که برای شما قانع کننده نباشد، به هیچ وجه مخاطب شما را متقاعد نخواهد کرد. واضح ترین تصمیم این است که موضوعات پژوهشی ادبی را انتخاب کنید که با احساسات و عواطف شما مرتبط باشد و به من اعتماد کنید کار بزرگی انجام خواهید داد.

عوارض

دسته‌بندی یک اثر ادبی، جستجوی ویژگی‌های مشترکی که نشان می‌دهد یک اثر ادبی به یک مقوله خاص تعلق دارد، و توصیف آن می‌تواند کار دلهره‌آوری باشد. به احتمال زیاد چالش ها زمانی رخ می دهند که موضوع انتخاب شده بحث برانگیز باشد و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می توان آن را در یک گروه خاص دسته بندی کرد یا خیر دشوار است. با این حال، اگر موضوع تحقیق خود را دوست دارید، می تواند برای شما بسیار سودمند باشد، زیرا می توانید به سرعت کتاب های زیادی را که به سبک دلخواه شما نوشته می شود، کشف کنید.

تحقیق ادبی چیست؟

برای انتخاب موضوعات مناسب پژوهش ادبی، ابتدا درک معنای تحقیق ادبی مهم است. همچنین اگر معنی آن را متوجه نشدید، انتخاب موضوعات مناسب برای شما مشکل ساز خواهد بود.

یک مقاله پژوهشی ادبی با سایر انواع مقالات متفاوت است. در یک مقاله پژوهشی ادبی، دیدگاه افراد دیگر مهم نیست، اما تفسیری که نویسنده مقاله پژوهشی انجام می دهد، نقش تعیین کننده ای دارد.

بخش عمده ای از مقاله شامل تفسیر نویسنده، زبان، تصاویر، ریتم، ساختار، و انتخاب کلمات، تکرارها، و به تصویر کشیدن شخصیت ها، احساسات، مکان ها و رویدادها می شود. همچنین، وظیفه اصلی نویسنده در اینجا ارزیابی قطعه ادبی و ارائه تفسیر خود از همان مقاله یا حتی موضع گیری برای نوشتن مقاله است. برای دریافت بهترین مقاله تحقیقاتی آنلاین با ما تماس بگیرید .

 

موضوعات پژوهشی ادبی- نویسنده و آثار او

یک نوع محبوب از موضوع تحقیق ادبی، نویسندگان و آثار آنها خواهد بود. باید تلاش کرد تا بر موهبت ادبی نویسنده و تأثیر رویدادهای زندگی آنها بر آثار ادبی آنها تمرکز شود. علاوه بر این، باید توجه ویژه ای داشت که موضوع تحقیق شما به زندگی نامه تبدیل نشود، زیرا هیچ چیز نمی تواند یکنواخت تر از آن باشد.

توصیه ها                                   

یکی دیگر از گزینه های خوب این است که ایده نویسنده در مقدمه مقاله تحقیقاتی و نتیجه گیری مقاله تحقیق مرتبط شود. پس از مقایسه، شکاف بین هر دو مقدمه و نتیجه تجزیه و تحلیل خواهد شد.

توصیه می شود که یک کتاب واحد را برای مقاله تحقیقاتی خود انتخاب کنید. اگر چندین کتاب را انتخاب کنید، آن وقت به هم می خورید، زیرا استفاده از کتاب های متعدد به تحقیقات فوق العاده ای نیاز دارد. همچنین، عاقلانه خواهد بود که نکته جدیدی به تحقیقات از قبل سازماندهی شده در مورد قطعات تحقیقاتی سنتی اضافه نشود. افزودن چیز جدید می تواند پیچیده باشد، اما اگر یک مقاله تحقیقاتی را انتخاب کنید که چندان محبوب نیست، می توانید به راحتی نکات مهم خود را با استفاده از نقل قول های قطعه اصلی به تصویر بکشید. این به شما کمک می کند تا با افرادی که قبلاً کتاب را نخوانده اند هماهنگ بمانید.

 

انتخاب موضوعات پژوهشی ادبی

یک مقاله پژوهشی ادبی خوب همیشه با یک نویسنده شروع می شود. اگرچه متنی را به طور جامع خوانده‌اید، اما محدود کردن گزینه‌های خود به موضوعی که واقعاً برای شما هیجان‌انگیز است، برایتان دشوار است.

آیا نگران موضوعات پژوهشی ادبی خود هستید؟ من فهرستی از موضوعات پژوهشی ادبی پرطرفدار دارم که می‌توان آن‌ها را تقریباً برای هر اثر ادبی که تا به حال با آن برخورد کردید به کار برد.

نقش های شخصی

خانواده، جنسیت، اجتماعی-اقتصادی و شغل نمونه های کمی از نقش های شخصی هستند. یک داستان نقش‌های مرسوم خانوادگی و جنسیتی را تطبیق می‌دهد. در داستان شما، یک شخصیت می تواند وجود داشته باشد که به دلیل حرفه خود، موقعیت انحصاری را اشغال کند و بتواند در مورد زندگی افراد دیگر اظهار نظر کند. یک فرد طبقه کارگر یا یک گروه سلطنتی می تواند نقشی حیاتی در کار شما ایفا کند. همچنین توصیه می شود شرایطی را که شخصیت های انتخابی شما در نقش های مرسوم جایگاه خود را پیدا می کنند، ارزیابی کنید.

آداب و رسوم –

برای انتخاب یک موضوع خوب، لازم است بدانیم که تعداد کمی از آثار ادبی بسیار قدیمی هستند. بنابراین، عاقلانه است که وقت خود را برای مطالعه سنت های توضیح داده شده در کتابی که انتخاب می کنید، صرف کنید. سعی کنید انتظارات اجتماعی پیشنهاد شده توسط سنت آن مکان و زمان را درک کنید. همچنین، باید تلاش کرد تا بررسی کرد که چگونه این سنت ها به شخصیت های آن آسیب رسانده است.

سمبولیسم

اشیا، اعمال، گروه ها یا یک شخص نماد هستند. در صورت وجود تصویر متناوب در متون یا شخصیت ها، سعی کنید هدف خاصی را که این اشیاء سعی در خدمت آن دارند و معنایی که می خواهد منتقل کند را درک کنید.

احساسات

عشق، شادی، امید، خشم و نفرت انواعی از احساسات هستند. احساسات مضامین متناوب در ادبیات هستند . بنابراین، باید به درک چگونگی تأثیر چنین احساساتی بر شخصیت های داستان توجه شود.

ویژگی های شخصیت

صفات منش شامل خصوصیات خوب و بد است. مهربانی، قاطعیت، نقاط قوت و شجاعت نمونه هایی از ویژگی های شخصیت خوب هستند، در حالی که شهوت، تنبلی، غرور و خودخواهی نمونه هایی از ویژگی های شخصیت بد هستند. تعداد کمی از داستان‌ها قهرمانان را فقط دارای ویژگی‌های شخصیتی خوب هستند، در حالی که شخصیت‌های شرور فقط دارای ویژگی‌های شخصیتی بد هستند. نویسنده غالباً کل وضعیت را پیچیده می کند، او یا نقص بزرگی را بر قهرمان وارد می کند یا چیزی ترمیم کننده در مورد شخصیت شرور به تصویر می کشد.

برای ایجاد یک قطعه ادبی برجسته، باید این بی نظمی ها را فقط در یک شخصیت تجزیه و تحلیل کنید یا حتی می توانید شخصیت دو یا سه شخصیت را بررسی کنید یا با یکدیگر در تضاد یا هماهنگی هستند.

تاریخی و فرهنگی

برای ایجاد یک اثر ادبی عالی، توصیه می‌شود موضوعات پژوهشی ادبی را انتخاب کنید که کل جامعه را بررسی کند. نیازی به تحلیل هسته یک شخصیت یا نقش خاص آنها در جامعه نیست.

برای درک بهتر این مقوله، چند موضوع را در زیر فهرست کرده ام:

 • یونان باستان زمانی که هومر مشغول نوشتن اودیسه بود چگونه بود؟
 • واقعیت انگلستان ویکتوریایی چه بود؟

نظری

آیا شما یک دانش آموز فارغ التحصیل هستید یا یک دانش آموز کلاس بالاتر؟ نوشتن یک قطعه سواد نظری مناسب ترین گزینه برای شما خواهد بود. شما به راحتی می توانید از یک مدل نظری استفاده کنید و همان را در یک مکتب اعتقادی فلسفی به کار ببرید. مارکسیسم، اکوکریتیکیسم، و ساختارشکنی نمونه‌های معدودی از موضوعات پژوهشی ادبی تفکر انتقادی هستند که می‌توانند توسط دانشجویان فارغ‌التحصیل یا هر دانش‌آموز پایه‌های بالاتر مورد استفاده قرار گیرند.

بعدی چیه؟

شرایط بالا را طی کنید و بر این اساس موضوعی را انتخاب کنید که بیشتر به شما مربوط است. فقط به سراغ هر موضوعی نروید و فرض کنید آن موضوع در بین دیگران محبوب است، در عوض روی انتخاب موضوعی تمرکز کنید که برای شما جالب باشد.

هرگز در انتخاب یک موضوع پیچیده با این فرض که قرار است دیگران را تحت تاثیر قرار دهد، اشتباه نکنید. اگر پیچیدگی موضوع فراتر از سطح شما باشد، کار تحقیقاتی خود را خراب خواهید کرد. بنابراین، ابتدا روی تحت تاثیر قرار دادن خود تمرکز کنید و سپس به تحت تاثیر قرار دادن دیگران ادامه دهید.

نکاتی که باید به خاطر بسپارید

آیا در انتخاب موضوعات پژوهشی ادبی خود مشکل دارید؟ من چند نکته مهم را در زیر ذکر کرده ام که به شما کمک می کند تا انتخاب خوبی برای مقاله تحقیقاتی خود داشته باشید.

 1. فهرستی از تمام موضوعات ممکن که به ذهنتان می رسد تهیه کنید. روی موضوعاتی که به نظر شما جالب نیستند، یک ضربدر بزنید. هنگامی که با 2-3 موضوع باقی می‌مانید، چند کار پیش‌نویس را امتحان کنید.
 2. سؤالاتی را برای هر یک از موضوعات فهرست شده آماده کنید و مشخص کنید کدام یک از آنها طبیعی تر و جالب تر به نظر می رسد.
 3. فکر کنید، اگر بتوان هر یک از این موضوعات را تغییر داد تا یک مقاله تحقیقاتی خوب برای شما ایجاد شود.
 4. با استاد خود در مورد موضوعات تحقیقاتی در لیست کوتاه بحث کنید. ممکن است استاد شما چندین بار این منابع را خوانده باشد و بتواند راهنمایی های مناسبی در مورد آن به شما ارائه دهد.

چند اقدام

فهرست را به استاد خود نشان دهید تا او به شما کمک کند تا مزایا و معایب یک موضوع را شناسایی کرده و در تصمیم گیری مناسب کمک کند.

قبل از ادامه تحقیق، پایان نامه خود را انتخاب کنید، هم موضوع و هم موضعی که می خواهید اتخاذ کنید. این شانس بالایی برای اطمینان از اصالت در کار شما ایجاد می کند و شانس بسیار کمی برای انتخاب ایده شخص دیگری وجود خواهد داشت.

اکنون اجازه دهید برخی از موضوعات تحقیق ادبی را که می تواند مقاله تحقیقاتی شما را بی عیب و نقص کند بررسی کنیم:

بهترین ایده ها برای موضوعات پژوهشی ادبی بریتانیا

 1. لیدی مکبث- بررسی شخصیت.
 2. تأثیر رومیان و یونانیان بر ادبیات غرب.
 3. توسعه هویت اجتماعی از دریچه ادبیات بریتانیا
 4. اهمیت 3 قرن قرون وسطی در ادبیات بریتانیا.
 5. اسطوره شاعر شفاهی آنگلوساکسون.
 6. تأثیر ادبیات بریتانیا بر ادبیات جهانی
 7. تحلیل تطبیقی ​​رمان “انتظارات بزرگ” نوشته چارلز دیکنز و “بلندی های بادگیر” اثر امیلی برونته
 8. چرا «Middlemarch» یکی از بهترین رمان‌های بریتانیایی تمام دوران در نظر گرفته می‌شود؟
 9. درباره اهمیت آثار ادبی بریتانیا بحث کنید
 10. در مورد دلیل استقبال عمومی از داستان کوتاه در بریتانیا بحث کنید

بهترین ایده ها برای ادبیات اولیه آمریکا

 1. اهمیت جیمز فنیمور کوپر در بهبود ناسیونالیسم.
 2. ادبیات مدرن آمریکایی – ادراک اجتماعی.
 3. نقش زن در ادبیات اولیه آمریکا
 4. تاریخ و فرهنگ ادبیات آمریکا.
 5. دوره استعمار آمریکا – شخصیت های تاریخی مهم.
 6. تمرکز اصلی ادبیات اولیه آمریکا را مورد بحث قرار دهید
 7. تحلیل قدرت همدردی، اولین رمان آمریکایی
 8. چرا کلبه عمو تام (1852) نوشته هریت بیچر استو یکی از بزرگترین رمان های آمریکایی محسوب می شود؟
 9. ادبیات آمریکا چه تفاوتی با ادبیات بریتانیا دارد؟
 10. درباره درک اجتماعی ادبیات معاصر آمریکا بحث کنید

بهترین موضوعات پژوهشی ادبی برای دبیرستان

 1. مزایا و معایب ادبیات برای جامعه
 2. ویلیام شکسپیر – کاوش در اهمیت آن.
 3. سکس و عشق – محبوب ترین ژانر در ادبیات.
 4. محبوبیت هری پاتر در بین جوانان.
 5. تأثیر ادبیات بر شوونیسم مردانه.
 6. چگونه ادبیات بریتانیا عناصر رمانتیسیسم را به تصویر می کشد
 7. چگونه شخصیت های زن در ادبیات آمریکایی و آسیایی به تصویر کشیده می شوند
 8. با مثال بین ادبیات داستانی، غیر داستانی و تاریخی تفاوت قائل شوید
 9. در مورد چگونگی استفاده از تصاویر و توصیف خشونت آمیز در شعر و رمان های نوشته شده پس از جنگ جهانی اول بحث کنید
 10. فرانکشتاین مری شلی – شکلی منحصر به فرد از هیولا در رمان

بهترین موضوعات پژوهشی ادبی برای دانشجویان دانشگاه

 1. تأثیر رسانه های دیجیتال بر قالب های ادبی سنتی.
 2. اهمیت رفتار خواندن در توسعه ادبیات.
 3. تحلیل چالش های صنعت نشر
 4. تأثیر رسانه های دیجیتال بر مصرف و انتشار منابع ادبی.
 5. چگونه با مطالعه دل روشنفکران را به دست آوریم؟
 6. روابط متقابل و الگوهای موجود بین افسانه ها و داستان های انسانی
 7. خشونت خانگی و سوء استفاده جنسی چگونه در رمان ها و داستان های کوتاه به تصویر کشیده می شود؟
 8. خشونت و زنان در داستان های ریموند کارور
 9. چگونه نوآوری های دیجیتال ادبیات جهانی را تغییر داد؟
 10. تأثیر ادبیات بر توسعه تمدن، نظام سیاسی و نظام قضایی

موضوعات کنونی تحقیق ادبی بریتانیا

 1. درک مردان اثر ویلیام شکسپیر.
 2. سرنوشت و اختیار به قول ویلیام شکسپیر.
 3. چگونه می توان کتاب ها را به عنوان کلاسیک ادبیات تلقی کرد؟
 4. عشق در کتاب و عشق فیزیکی دو روی متفاوت یک سکه هستند.
 5. فقدان مسائل مرتبط در ادبیات بریتانیا.
 6. آیا آثار ادبی بریتانیا به رشد و توسعه جامعه کمک می کند؟
 7. موضوع زنا را در «اسکارلت نامه» نوشته ناتانیل هاثورن بحث کنید

موضوعات تحقیق سواد برای مناظره

 1. آیا قرنطینه در طول همه‌گیری کووید-19 تأثیری بر ادبیات آمریکایی ایجاد کرد؟
 2. آیا دولت باید به خاطر عدم القای عادت های مطالعه در بین شهروندانش سرزنش شود؟
 3. تحلیل تأثیر انسان و فناوری بر رسانه های چاپی.
 4. آیا می توان بدون تعصب کتاب نقد کرد؟
 5. آیا ادبیات آمریکا مشوق خشونت است؟
 6. آیا محدودیت یا مانعی برای نویسندگان زن وجود دارد؟
 7. آزادی بیان و بیان و سوء استفاده نویسندگان از آن
 1. زندگی یک شاعر در عصر نوآوری.
 2. انواع اخیر حق چاپ در عصر تکنولوژی.
 3. تحلیل تضاد دین و ادبیات.
 4. تأثیر فرهنگ بر ادبیات در دیدگاه آمریکایی.
 5. نقش ادبیات در شکل گیری اخلاقیات جامعه.

موضوعات تحقیق سواد با استاندارد بالا

 1. اهمیت نویسندگان زن در ادبیات.
 2. موضوعات اصلی ادبیات بریتانیا
 3. تصاویر چگونه بر ادبیات مکتوب تأثیر گذاشته اند؟
 4. قطعات اولیه ادبیات متعارف آمریکایی
 5. مشکلی که در مطالعه ادبیات سازنده وجود دارد.

ایده های منحصر به فرد و تازه از موضوعات پژوهشی ادبی

 1. ادبیات کشورهای مختلف اروپا.
 2. بهترین شاهکار ادبی تمام دوران.
 3. زنان مشهور ادبیات
 4. بحث در مورد شخصیت دن کیشوت
 5. تحلیل جامع ادبیات اروپا.
 6. زمان قرون وسطی در اروپا – تحلیل انتقادی.
 7. مشخصات شعر ایرلندی.
 8. ادبیات کلاسیک آمریکا و ادبیات اروپایی را مقایسه و مقایسه کنید.
 9. قوی ترین مشکلات اجتماعی در دوران مدرن
 10. نقش قومیت در ادبیات چیست؟
 11. مشخصات سفرنامه نویسی در سال 2021.
 12. به تصویر کشیدن زندگی یک شهر – توسعه.
 13. دگرگونی هایی که در شعر و روایت از سال 1900 صورت گرفت.
 14. روزنامه نگاری ادبی آفریقا
 15. آداب بزرگسالی- روزنامه نگاری ادبی.
 16. نقشی که نام ها در ادبیات کودک بازی می کنند.
 17. الیور توئیست در مورد فردگرایی چه اظهار داشت؟
 18. Lost in the Funhouse- اهمیت داستان.
 19. چگونه خواندن می تواند تخیل کودک را تقویت کند؟
 20. نقش زبان مصنوعی در آثار ادبی

چند موضوع فراموش نشدنی

 1. اشکالات جهل در یک رمان
 2. اهمیت گرافیک در شعر جنگ جهانی اول
 3. غزل در مورد نابینایی او نوشته جان میلتون – مضمون کی.
 4. ظهور رمان های پلیسی در ادبیات بریتانیا.
 5. ارتباط روح و گناه چیست؟
 6. اهمیت عشق بی قید و شرط در جهان شعر.
 7. تأثیر جنگ و صلح بر شعر.
 8. آشنایی با آسایش پس از مرگ
 9. اهمیت کمدی در ادبیات غرب.
 10. آیا ادبیات بخشی از ادبیات غرب است؟

چند موضوع پژوهشی ادبی باورنکردنی

 1. رویای آمریکایی در ادبیات – در مورد اهمیت آن بحث کنید.
 2. «جریان آگاهی» در ادبیات چیست؟
 3. به نظر شما ادبیات باید جنسیتی باشد؟
 4. تحلیل بین ادبیات دیستوپیایی و اتوپیایی.
 5. مفهوم فمینیستی در ادبیات را چگونه ارزیابی می کنید؟
 6. نحوه عملکرد کلیشه ها در ادبیات را ارزیابی کنید.
 7. شخصیت های بایرونیک را در ادبیات توصیف کنید.
 8. در مورد زبان های توسعه یافته در ادبیات توضیح دهید.
 9. تجزیه و تحلیل ادبیات ژاپنی در 20th
 10. تولید فرهنگی را در زمینه نویسندگان لاتین تبار توضیح دهید.
 11. با محبوب ترین اثر ارنست همینگوی آشنا شوید.
 12. منظور شما از جنون در ادبیات چیست؟
 13. تغییر در زندگی یک شهر از سال 1900.

موضوعات تحقیق ادبی که نمی توانید نادیده بگیرید

 1. خط مشی زبان انگلیسی در محتوای ادبی آفریقایی
 2. نقش رهبری در ادبیات چیست؟
 3. روش هایی را که برای ایجاد سبک در ادبیات استفاده شده است، ارزیابی کنید.
 4. تأثیر تئاترهای آسیایی بر ادبیات متعارف را تحلیل کنید.
 5. به نظر شما ادبیات از گذشته تا امروز پیشرفتی داشته است؟
 6. تنوع زبانی چگونه می تواند بر رشد یک کشور تأثیر بگذارد؟
 7. اهمیت انقلاب و موسیقی را توضیح دهید.
 8. تحریکات زبانی بر توسعه ملی.
 9. تمایز بین نظریه های دستوری و نظریه های زبانی.
 10. در مورد وسایل ارتباطی مورد استفاده در حوزه ادبیات بحث کنید.
 11. اهمیت ساختار جمله در ادبیات
 12. هنجارهای اجتماعی در مقابل شادی شخصی در ادبیات ویکتوریا
 13. ارزیابی توسعه کلمه در ادبیات.
 14. تاثیر زبان مادری در انتخاب زبان دوم برای شخص

آشنایی بیشتر با موضوعات پژوهشی ادبی

 1. مسائلی که می توان در یادگیری زبان دوم تجربه کرد.
 2. تأثیرات موسیقی، رقص، آیین‌ها و آوازها در ادبیات.
 3. مسائل نحوی مرتبط با کاربرد انگلیسی چیست؟
 4. تأثیر زبان شعر بر بیان.
 5. آیا ادبیات را می توان کاتالیزور تحول اجتماعی نامید؟
 6. جامعه چگونه بر عملکرد دانش آموزان در ادبیات تأثیر می گذارد؟
 7. نقاط قوت و آموزه های یادگیری در ادبیات.
 8. پس از جنگ جهانی دوم – تحلیل ادبیات آمریکا
 9. کمک آن برادستریت به ادبیات آمریکا.
 10. بررسی مضامین رایج در ادبیات آمریکا
 11. نمایش مرگ و گویش در ادبیات.
 12. توسعه تعالی عرفی.
 13. اهمیت زبان اشاره آمریکایی در ادبیات.
 14. Beowulf- بحث در مورد شخصیت های مرد و زن.

موضوعات پژوهشی ادبی که می تواند به شما نمره خوبی بدهد

 1. ادبیات آفریقایی آمریکایی چگونه با تجربه سیاهان برخورد کرد؟
 2. معشوق- نمایش روابط مادر و دختر.
 3. تأثیر ادبیات مدرن و شکاف نسلی.
 4. افسانه فالکنر – مفهوم جنگ را به تصویر می کشد.
 5. تام موریسون در مورد روش مدنی چه گفت؟
 6. روش‌هایی که در ادبیات آمریکایی آفریقایی‌آمریکایی خود تأیید می‌شود.
 7. گتسبی بزرگ – تجزیه و تحلیل تفسیر رنگ.
 8. اهمیت ضرب المثل در ادبیات.
 9. ارزیابی خطرات در ادبیات.
 10. بررسی اهمیت گفتار در ادبیات.
 11. “چیزها از هم می پاشند” – مطالعه تطبیقی ​​Achebe.
 12. بررسی ارتباط داستان عامیانه در ادبیات.
 13. جامعه چند زبانه – عوامل مؤثر بر انتخاب زبان.
 14. رویه‌های ریخت‌شناسی در انگلیسی – تحلیل انتقادی.
 15. اهمیت زن در توسعه یک ملت
 16. مصیبت زنان آفریقایی
 17. تصویر جنسیت در رمان گوتیک.
 18. تصویر مرگ در ادبیات رنسانس.

موضوعات ادبیات ایده هایی برای ارائه مقاله با کیفیت

 1. رمان دوما – پیشینه تاریخی.
 2. نجوم و تخیل شاعرانه – امتحان نوزدهم
 3. کاربرد کوانتوم در فیزیک در ادبیات.
 4. قصه های پریان در ادبیات.
 5. دقت تاریخ توصیف شده در رمان های تاریخی.
 6. مسائل مرتبط با زمان در ادبیات.
 7. نقش تعارض ها در رمان های ادبی.
 8. مسائل مرتبط با زمان در ادبیات.
 9. نقش تعارض ها در رمان های ادبی.
 10. ادبیات مربوط به پسا استعمار و تغییرات آب و هوا را بررسی کنید.
 11. دیدگاه تاگور گورا در مورد سنت و مدرنیته را مورد بحث قرار دهید.
 12. رابطه بین قبل و بعد از استقلال را در ادبیات هند بررسی کنید.
 13. اهمیت پاسخ های ادبی آفریقایی به نژادپرستی
 14. ادبیات همجنس گرایی
 15. اهمیت ادبیات در دنیای امروز
 1. فمینیسم در طول قرن بیستم گسترش یافت.
 2. برداشت از افسانه ها در عصر مدرن
 3. رابطه بین ادبیات هندی قبل و بعد از استقلال
 4. درباره رمان 1960 “کشتن مرغ مقلد” بحث کنید.
 5. اهمیت شکسپیر در دنیای ادبیات
 6. هنر رمان نویسی چگونه آغاز شد؟
 7. تحلیل شخصیت Vanity Fair امی و ربکا
 8. خون آشام هایی که در ادبیات قرن نوزدهم و بیست و یکم به تصویر کشیده شده اند
 9. توسعه ادبیات را از آغاز تا کنون تجزیه و تحلیل کنید.
 10. تکنیک های به کار رفته برای توسعه سبک های ادبی را بررسی کنید.
 11. برخی از نقدهای فمینیستی از آثار خاص نویسندگان فمینیست چیست؟
 12. بحث در مورد اهمیت داستان در ادبیات.
 13. اهمیت احساس و داستان نویسی در رمان نویسی ادبیات.
 14. بحث کنید که چگونه رمان های ادبی از تنش ها به نفع خود استفاده می کنند.
 15. تنوع زبانی چه تأثیری بر توسعه یک ملت دارد؟
 16. از ارتباط موسیقی و انقلاب صحبت کنید.
 17. موانع زبانی برای رشد ملی
 18. چه نوع ارتباطی در ادبیات به کار می رود؟

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 7 =