+100 موضوع پایان نامه بازار یابی انلاین

بازاریابی یک موضوع متمرکز بر کسب و کار است، بنابراین شما در معرض خیلی بیشتر از خلاقیت خواهید بود. شما یاد خواهید گرفت که چگونه بودجه تعیین کنید، مشتریان جدید پیدا کنید، وارد بازارهای بین المللی شوید و در مورد قیمت ها یا سود تصمیم بگیرید.به عنوان یک دانشجوی بازاریابی، برای تکمیل برنامه تحصیلی خود باید یک پایان نامه بازاریابی را تکمیل کنید. موضوع پایان نامه شما می تواند مربوط به برندسازی، بازاریابی رابطه مند، بازاریابی آنلاین/دیجیتال، اخلاق بازاریابی و هر زمینه دیگری از بازاریابی باشد.برای کمک به شما در شروع طوفان فکری برای ایده‌های موضوعات بازاریابی، فهرستی از جدیدترین موضوعاتی را تهیه کرده‌ایم که می‌توان از آنها برای نوشتن پایان نامه بازاریابی استفاده کرد.این موضوعات توسط نویسندگان دارای مدرک دکتری تیم ما ایجاد شده است، بنابراین می توانید به استفاده از این موضوعات برای تهیه پیش نویس پایان نامه خود اعتماد کنید.راهنمای گام به گام نحوه نگارش پایان نامه خود را اینجا مرور کنید.همچنین ممکن است بخواهید پایان نامه خود را با درخواست یک پروپوزال پژوهشی مختصر از نویسندگان ما در مورد هر یک از این موضوعات آغاز کنید که شامل مقدمه ای بر موضوع، سؤال تحقیق، هدف و اهداف، بررسی ادبیات به همراه روش شناسی پیشنهادی تحقیق برای انجام است. . اگر برای شروع به کمک نیاز دارید به ما اطلاع دهید.

موضوع پایان نامه بازاریابی
موضوع 1: تأثیر بسته بندی محصول بر فروش سازمانی: مطالعه موردی بخش خرده فروشی ایران

هدف تحقیق : به دلیل رقابت شدید در بخش خرده فروشی ایران، بسته بندی محصول اهمیت قابل توجهی در تصمیم گیری خرید مصرف کننده پیدا کرده است. این تحقیق بر روی چگونگی تأثیر بسته‌بندی محصول (رنگ، ​​شکل و سایر ویژگی‌ها) بر رفتار خرید مصرف‌کننده تأثیر می‌گذارد که در عوض فروش سازمان را افزایش یا کاهش می‌دهد .

موضوع 2: تاثیر بازاریابی الکترونیکی بر تصمیمات خرید مصرف کننده: موردی از صنعت لوکس انگلستان

هدف تحقیق: هدف  اصلی تحقیق تحلیل تاثیر بازاریابی الکترونیکی بر تصمیمات خرید مصرف کننده است. حالت های مختلف بازاریابی الکترونیکی مورد ارزیابی قرار می گیرد و بر اساس نتایج هر کانال بازاریابی الکترونیکی، پایان نامه به پایان می رسد. تمرکز این تحقیق صنعت لوکس بریتانیا خواهد بود.

مبحث 3: تحلیل استراتژی های بازاریابی مشتری محور در دستیابی به مزیت رقابتی

هدف تحقیق:  در دنیای رقابتی شرکت های امروزی، سازمان ها در حال تدوین و اجرای استراتژی های بازاریابی مشتری محور هستند. این استراتژی‌ها با در نظر گرفتن رفتار مشتری، الگوی مشتری، ترجیحات مشتری، گرایش‌های مشتری و غیره ابداع می‌شوند. این تحقیق به بررسی ویژگی های مختلف مشتریان می پردازد که باید مورد مطالعه قرار گیرد و اینکه چگونه تدوین استراتژی های مرتبط به شرکت در کسب مزیت رقابتی و ایجاد سود کمک می کند. 

مبحث 4: نقش فناوری اطلاعات در متحول کردن رویکرد بازاریاب نسبت به تبلیغات دستکاری

هدف تحقیق:  رسانه های دیجیتال یا دنیای دیجیتال بستر بسیار موثر و بزرگی را برای بازاریابان برای بازاریابی و تبلیغ محصولات خود فراهم کرده است. با این حال، این پلت فرم می تواند برای دستکاری مشتریان از طریق تکنیک های بازاریابی فریبنده نیز مورد استفاده قرار گیرد. هدف اصلی این تحقیق، تحلیل نقش فناوری اطلاعات در ایجاد انقلابی در رویکرد بازاریاب به سمت تبلیغات دستکاری است. علاوه بر این، این تحقیق همچنین درباره نحوه استفاده بازاریابان از کانال های رسانه دیجیتال برای فریب مشتریانی که به اعتبار شرکت نیز آسیب می رسانند، صحبت خواهد کرد.

موضوع 5: ارزیابی تأثیر ارتباطات بازاریابی یکپارچه بر رفتار خرید آنی مصرف کننده.

هدف تحقیق:  رفتار خرید آنی مصرف کننده به یک پدیده مهم در دنیای امروز جهانی تبدیل شده است. شرکت ها توانسته اند از طریق رفتار خرید ناگهانی مصرف کننده، سهم بازار بالایی را به دست آورند. بنابراین، این تحقیق بر تجزیه و تحلیل تأثیر ارتباطات بازاریابی یکپارچه بر رفتار خرید آنی مصرف کننده متمرکز است.

مبحث 6: تأثیر بازاریابی دیجیتال بر مشاغل در سراسر جهان

هدف تحقیق:  دیجیتال مارکتینگ چهره بازاریابی را در دنیای امروز تغییر داده است. در حال حاضر شرکت‌های بیشتری از این تکنیک جدید برای به دست آوردن مزیت رقابتی نسبت به روش‌های بازاریابی سنتی استفاده می‌کنند. این تحقیق به تأثیر کانال‌های مختلف بازاریابی دیجیتال بر کسب‌وکارها می‌پردازد و اینکه چگونه هر کانال می‌تواند به شرکت‌ها در کسب درآمد بیشتر کمک کند.

موضوع 7: بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال: مطالعه تطبیقی ​​ده سال گذشته

هدف تحقیق:  امروزه با ظهور بازاریابی دیجیتال در دنیای جهانی، شرکت‌های بیشتری تکنیک‌های بازاریابی سنتی را کنار می‌گذارند. این تحقیق به مقایسه روش های بازاریابی سنتی و دیجیتال و داده های موجود در ده سال گذشته می پردازد. از طریق این داده ها، یک تجزیه و تحلیل قطعی انجام خواهد شد تا مشخص شود کدام بازاریابی در زمان امروز موفق تر است.

موضوع 8: مطالعه پاسخ مشتریان به تعاملات خودکار در صنعت خدمات: چگونه بر تجارت تأثیر می گذارد؟

هدف تحقیق:  اکنون بسیاری از شرکت ها عملیات تجاری خود را کاملاً خودکار کرده اند. آنها پاسخ های استانداردی را که به مشتریان داده می شود ساده کرده اند. این تحقیق عمدتاً تأثیر پاسخ‌های خودکار را بر مشتریان ارزیابی می‌کند، چه تأثیری بر آن‌ها از نظر ایجاد و تبدیل سرنخ‌ها داشته باشد یا نه، و در نهایت چگونه بر کسب‌وکار تأثیر می‌گذارد.

موضوعات پایان نامه بازاریابی رابطه مند

بازاریابی رابطه مند شکلی از بازاریابی است که بر اهداف بلندمدت مانند ایجاد وفاداری مشتری و افزایش حفظ مشتری تمرکز دارد. در بازاریابی رابطه مند، محصولات بر اساس روابط ارائه می شوند و نه بازاریابی سنتی. این نوع بازاریابی به شرکت ها کمک می کند تا مشتریان بیشتری به دست آورند و وفاداری خود را افزایش دهند. هر چه مشتری وفادارتر و راضی تر باشد، احتمال خرید او بیشتر می شود.

تحت بازاریابی رابطه مند، الگوی خرید، جزئیات تماس و کل مشخصات مشتریان حفظ می شود. به طور معمول، شرکت ها مدیران اجرایی را به یک یا چند مشتری اصلی برای حفظ روابط و ارضای نیازهای آنها منصوب می کنند. این یک ابزار بازاریابی بسیار مفید و همچنین یک موضوع عالی برای تحقیق است. شما می توانید موضوعی را برای موضوع پایان نامه بازاریابی رابطه مند خود از هر یک از موضوعات ذکر شده در زیر انتخاب کنید:

موضوع پایان نامه بازاریابی
موضوع پایان نامه بازاریابی

موضوعات پایان نامه بازاریابی رابطه مند

بازاریابی رابطه مند شکلی از بازاریابی است که بر اهداف بلندمدت مانند ایجاد وفاداری مشتری و افزایش حفظ مشتری تمرکز دارد. در بازاریابی رابطه مند، محصولات بر اساس روابط ارائه می شوند و نه بازاریابی سنتی. این نوع بازاریابی به شرکت ها کمک می کند تا مشتریان بیشتری به دست آورند و وفاداری خود را افزایش دهند. هر چه مشتری وفادارتر و راضی تر باشد، احتمال خرید او بیشتر می شود.تحت بازاریابی رابطه مند، الگوی خرید، جزئیات تماس و کل مشخصات مشتریان حفظ می شود. به طور معمول، شرکت ها مدیران اجرایی را به یک یا چند مشتری اصلی برای حفظ روابط و ارضای نیازهای آنها منصوب می کنند. این یک ابزار بازاریابی بسیار مفید و همچنین یک موضوع عالی برای تحقیق است. شما می توانید موضوعی را برای موضوع پایان نامه بازاریابی رابطه مند خود از هر یک از موضوعات ذکر شده در زیر انتخاب کنید:

موضوع 9: وفاداری مشتری - رفتار یا نگرش؟ تجزیه و تحلیل با روش ترکیبی

هدف تحقیق:  این تحقیق چگونگی تعیین وفاداری مشتری، خواه یک نگرش یا رفتار را تجزیه و تحلیل خواهد کرد. یک تحلیل مقایسه ای، با مقایسه عناصر مختلف نگرش ها و رفتارها، انجام خواهد شد.

موضوع 10: سودمندی بازاریابی رابطه مند در صنعت مد انگلستان: سازمان ها تا چه اندازه طرح های عضویت به سبک باشگاه را برای مشتری خود و تأثیر آنها بر کسب و کارها گنجانده اند؟

این تحقیق بر روی یکی از جنبه های مهم بازاریابی رابطه مند - عضویت - تمرکز خواهد کرد. این تحقیق حول صنعت مد بریتانیا و تأثیری که عضویت بر مشتریان و سازمان‌های تجاری می‌گذارد، می‌چرخد.

موضوع 11: تأثیر بازاریابی رابطه مند بر وفاداری مشتری: تحلیلی از هوندا موتورز

این پایان نامه ارزیابی می کند که چگونه وفاداری مشتری تحت تأثیر بازاریابی رابطه مند قرار می گیرد. تمرکز اصلی این مطالعه هوندا موتورز خواهد بود، که چگونه این شرکت روابط خود را با مشتری حفظ می کند.

موضوع 12: طرح‌های وفاداری و رضایت مشتری: آیا واقعاً تأثیری دارند؟

این تحقیق بررسی خواهد کرد که آیا طرح های وفاداری بر رضایت مشتری تأثیر می گذارد یا نه. اگر بله، پس ابزارهای مختلف مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

مبحث 13: رابطه متقابل بین هزینه های تعویض و مقاومت مصرف کنندگان در برابر تغییر وفاداری به برند.

هدف تحقیق:  رابطه بین هزینه ها و وفاداری به برند در این تحقیق مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. این تحقیق شرایطی را مورد بحث قرار می دهد که تحت آن مشتریان تصمیم می گیرند وفاداری به برند را تغییر دهند.

موضوع 14: طرح های وفاداری و رابطه آنها با فروش: تجزیه و تحلیل اکتشافی از صنعت خرده فروشی ایران

هدف تحقیق:  این پایان نامه یک تجزیه و تحلیل اکتشافی انجام می دهد تا به این نتیجه برسد که آیا بین طرح های وفاداری و فروش شرکت ها رابطه وجود دارد یا خیر.

مبحث 15: حفظ روابط با مشتری از طریق بازاریابی رابطه مند. یک مورد ASDA.

هدف تحقیق:  تمرکز اصلی این تحقیق بررسی این موضوع است که چگونه ASDA روابط مشتری را حفظ می کند و اینکه آیا آنها برای کسب و کار موفق هستند یا خیر.

مبحث 16: ارزیابی رضایت مشتری در صنعت گردشگری و هتلداری ایران

هدف تحقیق:  صنعت گردشگری و مهمان‌نوازی ایران در این مطالعه برای رضایت مشتری مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. پایان نامه به این نتیجه می رسد که چگونه صنعت گردشگری و هتلداری ایران رضایت مشتری را حفظ کرده است.

موضوع 17: تعامل با مشتری مبتنی بر فناوری - آیا در مقایسه با روش‌های تعامل سنتی منجر به رضایت مشتری بهتر می‌شود؟

هدف تحقیق:  این پایان نامه به این موضوع می پردازد که چگونه فناوری بر تعامل مشتری تأثیر گذاشته است. علاوه بر این، آن را تجزیه و تحلیل خواهد کرد که چگونه فن آوری در جذب مشتری در مقایسه با روش های سنتی موثر بوده است.

 
موضوع پایان نامه بازاریابی

موضوعات پایان نامه برندینگ

برندسازی شامل ایجاد یک تصویر و نام منحصر به فرد برای یک محصول در ذهن مشتریان است. این کار از طریق تبلیغات خلاقانه با استفاده از یک تم برند که به طور مداوم در همه تبلیغات استفاده می شود انجام می شود. برندسازی همچنین مستلزم ایجاد یک لوگو و نام منحصر به فرد برای یک محصول متمایز است.برخی از مصرف کنندگان قبل از خرید یک محصول قیمت ها را مقایسه می کنند، اما بیشتر خرید با تمرکز بر کیفیت کالا و وفاداری به برند انجام می شود. این تصور غلط وجود دارد که برندسازی همان بازاریابی است، اما می توان آن را بر اساس اولی که یکی از اصول استراتژی بازاریابی است، تشخیص داد.برای برندسازی موفق، باید صداقت و وضوح در هر مرحله از طریق تعامل با مشتریان وجود داشته باشد که به نوبه خود به بهبود ارزش و درک برند یک شرکت کمک می کند.برندسازی به شرکت ها مزیت رقابتی نسبت به سایر سازمان ها می دهد و ثابت کرده است که موضوعی بسیار محبوب برای تحقیق در بین دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد است. هنگامی که به دنبال کار بر روی یک پایان نامه مرتبط با برند هستید، می توانید از موضوعات پایان نامه زیر انتخاب کنید:

موضوع 18: حفظ ارزش ویژه برند از طریق نوآوری: مطالعه موردی شرکت اپل

هدف تحقیق:  نوآوری تاثیر زیادی بر ارزش ویژه برند دارد. همین موضوع در این تحقیق مورد بحث قرار خواهد گرفت و تمرکز اصلی آن شرکت اپل است.

موضوع 19: ایجاد ارزش ویژه برند از طریق تأیید افراد مشهور: تجزیه و تحلیل صنعت مد.

هدف تحقیق:  تایید افراد مشهور روشی عالی برای ایجاد ارزش ویژه برند است. در این پایان نامه، همین موضوع در مورد صنعت مد انگلستان یا کشور دیگری که انتخاب می کنید، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

موضوع 20: نگرش ها و تبلیغات برند: شواهدی از پنج سال گذشته.

هدف تحقیق:  این مطالعه در مورد اینکه چگونه تبلیغات نگرش برند را شکل می دهد صحبت خواهد کرد. شواهدی از پنج سال گذشته ارائه خواهد شد تا نتیجه گیری شود که آیا تبلیغات بر نگرش برند تأثیر می گذارد یا خیر.

موضوع 21: بسته بندی به عنوان یک استراتژی بازاریابی برند: ارزیابی اثربخشی آن در بخش خرده فروشی.

هدف تحقیق:  موفقیت یک استراتژی بازاریابی برند به عوامل مختلفی بستگی دارد. این پایان نامه به ارزیابی اهمیت بسته بندی در استراتژی بازاریابی برند می پردازد.

موضوع 22: تأثیر نام تجاری بر مصرف کنندگان کوکاکولا و پپسی: تجزیه و تحلیل مقایسه ای.

هدف تحقیق: برندسازی تاثیر زیادی بر مصرف کنندگان دارد. رقبا از این استراتژی برای ایجاد وفاداری مشتری استفاده می کنند. این تحقیق دو رقیب بزرگ کوکاکولا و پپسی را در زمینه برندسازی مقایسه می کند.

مبحث 23: استراتژی های برندسازی: تاثیر و کاربرد

هدف تحقیق: انواع مختلف استراتژی های برندسازی و فرآیند اجرای آنها در این مطالعه مورد بحث قرار خواهد گرفت.

مبحث 24: تجزیه و تحلیل مصرف کننده: تجزیه و تحلیل مقایسه ای بین محصولات با کیفیت خوب و وفاداری به برند.

هدف تحقیق:  این مطالعه در مورد اینکه چگونه محصولات با کیفیت خوب بر مصرف کنندگان تأثیر می گذارد و چگونه به شرکت ها در ایجاد وفاداری به برند کمک می کند، بحث خواهد کرد.

مبحث 25: ایجاد، حفظ و حفظ تصویر برند در بازار - مطالعه شرکت های چند ملیتی در صنعت ایران

هدف تحقیق:  تصویر و شهرت برند چیزی است که شرکت ها باید به آن توجه زیادی داشته باشند. این تحقیق در مورد MNC های پیشرو و چگونگی ایجاد و حفظ تصویر برند صحبت خواهد کرد.

موضوع 26: اهمیت برند و قابلیت اطمینان در صنعت خودرو - مورد تویوتا موتورز.

هدف تحقیق:  قابلیت اطمینان عامل بزرگی در ساخت یک برند است. این مطالعه با تمرکز خاص بر روی تویوتا، چگونگی تأثیر قابلیت اطمینان بر برند را مورد بحث قرار خواهد داد.

موضوع 27: ایجاد آگاهی از برند و ارزش ویژه از طریق بازاریابی آنلاین - ارزیابی اثربخشی آن.

هدف تحقیق:  این تحقیق اثربخشی بازاریابی آنلاین را در ایجاد آگاهی از برند و ارزش ویژه ارزیابی خواهد کرد.

موضوع 28: ساخت برند بین المللی در عصر دیجیتال: نقش بازاریابی دیجیتال

هدف تحقیق:  ساخت برند با کمک بازاریابی دیجیتال در این تحقیق مورد بحث قرار خواهد گرفت.

موضوع 29: مسئولیت اجتماعی شرکت و مدیریت برند: موردی از نستله

هدف تحقیق:  بازگشت به جامعه تصویر مثبتی از شرکت ایجاد می کند. این تحقیق در مورد چگونگی انجام مسئولیت اجتماعی شرکتی به شرکت کمک می کند تا برند خود را حفظ کند.

 
موضوع پایان نامه بازاریابی

موضوعات پایان نامه بازاریابی مستقیم

بازاریابی مستقیم یک پدیده بازاریابی است که شامل فروش مستقیم به مشتریان است. این شامل فروش تلفنی، فروش ایمیل، فروش پست مستقیم و غیره است. هیچ خرده‌فروشی در این فرآیند شرکت ندارد. جریان محصول/خدمت فقط دو طرف شرکت و مصرف کننده را شامل می شود.بازاریابی مستقیم به کسب و کارها و سازمان های غیرانتفاعی اجازه می دهد تا مستقیماً با مشتریان ارتباط برقرار کنند. به تبلیغات در اینترنت، تلویزیون یا رادیو متکی است.انواع و اشکال مختلف بازاریابی مستقیم وجود دارد که بازاریابی اینترنتی محبوب ترین آنهاست. بازاریابی آنلاین به شرکت ها کمک می کند تا بدون هیچ واسطه ای مستقیماً با مشتریان خود در تعامل باشند. به این ترتیب، شرکت ها می توانند بینشی در مورد مشتریان، انتظارات و بازخورد در مورد محصول/خدمت به دست آورند.در زیر فهرستی از موضوعاتی وجود دارد که می توانید پایان نامه خود را بر اساس موضوع بازاریابی مستقیم قرار دهید.

موضوع 30: طرح‌های وفاداری و فروش مستقیم - آیا به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا مستقیماً برای مشتریان بازاریابی کنند؟

هدف تحقیق:  طرح های وفاداری یک ابزار بازاریابی قدیمی اما بسیار موثر است. این تحقیق به بحث و تجزیه و تحلیل می پردازد که آیا بازاریابی مستقیم می تواند از طریق این طرح ها انجام شود یا خیر.

موضوع 31: مشتریان چگونه می توانند از خود در برابر تکنیک های بازاریابی مستقیم فریبکارانه محافظت کنند؟

هدف تحقیق:  این مطالعه روش‌های غیرقانونی و غیراخلاقی را که شرکت‌ها از طریق بازاریابی دیجیتال سازگار می‌کنند و اینکه چگونه مشتریان می‌توانند از خود محافظت کنند، برجسته می‌کند.

موضوع 31: مشتریان چگونه می توانند از خود در برابر تکنیک های بازاریابی مستقیم فریبکارانه محافظت کنند؟

هدف تحقیق:  این مطالعه روش‌های غیرقانونی و غیراخلاقی را که شرکت‌ها از طریق بازاریابی دیجیتال سازگار می‌کنند و اینکه چگونه مشتریان می‌توانند از خود محافظت کنند، برجسته می‌کند.

موضوع 32: بازاریابی مستقیم: اثرات و پیامدها

هدف تحقیق:  مفهوم اصلی، نظریه و چارچوب بازاریابی مستقیم در این تحقیق مورد بحث و تحلیل قرار خواهد گرفت. اثرات و پیامدهای بازاریابی مستقیم تمرکز اصلی این مطالعه خواهد بود.

موضوع 33: آیا مشتریان به بازاریابی مستقیم و دیجیتال پاسخ متفاوتی می دهند؟

هدف تحقیق:  بازاریابی مستقیم و دیجیتال در این تحقیق مورد مقایسه و تحلیل قرار می گیرد. سپس پاسخ های آنها ارزیابی می شود که کدام یک مؤثرتر است.

مبحث 34: رابطه بین مدت یک پیام صوتی با موفقیت بازاریابی تلفنی؟ موردی از صنعت موبایل.

هدف تحقیق:  بازاریابی تلفنی یک ابزار بازاریابی موفق است. این تحقیق رابطه بین مدت زمان یک پیام صوتی و موفقیت آن را برای شرکت های فعال در صنعت تلفن همراه بررسی می کند.

مبحث 35: توسعه یک سیستم اطلاعات بازاریابی برای بازاریابی مستقیم: تجزیه و تحلیل اثربخشی آن

هدف تحقیق:  امروزه سیستم اطلاعات بازاریابی برای شرکت ها بسیار ضروری است. این تحقیق در مورد اینکه چگونه یک سیستم اطلاعات بازاریابی می تواند توسعه یابد و چقدر برای بازاریابی مستقیم موثر است بحث خواهد کرد.

مبحث 36: نقش تجارت و هوش مصنوعی در بازاریابی مستقیم – شرکت ها چگونه می توانند مزیت کسب کنند؟

هدف تحقیق:  این روزها هوش مصنوعی بزرگ ترین چیز در صنعت بازاریابی است. گنجاندن آن در تجارت خود برای بازاریابی به شما کمک می کند به مزیت رقابتی دست یابید. در این تحقیق نیز همین موضوع مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

مبحث 37: بازاریابی اینترنتی به عنوان یک تکنیک بازاریابی مستقیم – ارزیابی اثربخشی و سودآوری آن

هدف تحقیق:  بازاریابی اینترنتی می تواند به عنوان یک تکنیک بازاریابی مستقیم مورد استفاده قرار گیرد. این تحقیق ارزیابی می کند که این تکنیک چقدر می تواند برای مشاغل موثر و سودآور باشد.

موضوع 38: حفاظت از داده های مصرف کننده و حریم خصوصی در تکنیک های بازاریابی مستقیم - ارزیابی اهمیت آن.

هدف تحقیق:  شرکت ها توجه زیادی به حریم خصوصی مشتریان نمی کنند. این تحقیق در مورد اینکه چگونه بازاریابی مستقیم می تواند به شرکت ها کمک کند تا از داده های مشتری و حریم خصوصی محافظت کنند، بحث خواهد کرد.

 
موضوع پایان نامه بازاریابی

موضوعات پایان نامه بازاریابی در میان فرهنگ ها

هر فرهنگی متفاوت است. بنابراین، آنچه در یکی قابل قبول است، ممکن است در دیگری قابل قبول نباشد. به همین دلیل است که شرکت ها باید تکنیک های متفاوتی را در حین فعالیت در فرهنگ های مختلف اتخاذ کنند. قبل از معرفی هر محصولی، تجزیه و تحلیل جنبه فرهنگی بازار برای شرکت ها بسیار مهم است.این به یک عامل بسیار مهم و تعیین کننده برای عملکرد موفق یک تجارت تبدیل شده است. فرهنگ ها تأثیر عمیقی بر رفتار مصرف کننده دارند و نقش کلیدی در شکل دادن به رفتار خرید و همچنین نگرش مشتری دارد.شکی نیست که این جنبه بازاریابی ارزش کمی تحقیق را دارد. برخی از موضوعات جذاب و جاری پایان نامه در زمینه فرهنگ و بازاریابی در زیر آورده شده است:

موضوع 39: تأثیر فرهنگ بر بازار تجارت: موردی از جنرال موتورز از طریق تجزیه و تحلیل واردات و صادرات.

هدف تحقیق:  بازاریابی مبتنی بر فرهنگ های مختلف است. این تحقیق تاثیر فرهنگ بر بازار تجاری را با تمرکز بر واردات و صادرات جنرال موتورها مورد بحث قرار خواهد داد.

مبحث 40: آیا زبان بر هویت یک برند تأثیر می گذارد؟ یک مورد کوکاکولا

هدف تحقیق:  زبان یکی از عناصر مهم یک فرهنگ است. این مطالعه بررسی و تجزیه و تحلیل خواهد کرد که آیا این زبان بر برند تأثیر می گذارد یا نه و از کوکاکولا به عنوان تمرکز اصلی آن استفاده می کند.

موضوع 41: ادغام و ارزیابی تفاوت های منطقه ای در فرهنگ ملی بازاریابی

هدف تحقیق:  این تحقیق تفاوت‌های منطقه‌ای مختلفی را که در فرهنگ بازاریابی وجود دارد و نحوه تأثیر آنها بر کسب‌وکارها مورد مطالعه قرار می‌دهد.

مبحث 42: تأثیر جمع گرایی و فردگرایی در خرید گوشی های هوشمند

هدف پژوهش:  فرهنگ های مختلف تأثیر متفاوتی بر جامعه دارند. این تحقیق یک تجزیه و تحلیل بین فرهنگی را برای درک اینکه چگونه فرهنگ بر استراتژی های بازاریابی تأثیر می گذارد، انجام می دهد

مبحث 43: بازاریابی بین فرهنگی و چگونگی تأثیر آن بر تجارت - تمرکز ویژه بر بخش FMCG

هدف تحقیق:  بازاریابی بین فرهنگی توسط شرکت هایی که در فرهنگ های مختلف فعالیت می کنند مورد استفاده قرار می گیرد. این تحقیق در مورد چگونگی فرموله، ابداع و پیاده سازی بازاریابی بین فرهنگی در بخش FMCG و موفقیت یا عدم موفقیت آن برای شرکت صحبت خواهد کرد.

مبحث 44: اعتقاد، مذهب و ارزش ها: آیا آنها بر تجارت در سراسر جهان تأثیر دارند؟

هدف تحقیق:  در یک بازار فرهنگ های زیادی می تواند وجود داشته باشد. بنابراین، برای شرکت ها چالش برانگیز است که محصول خود را بر اساس فرهنگ بازاریابی کنند. این تحقیق با تمرکز بر دو فرهنگ مختلف این موضوع را ارزیابی خواهد کرد.

مبحث 45: کاربرد آمیخته بازاریابی در یک جامعه از نظر فرهنگی متنوع: ارزیابی هر دو فرهنگ مختلف

هدف تحقیق:  در یک بازار فرهنگ های زیادی می تواند وجود داشته باشد. بنابراین، برای شرکت ها چالش برانگیز است که محصول خود را بر اساس فرهنگ بازاریابی کنند. این تحقیق با تمرکز بر دو فرهنگ مختلف این موضوع را ارزیابی خواهد کرد.

مبحث 46: تدبیر بازاریابی یکسان در بازارهای مختلف: چگونه منجر به شکست های تجاری می شود

هدف تحقیق:  شرکت ها نمی توانند از تکنیک های بازاریابی مشابه برای فرهنگ های مختلف استفاده کنند. این تحقیق ارزیابی خواهد کرد که چگونه این عمل می تواند منجر به شکست کسب و کارها شود.

مبحث 47: تفاوت های فرهنگی و تأثیر متعاقب آن بر سوپرمارکت ها در سراسر ایران

هدف تحقیق:  این تحقیق در مورد چگونگی تأثیر تفاوت‌های فرهنگی مختلف بر سوپرمارکت‌های فعال در بریتانیا صحبت خواهد کرد.

 
موضوع پایان نامه بازاریابی

موضوعات پایان نامه بازاریابی آنلاین

زمانی که بازاریابی از سنتی به بازاریابی آنلاین یا دیجیتالی تبدیل شد، مشاهده شد که تمام قوانینی که بازاریابی سنتی از آنها پیروی می‌کرد دیگر مفید نیستند. نیازها و تقاضاهای بازار تغییر کرده بود، بنابراین بازاریابی آنلاین پدیدار شد. دیجیتال مارکتینگ یک تغییر بازی در حوزه بازاریابی بوده است.ابزارهای جدید، قوانین جدید و روش های جدید زمینه بازی بازاریابی را تعیین کرده اند. هر بازیکنی که وارد دنیای تجارت می شود باید با تمام این جنبه های جدید آشنا باشد وگرنه می تواند به سرعت از کار خارج شود.بازاریابی آنلاین به سازمان‌های تجاری کمک می‌کند تا پاسخ‌های مشتری به یک استراتژی بازاریابی خاص را درک و ارزیابی کنند. بنابراین کسب‌وکارها اکنون از رفتار مشتری، روندها، آنچه در یک محصول به دنبال آن هستند، به چه چیزی علاقه دارند و غیره آگاه هستند.با این حال، سازمان‌ها در حین جمع‌آوری و ذخیره تمام این اطلاعات مشتری، باید از حریم خصوصی مشتریان خود اطمینان حاصل کنند تا اعتماد آنها را از دست ندهند. شرکت‌ها اکنون در دوره‌ای هستند که می‌توانند به طور موثر با مصرف‌کنندگان خود تعامل داشته باشند.بر اساس پاسخ های خود، آنها می توانند استراتژی های بازاریابی بعدی را طراحی کنند. بازاریابی آنلاین در حال حاضر یک ابزار بازاریابی قدرتمند است زیرا به سازمان ها اجازه می دهد تا استراتژی های خاصی را متناسب با نیازهای مصرف کنندگان خود توسعه دهند.حوزه دیجیتال مارکتینگ ارزش تحقیق را دارد. شما می توانید ساعت ها صرف یادگیری در مورد این جنبه از بازاریابی کنید، و همچنان میل به یادگیری بیشتر خواهید داشت. اگر می خواهید پایان نامه خود را بر اساس بازاریابی آنلاین قرار دهید، چند پیشنهاد موضوع جالب در زیر آورده شده است.

موضوع 48: بازاریابی آنلاین چگونه بر بخش خرده فروشی در طول همه گیری کووید-19 تأثیر گذاشت؟ - ورود به عرصه بازاریابی اینترنتی

هدف تحقیق: هدف  این تحقیق کشف تأثیر همه‌گیری کووید-19 بر عملکرد بخش خرده‌فروشی در هر کشوری است که انتخاب می‌کنید. چگونه فروشگاه های خرده فروشی برای غلبه بر ضررها به سمت بازاریابی آنلاین رفتند؟

مبحث 49: سازمان ها و استفاده آنها از محصولات شخصی سازی شده: چگونه شرکت ها تصمیم می گیرند چه کسی را به بازار عرضه کنند؟

هدف تحقیق:  مواقعی وجود دارد که شرکت ها خدمات یا محصولات شخصی سازی شده را برای گروه خاصی از مشتریان عرضه می کنند. برای شناسایی این نیاز، پژوهش سنتی مفید نیست. مشتریان تمایلی به ارائه این نوع اطلاعات ندارند. با بازاریابی آنلاین و ابزارهای مختلف آن، شرکت ها اکنون می توانند این داده ها را جمع آوری کنند. این تحقیق عمیقاً به چگونگی وقوع آن می پردازد.

موضوع 50: نقش بازاریابی آنلاین در افزایش فروش: مطالعه بخش خرده فروشی

هدف تحقیق:  تمرکز اصلی این تحقیق درک چگونگی تأثیرگذاری بخش خرده فروشی از طریق بازاریابی آنلاین و نقش آن خواهد بود.

مبحث 51: مفاهیم و کاربرد بازاریابی آنلاین

هدف تحقیق:  ابزارهای بازاریابی آنلاین بسیار قدرتمند هستند. ابزارهای مختلفی در این تحقیق مورد بحث و تجزیه و تحلیل قرار خواهند گرفت تا نتیجه گیری شود که آنها چقدر خوب عمل می کنند.

موضوع 52: چگونه شرکت ها می توانند بر سخنان نفرت انگیز مشتریان ناراضی غلبه کنند؟

هدف تحقیق:  با سهولت جمع‌آوری داده‌ها، بازاریابی آنلاین و ابزارها نیز می‌توانند منجر به سخنان نفرت‌انگیز از سوی مشتریان شوند. این تحقیق راه های مختلفی را که از طریق آن شرکت ها می توانند بر این مشکل غلبه کنند، ارزیابی خواهد کرد.

موضوع 53: مشتریان برای جستجوی آنلاین، خرید و مقایسه چه ویژگی هایی را ترجیح می دهند؟

هدف تحقیق:  انواع مختلف تحقیق، جستجو، خرید و مقایسه ویژگی های انجام شده توسط مشتریان در این مطالعه مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، تأثیر آنها بر تجارت مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.

مبحث 54: قدرت ابزارهای بازاریابی آنلاین - ارزیابی اثربخشی آنها در فروش

هدف تحقیق:  در این تحقیق ابزارهای مختلف بازاریابی مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار خواهند گرفت. آنها بر اساس اثربخشی آنها در مورد فروش ارزیابی خواهند شد.

مبحث 55: تجزیه و تحلیل تغییر رفتار مشتریان در بازاریابی آفلاین و آنلاین

هدف تحقیق:  بازاریابی آنلاین و آفلاین بسیار متفاوت است. این تحقیق نحوه رفتار مشتریان را در یک محیط بازاریابی آنلاین در مقایسه با یک محیط بازاریابی آفلاین تجزیه و تحلیل خواهد کرد.

مبحث 56: تاثیر ظاهر و جلوه های بصری بر اثربخشی بازاریابی آنلاین

هدف تحقیق:  بازاریابی آنلاین از جلوه های ظاهری و بصری متفاوتی برای جذب مشتری استفاده می کند. این تحقیق میزان تاثیرگذاری این تکنیک ها برای شرکت را تحلیل خواهد کرد.

مبحث 57: وب سایت ها و تجارت الکترونیک - آیا آنها بر رفتار مشتری تأثیر می گذارند؟ مطالعه موردی صنعت مد ایران

هدف تحقیق:  با بازاریابی آنلاین، داشتن یک وب سایت و فروشگاه آنلاین در صورت فروش محصولات ضروری است. تأثیر وب سایت و تجارت الکترونیک بر بازاریابی در صنعت مد انگلستان ارزیابی خواهد شد.

 
موضوع پایان نامه بازاریابی

4Ps (قیمت، محصول، تبلیغات، مکان) موضوعات پایان نامه بازاریابی ترکیبی

قیمت، محصول، تبلیغ و مکان نیز به عنوان چهار رکن بازاریابی شناخته می شوند. این چهار جزء که به عنوان آمیخته بازاریابی نامیده می شود، به شرکت ها کمک می کند تا در مورد محصول و/یا استراتژی بازاریابی تصمیم بگیرند.این چهار عامل (4Ps) اجزای کلیدی یک استراتژی بازاریابی موفق هستند زیرا امکان تحلیل عمیق بازار و استراتژی‌های بازاریابی در مورد هر محصول خاص را فراهم می‌کنند. شرکت ها فرهنگ، خود محصول و قیمت گذاری سایر محصولات مشابه را تجزیه و تحلیل می کنند تا برای کسب و کار و فرآیندهای تولید خود مزیت رقابتی کسب کنند.برای درک بیشتر در مورد این مؤلفه ها و نحوه تأثیر آنها بر مشاغل، می توانید در این زمینه تحقیق کنید. برخی از موضوعات مرتبط در این حوزه بازاریابی در زیر فهرست شده اند تا بتوانید پایان نامه خود را بر اساس آنها بنا کنید:

مبحث 58: درک اهمیت مکان برای مشتریان Starbucks USA vs Starbucks UAE

هدف تحقیق:  موقعیت مکانی تاثیر زیادی بر فروش و تلاش های بازاریابی شرکت دارد. این تحقیق با مقایسه Starbucks واقع در ایالات متحده و امارات، تأثیر موقعیت مکانی برای مشتریان را ارزیابی می کند.

موضوع 59: جنگ قیمت گذاری بین رقبا: تجزیه و تحلیل مورد کوکاکولا و پپسی

هدف تحقیق:  شرکت ها معمولاً محصول خود را به رقبا قیمت می دهند تا مرتبط باقی بمانند و به موفقیت محصولات خود کمک کنند. این تحقیق چگونگی قیمت گذاری رقبا برای محصولات خود را با ارزیابی استراتژی های قیمت گذاری کوکاکولا و پپسی تحلیل می کند.

موضوع 60: تاثیر تبلیغات نقطه خرید بر فروش: مطالعه موردی ZARA

هدف تحقیق:  تبلیغات روشی موثر برای فروش محصولات است. این تحقیق با تمرکز بر ZARA به بررسی نقطه ترفیع خرید و تاثیر آن می پردازد.

مبحث 61: بسته بندی محصول و تأثیر آن بر تصمیم خرید - یک تحلیل اکتشافی

هدف تحقیق:  بسته بندی یک محصول تاثیر زیادی بر تصمیمات خرید و خرید مشتریان دارد. این تحقیق یک تحلیل اکتشافی برای درک این تأثیر انجام خواهد داد.

موضوع 62: استراتژی های قیمت گذاری بین المللی و تأثیر آنها بر تصویر برند: مطالعه موردی iTunes

هدف تحقیق:  استراتژی های قیمت گذاری ممکن است در مکان های مختلف متفاوت باشد یا نباشد. این تحقیق تجزیه و تحلیل خواهد کرد که آیا iTunes با استراتژی های قیمت گذاری خود در مکان های مختلف سود برده است یا خیر.

مبحث 63: تأثیر استراتژی های تعدیل قیمت در تنظیمات آنلاین و آفلاین

هدف تحقیق:  قیمت ها در تنظیمات مختلف متفاوت است. این تحقیق به بررسی تعدیل استراتژی قیمت در بازاریابی آنلاین و آفلاین می پردازد.

 
آموزش مقاله نویسی در شیراز

موضوعات پایان نامه روانشناسی بازاریابی و مصرف کننده

بازاریابی اساساً مبتنی بر رفتار مصرف کننده است. مطالعه رفتار مصرف کننده به کسب و کارها کمک می کند تا مشتری را به شیوه ای بهتر درک کنند. نه تنها این، بلکه به آنها کمک می کند تا استراتژی های بازاریابی خود را با درک مشکلات مصرف کننده با تمرکز خاص بر درک آنها از محصولات، بهبود بخشند. درک روانشناسی مصرف کنندگان و تأثیرات مختلفی که محیط ممکن است بر روانشناسی آنها داشته باشد بسیار مهم است. مطالعه این رفتارها و الگوها به شرکت ها کمک می کند تا بفهمند چگونه باید مشتریان خود را هدف قرار دهند و روی چه جنبه هایی باید تمرکز کنند.روانشناسی مصرف کننده برای بازاریابی آنلاین بسیار مفید است. هنگام بازاریابی دیجیتال، شرکت ها اطلاعات کمی در مورد مصرف کنندگان خود دارند یا اصلاً اطلاعات ندارند. بنابراین، درک طرز تفکر، رفتار، الگوهای خرید، روندها و غیره، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا درک کنند که مشتری واقعاً چه انتظاری دارد.مطالعه رفتار مصرف کننده بسیار جالب است و بنابراین موضوع ایده آلی برای پایان نامه ها فراهم می کند.

موضوع 64: بررسی روانشناسی و ادراکات مصرف کننده و تأثیر آنها بر بازاریابی محصولات مد

هدف پژوهش:  روانشناسی مصرف کننده و ادراکات آنها در این تحقیق مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. این دو عامل در رابطه با بازاریابی محصولات مد مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

مبحث 65: دانش مصرف کننده چگونه بر خرید محصولات و تصمیم خرید آنها تأثیر می گذارد؟

هدف تحقیق:  دانش مصرف کننده بر تصمیم خرید یا خرید آنها تأثیر می گذارد. این تحقیق در مورد چگونگی تأثیر این دانش و تأثیر آن بر تصمیمات بازاریابی یک شرکت صحبت خواهد کرد.

مبحث 66: تأثیر تبلیغات منفی بر رفتار مصرف کننده

هدف تحقیق:  مصرف کنندگان را نمی توان فریب داد. آنها از زمانی که شرکت ها از تکنیک ها یا ابزارهایی برای ایجاد تصویر منفی از شرکت های دیگر استفاده می کنند آگاه هستند. این تحقیق در مورد چنین تکنیک هایی و تأثیر آنها بر مصرف کنندگان صحبت خواهد کرد.

موضوع 67: نگرش مصرف کننده نسبت به خرید در فروشگاه و خرید آنلاین در وال مارت

هدف تحقیق:  این تحقیق به بررسی نگرش مشتریانی که در فروشگاه (فروشگاه های فیزیکی) خرید می کنند در مقابل خرید آنلاین (فروشگاه های دیجیتال) می پردازد. مشتریان والمارت در کانون توجه قرار خواهند گرفت.

موضوع 68: درک روانشناسی مصرف کننده برای ابداع استراتژی های بازاریابی موثر

هدف تحقیق:  ابتدا روانشناسی مشتری در این تحقیق مورد بحث قرار خواهد گرفت. سپس، تحقیق در مورد چگونگی ابداع استراتژی های بازاریابی موثر صحبت خواهد کرد.

مبحث 69: ارزیابی رفتار و ادراکات مصرف کننده در رابطه با تجمل گرایی

هدف تحقیق:  این تحقیق رفتار مصرف کننده را هنگامی که مشتریان محصولات لوکس را انتخاب می کنند، مورد بحث قرار می دهد، به عنوان مثال، چه چیزی آنها را به خرید محصولات با قیمت بالا سوق می دهد.

 
آموزش مقاله نویسی

موضوعات پایان نامه بازاریابی و شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی (فیس بوک، لینکدین و توییتر) نقش تعیین کننده ای در استفاده از اینترنت و خرید آنلاین داشته اند. شرکت ها باید این شبکه ها و ابزارهای اجتماعی را از منظر بازاریابی در دنیای تجارت امروز درک کنند. کسب‌وکارهایی که از پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند، کاملاً خارج از رقابت هستند.این قدرت شبکه های اجتماعی در دنیای شرکت های بزرگ امروزی است. نه تنها رقابتی است، بلکه این شبکه ها همچنین به شرکت ها کمک می کنند تا با مشتریان خود تعامل داشته باشند و در زمان واقعی بازخورد دریافت کنند.این بدان معناست که آنها می توانند محصولی را عرضه کنند، آن را در شبکه های اجتماعی پست و بازاریابی کنند و واکنش مشتری را ارزیابی کنند. شرکت‌ها با استفاده از این پلتفرم‌ها واقعاً خوب عمل کرده‌اند و برای همه کسب‌وکارها حضور در رسانه‌های اجتماعی و تعامل با مشتریان بسیار ضروری است.با این حال، باید توجه داشت که سازمان ها با استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای بازاریابی محصولات و خدمات خود، با چالش های مختلفی مواجه هستند. رسانه‌های اجتماعی می‌توانند چیزهایی را برای کسب‌وکارها ایجاد یا خراب کنند.اگر به درستی انجام شود و حساب ها به درستی مدیریت شوند، هیچ چیزی نمی تواند مانع از موفقیت کسب و کار شود. با این حال، یک اشتباه کوچک می تواند مشکلات زیادی را برای شرکت ایجاد کند. واکنش شدید در رسانه های اجتماعی شدید است و این شرکت باید ماه ها وقت صرف کند تا شهرت خود را بازگرداند.بنابراین با توجه به چالش برانگیز بودن این پلتفرم‌ها، انجام تحقیقات و مطالعات پیرامون موضوعات مختلف جالب توجه است. در زیر فهرستی از موضوعاتی است که می توان به عنوان بخشی از پایان نامه شبکه های اجتماعی و بازاریابی انجام داد:

مبحث 70: نقش فیس بوک به عنوان یک ابزار بازاریابی

هدف تحقیق:  این تحقیق وقایع مختلف در تاریخ فیلم هند را بررسی خواهد کرد که به آن امکان تبدیل شدن به یک حس جهانی را داده است. این مقاله پیروزی بازار محور خود را در برابر واردات هالیوود از دهه 1930 تجزیه و تحلیل خواهد کرد. این مقاله همچنین دیدگاه‌های اجتماعی ملی‌گرایانه فیلم‌های تولید شده در بالیوود در دهه 1950 را بررسی خواهد کرد.

مبحث 71: بازاریابی رسانه های اجتماعی در مقابل بازاریابی سنتی ارزیابی میزان موفقیت

هدف تحقیق:  بازاریابی رسانه های اجتماعی روند جدید است. اما آیا واقعاً نتیجه می دهد؟ این موضوع محور اصلی این تحقیق خواهد بود و نتایج بازاریابی آنلاین و روش های بازاریابی سنتی با هم مقایسه می شود.

موضوع 72: ایجاد روابط با مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی.

هدف تحقیق:  رسانه های اجتماعی نه تنها به شبکه سازی و ارتباط افراد کمک می کنند، بلکه شرکت ها را قادر می سازند تا با مشتریان خود در تماس باشند. این تحقیق در مورد استفاده شرکت ها از آن به عنوان رسانه ای برای ایجاد روابط با مشتریان خود صحبت خواهد کرد.

موضوع 73: چگونه رسانه های اجتماعی بر ترجیحات خرید مصرف کنندگان تأثیر می گذارد

هدف تحقیق:  روندهای رسانه های اجتماعی توسط همه دنبال می شود. این تحقیق چگونگی شکل گیری این روندها و تاثیر آن بر تصمیم خرید و خرید مشتریان را مورد بحث قرار خواهد داد.

موضوع 74: چگونه کسب و کارها اطلاعات را از رسانه های اجتماعی جمع آوری می کنند: بینشی عمیق از نگرانی های حفظ حریم خصوصی مشتری

هدف تحقیق:  بحث های زیادی در مورد از دست دادن حریم خصوصی و داده ها برای مشتریان آنلاین وجود دارد. این تحقیق روش های مختلف جمع آوری داده ها به صورت آنلاین و اینکه آیا نقض امنیت داده ها وجود دارد یا خیر را بررسی می کند.

موضوع 75: ادراک مصرف کننده از بازاریابی رسانه های اجتماعی و تاثیر آن بر تصویر برند

هدف تحقیق:  ادراک مصرف کننده در مورد بازاریابی رسانه های اجتماعی در این تحقیق مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، تأثیر این ادراک بر تصویر برند مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

مبحث 76: آیا تبلیغات بنری ایده خوبی در بازاریابی رسانه های اجتماعی است؟ تحلیل تطبیقی ​​جهانی

هدف تحقیق:  تبلیغات بنری آنلاین تقریباً توسط تمام شرکت های موجود در بازار استفاده می شود. این تحقیق در مورد کمپین های مختلف تبلیغات بنری و اثربخشی آنها بحث خواهد کرد.

مبحث 77: نقش فروشگاه های آنلاین در آمیخته بازاریابی سنتی

هدف تحقیق:  آمیخته بازاریابی سنتی بازاریابی آنلاین را در نظر نمی گیرد. این تحقیق در مورد اهمیت بازاریابی آنلاین و رسانه های اجتماعی در دنیای شرکت های امروزی و نقش فروشگاه های آنلاین در آمیخته بازاریابی صحبت خواهد کرد.

موضوع 78: چرا به جای دیگر پلتفرم‌ها برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، تمرکز بیشتری روی استفاده از فیس‌بوک برای بازاریابی وجود دارد؟

هدف تحقیق:  تبلیغات فیس بوک در بین سایر ابزارهای بازاریابی رسانه های اجتماعی قوی ترین محسوب می شود. دلایل مختلفی وجود دارد که فیس بوک را ابزاری قدرتمند می دانند. همه اینها در این تحقیق مورد بحث، تحلیل و ارزیابی قرار خواهند گرفت.

 
دکتر سعید جوی زاده

موضوعات پایان نامه اخلاق بازاریابی

مباحث پایان نامه اخلاق بازاریابی اخلاق بازاریابی موضوعی قابل تامل در حوزه بازاریابی است. زمانی که بازاریابان برای اجرای کمپین های بازاریابی موثر و سودآور برای شرکت های خود تلاش می کنند، باید این نکته را نیز در نظر داشته باشند که اخلاق بازاریابی در نظر گرفته شود.تکامل مستمر نگرش مشتریان و قدرت رسانه ها تأثیر قابل توجهی بر مشاغل در سراسر جهان دارد. امروزه مردم بیشتر نگران رفتار اخلاقی شرکت و استفاده از اخلاقیات به کار گرفته شده توسط کارشناسان بازاریابی خود هستند.بیشتر نگران برنامه های مسئولیت اجتماعی شرکتی و ارزش های جامعه هستند. شرکت‌ها باید کمپین‌های مختلف مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها را اجرا کنند، که از طریق آن‌ها نه تنها شهرت خوبی ایجاد می‌کنند، بلکه به جامعه نیز کمک می‌کنند.این کمپین ها در واقع به کسب و کارها کمک می کند تا شهرت خود را ایجاد کنند و به یک برند ترجیحی برای مصرف کنندگان تبدیل شوند. اعمالی مانند ظلم به حیوانات و استفاده از محصولات ممنوعه ضربه سختی می زند و یک شرکت می تواند شهرت طولانی مدت خود را در عرض چند دقیقه از دست بدهد.نگرانی های اخلاقی مختلفی وجود دارد که سازمان ها برای داشتن یک کمپین عملیاتی و بازاریابی موفق باید از آنها پیروی کنند. پایان نامه اخلاق بازاریابی می تواند بر اساس هر یک از موضوعات زیر باشد:

مبحث 79: اخلاق و ادراک مصرف کننده: واقعاً مصرف کنندگان از شرکت ها چه انتظاری دارند؟

هدف تحقیق:  اخلاق شرکتی و بازاریابی برای شرکت ها بسیار مهم است. این تحقیق در مورد انتظارات مشتریان از شرکت در رابطه با اخلاق و چگونگی شکل دادن به ادراکات آنها صحبت خواهد کرد.

موضوع 80: تأثیر رفتار غیر اخلاقی یک سازمان بر فروش: مطالعه کمپین های بازاریابی ناموفق

هدف تحقیق:  رفتار سازمانی غیراخلاقی منجر به کمپین های بازاریابی ناموفق می شود. تمرکز اصلی این تحقیق رفتارهای غیراخلاقی انجام شده توسط شرکت ها و تأثیر نامطلوب آن بر فروش آنها خواهد بود.

موضوع 81: چگونه شرکت ها مردم را برای افزایش فروش محصول گمراه می کنند و تأثیری که این امر بر تجارت آنها می گذارد

هدف تحقیق:  تعدادی از شرکت ها مصرف کنندگان خود را فقط برای افزایش فروش خود گمراه می کنند. این تحقیق راه‌های مختلفی را که شرکت‌ها از طریق آن افراد را گمراه می‌کنند و تأثیر آن بر کسب‌وکارشان مورد بحث قرار می‌دهد.

موضوع 82: ملاحظات اخلاقی و وفاداری به برند

هدف تحقیق:  این تحقیق در مورد اینکه آیا عملیات تجاری اخلاقی تأثیری بر وفاداری به برند دارد یا خیر یا اینکه آیا مصرف کنندگان به خرید از شرکت هایی که غیراخلاقی عمل می کنند ادامه می دهند، بحث خواهد کرد.

موضوع 83: قوانین هرزنامه و بازاریابی آنلاین - تحلیل انتقادی

هدف تحقیق:  بازاریابی آنلاین قوانین خاص خود را دارد. شرکت ها باید قوانین مربوط به هرزنامه را رعایت کنند، در غیر این صورت در لیست سیاه قرار خواهند گرفت. این قوانین و اینکه چگونه شرکت ها باید از آنها پیروی کنند در این مطالعه مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهند گرفت.

موضوع 84: بررسی رابطه بین اخلاق بازاریابی و مسئولیت اجتماعی شرکت

هدف تحقیق:  شرکت ها موظف به انجام آن هستند. آنها باید به جامعه پاسخ دهند، بنابراین با مسئولیت اجتماعی شرکتی کار می کنند. این تحقیق به بحث خواهد پرداخت که آیا اخلاق بازاریابی به طور مستقیم با مسئولیت اجتماعی شرکت مرتبط است یا خیر.

مبحث 85: ایجاد شهرت شرکت و ارزش ویژه برند از طریق ابتکارات مختلف مسئولیت اجتماعی شرکتی

هدف تحقیق:  تمرکز اصلی این تحقیق بررسی این موضوع است که آیا ابتکارات مسئولیت اجتماعی شرکتی باعث ایجاد شهرت یا ارزش ویژه برند می شود یا خیر.

موضوع 86: آیا کمپین های بازاریابی مرتبط با علت بر تصمیمات خرید مصرف کننده تأثیر می گذارد؟

هدف تحقیق:  این تحقیق بررسی خواهد کرد که آیا بازاریابی مرتبط با علت بر تصمیمات خرید مصرف کننده تأثیر دارد یا خیر.

مبحث 87: روابط عمومی و تحریم مصرف کنندگان: درس آموزی از شل و نستله

هدف تحقیق:  مصرف کنندگان می توانند یک شرکت را بر اساس دلایل مختلف تحریم کنند. این تحقیق دلایل مختلف تحریم مصرف کنندگان و تاثیر آن بر روابط عمومی را با تمرکز ویژه بر شل و نستله مورد بحث قرار خواهد داد.

 

یادداشت های مهم:
به عنوان یک دانشجوی بازاریابی که به دنبال کسب نمرات خوب است، توسعه ایده های جدید و آزمایش بر روی تئوری های بازاریابی موجود ضروری است – به عنوان مثال، برای افزودن ارزش و علاقه به موضوع تحقیق خود.

حوزه بازاریابی بسیار گسترده است و با بسیاری از رشته های دانشگاهی دیگر مانند مهندسی عمران، ساخت و ساز، حقوق و حتی مراقبت های بهداشتی مرتبط است. به همین دلیل است که ایجاد یک موضوع پایان نامه بازاریابی که مفصل، صحیح باشد و در واقع یک مشکل عملی را که ممکن است در این زمینه بیداد می کند را حل کند، ضروری است.

ما نمی توانیم تاکید کنیم که توسعه یک موضوع تحقیق منطقی چقدر مهم است. این اساس کل تحقیقات شماست. اشتباه گرفتن موضوع شما چندین اشکال مهم دارد. ممکن است سرپرست شما علاقه ای به کار روی آن نداشته باشد، موضوع اعتبار علمی ندارد، تحقیق ممکن است منطقی نباشد، این احتمال وجود دارد که مطالعه قابل اجرا نباشد.

این بر زمان و تلاش شما برای نوشتن پایان نامه تأثیر می گذارد زیرا ممکن است در مرحله اولیه پایان نامه در چرخه رد شدن قرار بگیرید. به همین دلیل است که توصیه می کنیم تحقیقات موجود را برای توسعه یک موضوع مرور کنید، از استاد راهنما خود مشاوره بگیرید و حتی در این مرحله خاص از پایان نامه خود کمک بخواهید.

در حین ایجاد یک موضوع تحقیقاتی، رعایت توصیه های ما به شما این امکان را می دهد که یکی از بهترین موضوعات پایان نامه بازاریابی را انتخاب کنید که نیاز شما برای نوشتن مقاله تحقیقاتی را برآورده می کند و به مجموعه دانش اضافه می کند.

بنابراین، توصیه می شود هنگام نهایی کردن موضوع پایان نامه خود، مقالاتی را که اخیراً منتشر شده است را مطالعه کنید تا شکاف های موجود در تحقیق را شناسایی کنید که ممکن است به پر کردن آن کمک کنید.

به یاد داشته باشید- موضوعات پایان نامه باید منحصر به فرد باشد، یک مشکل شناسایی شده را حل کند، منطقی باشد و همچنین بتواند به صورت عملی اجرا شود. به برخی از نمونه موضوعات پایان نامه بازاریابی ما نگاهی بیندازید تا برای پایان نامه خود ایده بگیرید.

چگونه می توان پایان نامه بازاریابی خود را ساختار داد
یک پایان نامه با ساختار مناسب می تواند به دانش آموزان کمک کند تا به نمره کلی تحصیلی بالایی دست یابند.
یک صفحه عنوان
قدردانی ها
اعلام
چکیده: خلاصه ای از تحقیق تکمیل شده است
فهرست مطالب
مقدمه: این فصل شامل منطق پروژه، پیشینه تحقیق، اهداف و مقاصد کلیدی تحقیق و مشکلات تحقیقی است که باید به آن پرداخته شود. یک طرح کلی از ساختار پایان نامه نیز می تواند به این فصل اضافه شود.
مرور ادبیات : این فصل نظریه ها و چارچوب های مرتبط را با تجزیه و تحلیل ادبیات منتشر شده و منتشرنشده موجود در مورد موضوع تحقیق انتخابی، در پرتو سؤالات تحقیقی که باید به آن پرداخته شود، ارائه می کند. هدف، برجسته کردن و بحث در مورد نقاط ضعف و قوت نسبی حوزه پژوهشی انتخاب شده و در عین حال شناسایی هر گونه شکاف پژوهشی است. موضوع را تفکیک کنید و عبارات کلیدی می توانند تأثیر مثبتی بر پایان نامه و استاد راهنما شما داشته باشند.
روش‌شناسی: روش‌ها و تکنیک‌های جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها به‌کار گرفته شده توسط محقق در فصل روش‌شناسی ارائه می‌شود که معمولاً شامل طراحی تحقیق، فلسفه تحقیق، محدودیت‌های تحقیق، آیین‌نامه رفتار، ملاحظات اخلاقی، روش‌های جمع‌آوری داده‌ها و استراتژی تحلیل داده‌ها است.
یافته ها و تجزیه و تحلیل: یافته های تحقیق به تفصیل در فصل یافته ها و تجزیه و تحلیل تحلیل شده است. تمام یافته ها/نتایج کلیدی در این فصل بدون تفسیر داده ها یا نتیجه گیری مشخص شده است. گنجاندن نمودارها ، نمودارها و جداول در این فصل برای شناسایی روندها و روابط معنی دار می تواند مفید باشد .
بحث و نتیجه گیری: محقق در این فصل تفسیر خود را از نتایج ارائه می کند و بیان می کند که آیا فرضیه تحقیق تأیید شده است یا خیر. یکی از جنبه های اساسی این بخش از مقاله، ایجاد ارتباط بین نتایج و شواهد از ادبیات است. همچنین ممکن است توصیه هایی در رابطه با پیامدهای یافته ها و جهت گیری ها برای آینده ارائه شود. در نهایت، خلاصه ای از کل تحقیق به همراه قضاوت ها، نظرات و نظرات نهایی باید در قالب پیشنهادهایی برای بهبود درج شود.
منابع: این باید مطابق با الزامات دانشگاه شما تکمیل شود
کتابشناسی – فهرست کتب
ضمائم: هر گونه اطلاعات اضافی، نمودارها، نمودارهایی که برای تکمیل پایان نامه استفاده شده است اما بخشی از پایان نامه نیست باید در فصل ضمیمه ها گنجانده شود. اساساً هدف گسترش اطلاعات/داده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 14 =