مقاله پنج پاراگرافی: راهنماهای گام به گام با مثال

آموزش مقاله نویسی

5 مقاله مقاله پاراگراف 

مقاله پنج پاراگرافی به معنی مقاله ای است که شامل پنج قسمت است: مقدمه ، سه پاراگراف اصلی و نتیجه گیری. هدف از نوشتن چنین مقاله هایی در آموزش دانش آموزان برای بیان افکار خود به طور واضح ، مختصر و دقیق نهفته است. این مهارت در هر نوع کار آکادمیک در آینده حیاتی خواهد بود. برای خارجی ها ، به آمادگی برای آزمون تافل کمک می کند. اگر یک آمریکایی هستید ، ممکن است برای افزایش ارزش خود به عنوان یک کاندیدای بالقوه ، در برخی مواقع برای آیلتس فکر کنید زیرا این برنامه تست انگلیسی حتی برای بومی زبان ها نیز چالش برانگیز است. بدون دانستن اصول مقاله نویسی ، نمی توانید آن را به درستی قبول کنید ، و مقاله پنج پاراگرافی یک پایگاه آموزش عالی در این زمینه است.

برای کمک به شما در درک مقاله 5 پاراگراف ، بیایید سه نوع اصلی آن را بررسی کنیم.

  • مقاله اقناعی. هدف این نوع مقاله ارائه مقاله شما به مخاطب و پذیرفتن نظر وی است. اساساً ، شما یک ایده را انتخاب می کنید و در ارتقا view دیدگاه خود در مورد آن کار می کنید. 
  • مقاله روایت. در بیشتر موارد ، مقاله های روایی داستان های شخصی هستند که نشان می دهند چگونه برخی از تجربیات نویسنده باورها یا شخصیت آنها را شکل داده است. به عنوان مثال ، شما می توانید توضیح دهید که چگونه رویداد گذشته شما را ترغیب کرده است تا حوزه تحصیلات فعلی خود را دنبال کنید.  
  • مقاله استدلالی. این قطعه کاغذ پیچیده تر است زیرا نیاز به ارائه هر دو دیدگاه ، نظر خود و مخالفان دارد. هدف شما اثبات درست بودن استدلالهای شماست ، اما برای انجام این کار باید نکاتی را که طرف مخالف بیان کرده است نیز برطرف و مقابله کنید.       

به نظر می رسد این انواع مختلف مقاله است ، اما همه آنها یک شباهت عمده دارند: ساختار. نمایندگان مقاله پنج پاراگرافی ، همه آنها از قوانین نوشتاری یکسان پیروی می کنند. برای موفقیت در کار آکادمیک باید آنها را قلباً یاد بگیرید. 

مقاله 5 پاراگراف

ساختار مقاله کاملی برای پیگیری شما

همانطور که از نام آن مشخص است ، این مقاله باید دارای پنج قسمت باشد. مهم نیست که به شما چه نوع کاغذی اختصاص داده شده باشد ، اقناعی ، روایی ، استدلالی یا موارد دیگر ، شما هنوز هم باید یک الگوی مقاله 5 پاراگرافی را دنبال کنید. 

  • مقدمه و پایان نامه. مقدمه اولین پاراگراف از همه مقاله ها است. موضوع انتخابی خود و همچنین برخی از زمینه ها را در اینجا ارائه دهید. هرچند زیاد ننویسید! به یاد داشته باشید که مقاله پنج پاراگرافی بسیار محدود است. مقدمه شما نباید بیش از 10٪ از تعداد کل کلمات باشد. مقدمه را با بیانیه پایان نامه پایان دهید ، یک ادعای محوری استدلالی که باید آن را در پاراگراف های دیگر اثبات کنید. 
  • بدنه اصلی. از آنجا که ما در مورد مقاله پنج پاراگرافی صحبت می کنیم ، باید 3 بند اصلی وجود داشته باشد. هر یک را به یک نکته خاص اختصاص دهید. ایده ها را با هم مخلوط نکنید ، واضح باشید. برای ایجاد تغییرات خوب و روان بین پاراگراف ها ، جملات شروع و پایان مناسب را ایجاد کنید. به عنوان مثال ، از نقل قول های مستقیم به عنوان آخرین جمله پاراگراف استفاده نکنید. در عوض ، بین ایده ها پیوندهای منطقی ایجاد کنید. 
  • نتیجه. این قسمت آخر مقاله پنج پاراگرافی است که در آن شما باید مجددا پایان نامه را بیان کنید و ایده های خود را تقویت کنید. هیچ واقعیت جدیدی ذکر نکنید ، فقط اطلاعاتی را که قبلاً ذکر شد بازیافت کنید. 

پنج نکته نوشتن در مورد نحوه دریافت A 

  • ایده های طوفان فکری. به حوزه های مختلف علاقه مندی توجه کنید ، به نمونه های مقاله 5 پاراگراف موجود نگاه کنید. در این مرحله خاص نباشید ، فقط جنبه های وسیعی را که می خواهید درباره آنها بنویسید کشف کنید. در انجمن های آنلاین جستجو کنید یا در مورد آن با دوستان / همکلاسی ها بحث کنید.
  • انتخاب موضوع بسیاری از موضوعات مقاله 5 پاراگرافی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. مگر اینکه مورد خاصی به شما اختصاص داده شود ، خیال خود را راحت کنید. به چه چیزی علاقمندید؟ دوست دارید چه چیزی را کشف کنید؟ هنگامی که موضوعی را انتخاب کردید ، در نظر بگیرید که از چه زاویه ای به آن نزدیک می شوید. یادداشت کنید تا مطمئن شوید هیچ چیز فراموش نشده است. 
  • منابع را انتخاب کنید. آنها یک پایگاه پشتیبانی خواهند بود که ثابت می کند چرا برخی ایده ها از دیگران بهتر هستند. مقالات مرتبط را انتخاب کنید ، مانند مقالات مجلات دانشگاهی شناخته شده آمریکایی که در 10 سال گذشته ایجاد شده اند. آماده باشید تا هر واقعیتی را که دانش عمومی نیست ، ذکر کنید – این بحث شما را تقویت می کند. بدیهی است که این قوانین معمولاً در مقاله روایی اعمال نمی شوند زیرا تمرکز در آنجا کاملاً شخصی است ، اما در هرجای دیگر انتخاب مناسب منابع حیاتی است.    
  • طرح کلی ایجاد کنید. به نظر می رسد اتلاف وقت باشد اما در واقعیت ، رئوس مطالب بسیار مهم است ، به خصوص اگر هنوز نویسنده با تجربه ای نیستید. شما پنج پاراگراف محکم برای ساخت دارید که هر یک از آنها باید مناسب و برنامه ریزی شده باشند. بگذارید چه ایده هایی به کجا می روند ، این ستون فقرات مقاله شما خواهد بود. انتقال را بین پاراگراف ها نیز در اینجا قرار دهید تا بتوانید بفهمید چگونه یک ایده به ایده دیگر سرازیر می شود. 

 

5 مثال خلاصه مقاله

نظریه خوب است اما تمرین همه چیز است. بیایید یک نمونه کلی از مقاله متقاعد کننده با عنوان “فرهنگ شرمندگی باید در ایالات متحده آمریکا تخریب شود” را تهیه کنیم. آن را به عنوان نمونه در نظر بگیرید و از آن برای تهیه کاغذ خود استفاده کنید.

1) مقدمه

الف) هوک قصد داشت تا خوانندگان را فریب دهد: شرمینگ به بخشی ذاتی از جامعه آمریکا تبدیل شده است ، جایی که مردم زندگی دیگران را خراب می کنند و عواقب آن را نادیده می گیرند. 
ب) اطلاعاتی در مورد آنچه این فرهنگ در بر دارد و اخیراً محبوبیت خاصی پیدا کرده است. 
ج) پایان نامه: شرمساری کسی به دلیل علایق ، شکل ظاهری و رفتار گذشته می تواند اعتبار وی را لکه دار کند و او را به افسردگی سوق دهد ، به همین دلیل فرهنگ شرم باید از ایالات متحده آمریکا حذف شود. 

2) بدن. بند 1 

الف) جمله آغازین   : شرمساری مردم برای مواردی مانند سرگرمی ، نگاه و کارهای گذشته در ایالات متحده آمریکا روند منفی است.
ب) جمله ابتدایی را توسعه دهید مثالهای خاصی از شرمساری را ذکر کنید ، مانند زمانی که زنان به دلیل لذت بردن از داستانهای عاشقانه مورد تمسخر قرار می گیرند یا بزرگسالان جوان به دلیل اظهارات بی احتیاطی که سالها پیش ارسال کرده اند ، در اینترنت نابود می شوند. 
ج) پایان دادن به جمله و انتقال: این شرمساری می تواند عواقب شدیدی را به دنبال داشته باشد.

3) بدن. بند 2

الف) جمله آغازین   : اجتناب از جامعه توسط بسیاری از قربانیان شرمندگی از افسردگی رنج می برد و حتی خودکشی می کند.
ب) نمونه هایی از پیامدهای منفی. چندین مورد از افرادی که از داستان های تاریک لذت می برند توسط پلیس به اصطلاح “پلیس اخلاقی” به عنوان روانپریش و سو استفاده کننده برچسب گذاری می شوند ، که به طور غیرقابل برگشتی عزت نفس آنها را شکسته و احساس حقارت می کند.
ج) حکم اختتامیه و انتقال: با توجه به این تأثیرات منفی بلند مدت ، از بین بردن این فرهنگ مهم است.

4) بدن. بند 3

الف) جمله آغازین: به دو روش می توان به مسئله فرهنگ شرم پرداخت. 
ب) شرح این راه ها. 
ج) جمله اختتامیه: بنابراین ، حذف فرهنگ شرم آور جامعه را نادان می کند و به ایجاد روندهای مثبت کمک می کند. 

5) نتیجه گیری.

الف) تکرار پایان نامه به عبارت دیگر. 
ب) تکرار نکات اصلی. 
ج) بیانیه پایانی که نتیجه گیری حرف من است. 

 

به کمک حرفه ای نیاز دارید؟

بعد از خواندن این راهنما ، شما تمام اصول نوشتن مقاله پنج پاراگرافی را می دانید. ترتیب اطلاعات برای هر نوع یکسان است ، فقط متناسب با آن تغییر دهید. در صورت گیر افتادن و نیاز به کمک ، خدمات نوشتن مقاله را به صورت سفارشی در نظر بگیرید . موسسه چشم انداز شبکه ای از متخصصان را اداره می کند که در هر مرحله به شما کمک می کنند. مشاوره مقاله با ما 100٪ ایمن است: تا زمانی که راضی نباشید ، دستیار شما پرداختی دریافت نمی کند ، بنابراین می توانید به همان تعداد مورد نیاز برای بازبینی درخواست کنید. ما اثری را با بهترین کیفیت ارائه خواهیم داد که کاملاً با استانداردهای دانشگاهی مطابقت داشته باشد ، بنابراین در صورت نیاز به کمک ، اکنون با ما تماس بگیرید و ما بلافاصله کار بر روی مقاله شما را شروع خواهیم کرد.  

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *