آمادگی آیلتس

اهمیشه راه هایی وجود دارد که می توانید اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان به خوبی آماده هستید. برای این منظور، ما مجموعه ای از نکات آیلتس را که نباید از دست ندهید برای کمک به زبان آموزان در این دوران سخت آماده کرده ایم. برای نکات ضروری گوش دادن و خواندن ما به زیر مراجعه کنید:

نکات شنیداری

1. برای خود یک هدف واقع بینانه تعیین کنید و راه های میانبر را هدف قرار ندهید. انتظار نداشته باشید یک شبه از سطح پایین به سطح بالا پیشرفت کنید! مانند همه مهارت ها، مهارت در یک زبان زمان و تلاش زیادی می طلبد. با این حال، بسیاری از استراتژی های مفید وجود دارد که می توانید اتخاذ کنید:

2. یک روال گوش دادن ایجاد کنید و به آن پایبند باشید:

(الف) هر روز به چیزی متفاوت گوش کنید. به عنوان مثال، روز دوشنبه به یک پادکست گوش دهید، روز سه شنبه – به 15 دقیقه از یک برنامه خبری گوش دهید، در روز چهارشنبه – گوش دادن به یک آهنگ، و غیره.

(ب) به چیزی که به آن علاقه دارید گوش دهید!

(ج) منابع مختلف مانند elllo.org را انتخاب کنید. انواع لهجه ها و لهجه ها به شما کمک می کند تا زبان انگلیسی را بهتر از سراسر جهان درک کنید.

(د) مواد شنیداری را متناسب با سطح شما انتخاب کنید. اگر می توانید <50% و> 90% صدا را درک کنید، پس برای شما مناسب نیست زیرا بسیار آسان یا بسیار دشوار است. سخنرانی های TED ( https://www.ted.com/talks ) یک راه عالی برای تمرین گوش دادن آکادمیک است.

(ه) زمانی که در طول روز بیشترین بازدهی را دارید این کار را انجام دهید – آیا شما یک فرد صبح یا عصر هستید؟

(و) فعالیت‌های شنیداری خود را برنامه‌ریزی کنید و پس از تکمیل آن‌ها را خط بزنید.

(ز) چند بار به چیزی گوش دهید. سرعت را تغییر دهید

3. روی پیام کلی تمرکز کنید و از جزئیات ناامید نشوید.

4. در حین گوش دادن یادداشت بردارید و به عقب برگردید تا بفهمید چه عبارات یا سرنخ هایی در صدا به شما در درک پیام کمک کرده است.

5. زیاد نگران کلمات ناآشنا نباشید. اگر چیزی شنیدید که در منابع مختلف تکرار شده است، آن را در فرهنگ لغت جستجو کنید و مطالعه کنید.

6. با یک دوست تماس بگیرید و در مورد مسائل به زبان انگلیسی برای یک دوره زمانی معین (مثلاً 10 دقیقه) صحبت کنید.

7. سعی کنید سوالاتی را که به آنها پاسخ نداده اید حدس بزنید. این به ویژه برای سؤالات «بله»، «نه» یا «نمی‌دانم» بسیار مهم است، زیرا احتمال اینکه شما به‌طور تصادفی پاسخ درست را دریافت کنید، بسیار زیاد است!

8. قبل از هر بخش به شما زمان داده می شود تا سوالات را بخوانید. از این زمان به طور معقول استفاده کنید و سوالات را با دقت بخوانید اما نه خیلی آهسته، در غیر این صورت ضبط قبل از پایان خواندن شروع می شود.

9. حتما با تعداد کلمات صحیح پاسخ دهید. اگر سوال دو یا سه کلمه است، از چهار یا پنج کلمه استفاده نکنید.

10. واضح بنویسید. اگر ممتحن نتواند نوشته شما را بخواند، نمره ای نخواهید گرفت. اگر فکر می کنید نوشته شما بد است، از حروف بزرگ استفاده کنید.

11. در طول زمان انتقال ابتدا مطمئن شوید که تمام سوالاتی را که به آنها پاسخ داده اید به صورت خوانا (آسان خوانا) و در فضای صحیح منتقل کرده اید. سپس برگردید، مرور کنید و سعی کنید به مواردی که پاسخ نداده اید پاسخ دهید. حدس درستی بزنید، زیرا هدف شما باید داشتن یک برگه پاسخ بدون فضای خالی باشد.

نکات خواندن

1. متن های متنوعی را انتخاب کنید و خواندن برای مطالعه را با خواندن برای لذت ترکیب کنید.

2. هر روز 20 تا 30 دقیقه را صرف خواندن متون مختلف کنید: مقالات روزنامه، وبلاگ، کتاب، فعالیت های کتاب درسی.

3. با جستجوی کلمات رایج (کلماتی که زیاد می شنوید) در فرهنگ لغت واژگان خود را بهبود بخشید.

4. تکنیک های مختلف را در حین مطالعه امتحان کنید: متن را به سرعت مرور کنید و اسکن کنید، به سوالات با جزئیات پاسخ دهید، ایده(های) اصلی را خلاصه کنید.

5. موضوعات مورد علاقه را انتخاب کنید، اما سعی کنید متون در موضوعات مختلف را بخوانید زیرا آیلتس موضوعاتی را از بسیاری از رشته ها انتخاب می کند.

6. چند متن جالب با دوستان خود بحث کنید و به زبان انگلیسی تبادل نظر کنید.

7. برای سرعت بخوانید. یک تایمر تنظیم کنید و سعی کنید متنی را در محدوده زمانی (مثلاً 5 دقیقه) بخوانید. درک خود را بررسی کنید. با پیشرفت و سرعت بیشتر، محدودیت زمانی را کاهش دهید (مثلاً از 5 دقیقه به 4 دقیقه تا 3 دقیقه).

8. با دوستانتان یا حتی خودتان با صدای بلند بخوانید. در صورت تمایل می توانید خودتان را ضبط کنید. به صدایت گوش کن این به روانی و تلفظ شما کمک می کند. همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد.

9. با سبک امتحان و مدت زمان هر قسمت آشنا شوید. برای پاسخ دادن به هر نوع سوال در امتحان خواندن باید مهارت هایی را توسعه دهید. سوالات ممکن است به شکل یکی از موارد زیر باشد:

  • چند گزینه ای
  • سوالات پاسخ کوتاه
  • سوالات تکمیل جمله
  • نکات / جدول / فرم / خلاصه / نمودار جریان / سوالات تکمیل نمودار
  • بله، نه، داده نشده یا درست، نادرست، داده نشده است
  • سوالات طبقه بندی
  • تطابق
  • انتخاب سرفصل ها
  • اسکن و شناسایی مکان اطلاعات
  • برچسب گذاری نموداری که دارای قسمت های شماره گذاری شده است.

 

بسیاری از آزمون های آیلتس در دسترس هستند که نمونه هایی از موارد فوق را ارائه می دهند. تا جایی که می توانید تست های تمرینی را انجام دهید تا به روبریک و انواع وظایف عادت کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 7 =