آموزش مقاله نویسی

دانش آموزان دو گروه هستند. اولی ترجیح می دهد در تابستان از هر کاری دوری کند و همیشه با دوستان خود بنشیند و خود را سرگرم کند. دومی در جست‌وجوی مداوم دانش، برداشت‌ها و تجربه‌های جدید است. اکثر افراد در جایی در بین مقیاس قرار دارند، بنابراین تقریباً همه تا به حال از خود این سؤال را پرسیده اند که “چگونه می توانم از مطالعه استراحت کنم و از اوقات فراغت خود به طور همزمان استفاده کنم؟”

1. شغل پیدا کنید

کار پیدا کن

با ارسال رزومه خود در یک پورتال استخدامی، خود را در اولین پله نردبان شغلی خود قرار می دهید. شما نه تنها پول، بلکه یک تجربه شخصی و حرفه ای به دست می آورید. بیایید شما را از طریق انواع مشاغل احتمالی که می توانید بدست آورید راهنمایی کنیم و به انتخاب شغل مناسب برای خود کمک کنیم:

 • شغلی مرتبط با حوزه تخصصی شما

اگر کاملاً از تخصص خود خسته نشده اید و نمی خواهید از آن استراحت کنید، جاهای خالی مرتبط با تحصیلات خود را در نظر بگیرید. این امر مهارت های شما را بهبود می بخشد که نیاز به داشتن یک موقعیت پیشرو در رشته تحصیلی خود دارید.

علاوه بر این، مقداری پول به دست خواهید آورد و شبکه مخاطبین مفید خود را گسترش خواهید داد. به نوبه خود، تجربه به دست آمده روند تحصیل شما را تسریع می کند، زیرا ممکن است حتی قبل از سال تحصیلی جدید چیزهای زیادی در مورد این حرفه بیاموزید.

 • یک شغل پاره وقت که ممکن است از آن لذت ببرید

تنوع مشاغل برای دانشجویان به شما امکان می دهد از بین تعداد زیادی شغل انتخاب کنید. بسیاری از انواع محبوب شامل پیشخدمت، صندوقدار، پیک، فروشنده، پرستار بچه، منشی، دستیار اداری و غیره هستند. بسیار مهم است که چیزی لذت بخش پیدا کنید تا زمان خود را هم با لذت و هم با سود بگذرانید.

 • یک شغل کار مطالعه

ساده ترین راه برای دستمزد گرفتن، درگیر شدن در یک شغل بدون جابجایی دور است. بسیاری از دانشگاه‌ها به دانشجویان خود پیشنهاد می‌کنند تا دست خود را در انواع مختلف تعمیر و نگهداری تاسیسات امتحان کنند. موقعیت هایی مانند دستیاران کتابخانه، پذیرش خوابگاه، شرکت کنندگان در مطالعه تحقیقاتی، راهنمای تور پردیس در انتظار شما هستند.

 • شغل استارتاپی یا فریلنسری

برای کسانی که دوست ندارند توسط مدیریت اداره شوند، فرصتی باورنکردنی برای راه اندازی کسب و کار کوچک خود وجود دارد. تقاضای زیادی در بازار برای تخصص های زیر وجود دارد: بازاریابی رسانه های اجتماعی، توسعه نرم افزار، طراحی گرافیک، تولید محتوا و همچنین سایر مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات. شما ممکن است خوداشتغال باشید و به عنوان یک فریلنسر کار کنید و قیمت های خود را برای خدمات خود تعیین کنید.

2. در دوره ها شرکت کنید

در دوره ها شرکت کنید

آیا احساس می کنید که نمی توانید به برنامه دانشگاه برسید؟ با شرکت در کلاس های اختصاص داده شده به موضوع خاصی که واقعاً درک نمی کنید، توانایی های خود را بهبود بخشید و شکاف های دانش را پر کنید. جدا از موضوعات مرتبط با آموزش، ممکن است زمینه ناشناخته قبلی را برای گسترش افق های خود کشف کنید. شما ممکن است علاقه مند باشید.

 • یادگیری زبان های جدید

در دنیای مدرن، موفقیت مسیر آینده در هر زمینه ای از تخصص ارتباط مستقیمی با تعداد زبان های خارجی دارد که هنگام صحبت یا نوشتن استفاده می کنید. کارشناسان چند زبانه بیشتر مورد استقبال شرکت های بین المللی قرار می گیرند و برای شغل خود دستمزد مناسبی دریافت می کنند. یکی دیگر از مزایای تسلط به بسیاری از زبان ها، فرصت کار در خارج از کشور در کشورهای دیگر است.

 • ورود به برنامه مربوط به سرگرمی شما

این یک راه عالی برای مهارت بیشتر در فعالیت های اوقات فراغت است. چه به عکاسی، موسیقی یا منبت کاری علاقه مند باشید، همه این سرگرمی ها ممکن است به دنبال مادام العمر شما شوند و سود شگفت انگیزی برای شما به ارمغان بیاورند. با شرکت در کلاس ها، احتمال یک نتیجه عالی را افزایش می دهید.

 • به دست آوردن مهارت های “باید” مدرنیته

از برنامه‌نویسی گرفته تا توانمندسازی دیگران – توانایی‌های بسیار متنوعی وجود دارد که می‌تواند هنگام درخواست شغل در آینده به شما امتیاز بدهد. دو ماه تابستان برای آشنایی با یک فعالیت جدید و تسلط بر اصول اولیه آن کافی است.

3. سفر

مسافرت رفتن

سعی کنید جای دیگری بروید: این همیشه یک نوع چالش است. در نتیجه، برداشت های شگفت انگیزی خواهید داشت و بیشتر در مورد نحوه زندگی مردم در شهر، کشور یا قاره ای دیگر خواهید دانست. اگر فکر می کنید با کمبود مالی مواجه هستید تا سفری با درجه بالا برای شما فراهم کند، ممکن است به روش های مقرون به صرفه تری برای سفر علاقه مند باشید. در اینجا چند فرصت وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • داوطلبانه : کمک به دیگران در چنین شرایطی به این معنی است که مسکن و غذا به شما ارائه می شود، اما پولی دریافت نمی کنید. هزینه های مورد نیاز شما فقط برای حمل و نقل و اوقات فراغت است.
 • سوارکاری : ماشینی را بگیرید که در همان مسیر حرکت می کند و سواری رایگان داشته باشید. توجه داشته باشید که رانندگان برخی از کشورها اکثراً مسافران اضافی را می پذیرند، در حالی که در جاهای دیگر اصلاً معمول نیست. همچنین باید مراقب سوار شدن در ماشین غریبه باشید و به تنهایی سفر نکنید.
 • Couchsurfing : این سرویس معروف به شما این امکان را می دهد که افراد محلی را پیدا کنید که آماده هستند شما را در جای خود اسکان دهند. اقامت شما با میزبانان رایگان است.
 • به افراد اطراف خانه کمک کنید : برخی از خانواده ها از سراسر جهان کمک می کنند تا به آنها در خانه کمک کنند. مخصوصاً در بین کشاورزان و دامدارانی که در فصول زیاد نمی توانند از عهده همه مسئولیت های خود برآیند، رایج است. چنین “اشتغالی” وقت گیر نیست و شبیه کار پاره وقت است: شما قول می دهید که 4-5 ساعت در روز را اختصاص دهید.

4. چالش ها را تنظیم و تکمیل کنید

چالش ها را تنظیم و تکمیل کنید

زندگی خود را به یک بازی هیجان انگیز تبدیل کنید. از منطقه آسایش خود خارج شوید و سعی کنید کارهایی را انجام دهید که قبلا غیر واقعی به نظر می رسیدند: از کوه بالا بروید، یک ماراتن بدوید یا عادت های سالم ایجاد کنید. یا اگر برای شما خیلی خسته کننده است، تخیل خود را به کار ببرید و فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید با باورنکردنی ترین کارهایی که همیشه می خواستید انجام دهید اما نمی توانستید انجام دهید ایجاد کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *