626 موضوع پایان نامه برای دکتری و ایده های پایان نامه برای دانشجویان کارشناسی ارشد

آموزش مقاله نویسی در شیراز

اگر قصد دارید وارد دنیای تحصیلات تکمیلی شوید، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که از میان تمام موضوعات پایان نامه ممکن که در دسترس شماست انتخاب کنید. این کار کوچکی نیست. شما احتمالاً سالهای زیادی را صرف تحقیق در مورد کارشناسی ارشد یا دکتری خود خواهید کرد. موضوع و نوشتن متن این بدان معناست که انتخاب موضوع پایان نامه را نباید ساده انگاشت.

👍10 موضوع برتر پایان نامه

 1. جایگزین های اخلاقی برای آزمایش حیوانات
 2. آینده دریای مرده چیست؟
 3. آیا لهجه بر توانایی خوانندگی تأثیر می گذارد؟
 4. اهمیت ارزش های شرکتی
 5. آیا می توانیم اینفلوئنسر مارکتینگ را تنظیم کنیم؟
 6. تورم چگونه بر مشاغل کوچک تأثیر می گذارد؟
 7. آیا آموزش در منزل آینده آموزش است؟
 8. چگونه سندرم تورت بر زندگی روزمره فرد تأثیر می گذارد؟
 9. نحوه انجام تحلیل بازار برای تجارت الکترونیک
 10. آیا جهانی شدن بر تملک فرهنگی تأثیر گذاشته است؟

🆚 پایان نامه در مقابل پایان نامه: آیا تفاوتی وجود دارد؟

مردم اغلب پایان نامه و پایان نامه را یکسان می دانند. با این حال، یک تمایز مهم بین آنها وجود دارد. تفاوت اصلی این است که برای تکمیل مدرک کارشناسی ارشد به پایان نامه نیاز دارید، در حالی که برای اخذ دکترا یک پایان نامه ضروری است. به خاطر داشته باشید که در آموزش عالی اروپا برعکس است.

در اینجا چند تفاوت دیگر وجود دارد:

پایان نامه پایان نامه
طول یک پایان نامه معمولاً کوتاهتر از پایان نامه در حدود 100 صفحه است. یک پایان نامه معمولا 200-300 صفحه است.
اصالت در یک پایان نامه، کار خود را بر اساس یک ایده از قبل موجود می سازید. در پایان نامه باید فرضیه کاملاً اصلی ارائه دهید.
پژوهش پایان نامه شامل تحقیقات مقدماتی است. پایان نامه نیاز به تحقیقات اصلی عمیق تر دارد.

علیرغم این تفاوت ها، پایان نامه ها و رساله ها اشتراکات زیادی دارند:

 • برای تکمیل مدرک به آنها نیاز دارید.
 • هر دو به سطوح خاصی از تخصص و مهارت های نوشتاری نیاز دارند.
 • شما در هر دوی آنها از یک استدلال دفاع می کنید.
 • سرقت ادبی هم در پایان نامه ها و هم در پایان نامه ها ممنوع است.

🔝 10 موضوع برتر پایان نامه برای سال 2023

 1. عواقب چاقی.
 2. تاثیر رسانه های اجتماعی .
 3. توسعه اقتصادی و شادی.
 4. فمینیسم در ایالات متحده
 5. اثرات همه گیر COVID-19.
 6. نژادپرستی در مدارس و کالج ها
 7. تحصیل بیش از حد در بازار کار
 8. شواهد DNA در عدالت کیفری
 9. تکنیک های پیش بینی فروش
 10. تفاوت دستمزد ورزشکاران

🎓 موضوعات و ایده های پایان نامه

در زیر مجموعه ای از موضوعات عالی برای پایان نامه را خواهید دید. برای ساده کردن کار، ایده بدی نیست که از انتخابگر موضوع استفاده کنید . ما همچنین یک چک لیست آماده کرده ایم که به شما در انتخاب درست کمک می کند. اگر با عبارات زیر موافق هستید، موضوع پایان نامه خوبی را انتخاب کرده اید:

به موقع تحویل داده شد!

سفارش دهید و مقاله خود را در عرض 3 ساعت ، بدون سرقت علمی دریافت کنید!

 • شما به این موضوع علاقه دارید.  اگر حوزه تحقیقاتی خود را دوست داشته باشید، کار روی آن برای شما آسان تر خواهد بود. به یاد داشته باشید که باید ساعت های طولانی را صرف بررسی داده های مختلف کنید. شما باید با انگیزه بمانید.
 • موضوع در مسیر شغلی شما مفید است.  اگر قصد دارید شغل خود را در زمینه دانشگاهی دنبال کنید، موضوعی را انتخاب کنید که بتوانید برای تحقیقات بیشتر استفاده کنید. اگر تصمیم به کار در صنعت دارید، چیزی را انتخاب کنید که بتوانید در رزومه خود از آن استفاده کنید.
 • داده های تحقیقاتی موجود به اندازه کافی وجود دارد.  موضوعی را که خیلی پیش پا افتاده یا غیر معمول است انتخاب نکنید. یافتن اطلاعات مرتبط به اندازه کافی ضروری است. با سرپرست خود مشورت کنید تا متوجه شوید که آیا می توانید آن را ادامه دهید یا خیر.
 • موضوع خیلی گسترده یا خیلی محدود نیست.  در غیر این صورت، یافتن منابع معتبر و داده های مرتبط برای شما دشوارتر خواهد بود.
 • شما قبلاً درکی از آن دارید . فهرستی از موضوعات پایان نامه تهیه کنید که شامل موضوعاتی باشد که قبلاً درباره آنها تحقیق کرده اید. در زمان شما صرفه جویی می کند و به شما امکان می دهد فرصت های خود را ارزیابی کنید.
 • موضوع شما منحصر به فرد است.  مطمئن شوید که هیچ مقاله دیگری وجود ندارد که دقیقاً همان موضوع را بررسی کند. ارزش کار شما سهم اصلی شما در تحقیق است. اگر کسی قبلاً در مورد موضوع تحقیق کرده باشد، ادامه دادن با آن منطقی نیست.

آیا نمی دانید که در کجا می توانید جدیدترین موضوع را برای تحقیق خود پیدا کنید؟ ما آنها را در زیر جمع آوری کرده ایم.

موضوعات پایان نامه علوم کامپیوتر

کامپیوترها همه جا ما را احاطه کرده اند. از بیمارستان ها گرفته تا مطب های خانگی، تصور زندگی بدون آنها غیرممکن است. دکترا در علوم کامپیوتر می تواند فرصت های شغلی زیادی را به شما بدهد!

 1. آخرین پیشرفت ها در استفاده از هوش مصنوعی برای خدمات مراقبت های بهداشتی. مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده برای شهروندان آن گران است. یکی از راه های کاهش هزینه استفاده از الگوریتم های کامپیوتری است. این موضوع تحقیقاتی فناوری به شما امکان می دهد کشف کنید که چگونه هوش مصنوعی به پزشکان در انجام وظایفشان کمک می کند.
 2. امنیت رایانه برای مؤسسات دولتی در سال‌های اخیر چندین اتهام در مورد سرقت داده‌های دولت ایالات متحده توسط هکرها مطرح شده است. با این ایده پایان نامه، امنیت سایبری عمومی را مطالعه کنید. همچنین، درباره راه‌های بهبود شیوه‌های امنیت سایبری بحث کنید.
 3. معماری سیستم تشخیص بصری: تشخیص شی در زمان واقعی بحث در مورد یک سیستم مبتنی بر شبکه های عصبی که قادر به تشخیص اجسام است. روی محیط مجازی تمرکز کنید. شما می توانید این موضوع پرطرفدار در علوم کامپیوتر را برای تنظیمات واقعی تغییر دهید.
 4. برنامه بلاک چین خارج از فناوری های مالی. پیامدهای استفاده از سیستم های بلاک چین خارج از بخش فین تک را تجزیه و تحلیل و بحث کنید. به عنوان مثال، استفاده از آن را برای خدمات عمومی و در سازمان های دولتی مطالعه کنید. این مبحث امکان کاوش در راه های بکارگیری الگوریتم های تعیین شده را می دهد.
 5. یادگیری ماشین و ساختارهای متن. راه های تجسم طبقه بندی متن را مورد بحث قرار دهید. بر ساختارهای سلسله مراتبی پیچیده متون تمرکز کنید. این موضوع برای مقطع کارشناسی ارشد مناسب است.
 6. جستجوی رمزگذاری شده: امنیت، عملکرد و استفاده. در مورد استفاده از رمزگذاری برای محافظت از داده ها بحث کنید. بگویید چگونه می‌توانیم آن را برای جستجوی مؤثر اطلاعات بهبود دهیم.
 7. استفاده از هوش مصنوعی در آموزش مطالعه کنید که چگونه الگوریتم ها می توانند یادگیری را بهبود بخشند. این موضوع را می توان برای سایر زمینه ها تغییر داد. به عنوان مثال، هوش مصنوعی را در تجارت یا کشاورزی انتخاب کنید.
 8. گرافیک و محاسبات بصری: وضعیت فعلی و آینده در حال حاضر، برنامه های CAD بخشی جدایی ناپذیر از کیت ابزار هر مهندس است. پایان نامه شما می تواند پتانسیل آن برنامه ها را تحلیل کند. چه چیزی باعث بهبود عملکرد آنها می شود؟ آیا احتمال منسوخ شدن آنها وجود دارد؟
 9. تجزیه و نمایه سازی پایگاه های داده چند رسانه ای نتفلیکس و یوتیوب برای جستجو در پایگاه داده های چندرسانه ای خود به فناوری نیاز دارند. این پایان نامه می تواند یک نظرسنجی در مورد بهترین شیوه ها باشد. یا، نام شرکت را به عنوان اضافه کنید و تحقیقات خود را روی آن متمرکز کنید.
 10. بازاریابی هوش مصنوعی: استفاده از الگوریتم ها برای بهبود تبلیغات. در لیست قبلی نمونه سوالات تحقیق، می توانید یک موضوع بازاریابی باریک انتخاب کنید. سپس، مفاهیم چنین الگوریتم هایی را مورد بحث قرار دهید.
 11. مطالعه محاسبات مدل ها برای محیط های مجازی
 12. چالش های امنیت سایبری برای وسایل نقلیه خودکار
 13. هوش مصنوعی و اتوماسیون خودرو: شکاف های ایمنی بالقوه
 14. گرافیک کامپیوتری : دیدگاه‌هایی برای تصویربرداری پزشکی
 15. تحقیق در مورد استفاده از الگوریتم های کامپیوتری برای تجزیه و تحلیل پزشکی.
 16. در مورد نقش بیوانفورماتیک در بهبود مراقبت های بهداشتی بحث کنید.
 17. چگونه از طراحی به کمک کامپیوتر در ساخت قطعات خودرو استفاده می شود؟
 18. بهترین روش ها برای تست سطح سیستم سیستم های توزیع شده را مرور کنید.
 19. مدیریت پروژه چابک برای مهندسان نرم افزار.
 20. تجزیه و تحلیل ریسک توسعه نرم افزار برای استخدام موفق
 21. مکانیسم های امنیتی شبکه های WLAN را مطالعه کنید.
 22. بات‌نت‌های مخرب و کرم‌های شبکه: یک نمای کلی.
 23. بهترین شیوه ها در توسعه سیستم های ICT چیست؟
 24. سیستم های مدیریت اسناد مبتنی بر وب با استفاده از XML.
 25. بهترین الگوریتم ها برای تولید خوشه
 26. روش‌هایی برای بهبود معماری وب باز
 27. تجزیه و تحلیل راه حل های نرم افزاری برای افزایش بهره وری انرژی.
 28. حفاظت از سیستم ها در برابر حملات تروریستی: مطالعه موردی و تجزیه و تحلیل
 29. روش های جدید مدیریت ریسک در طول توسعه نرم افزار
 30. چگونگی تغییر نیازهای فضای وب را تجزیه و تحلیل کنید.
 31. چگونگی تأثیر انتشار الکترونیکی بر کتابخانه ها را تجزیه و تحلیل کنید.
 32. روش های جدید برای مطالعه رفتار بدافزارها، ویروس ها و کرم ها با استفاده از محیط های برنامه نویسی ایمن و زمان اجرا.
 33. تجزیه و تحلیل افزونگی و بازیابی خطا در شبکه بی سیم 4G .
 34. پیاده سازی و تحلیل الگوریتم بهینه در مقابل الگوریتم اکتشافی برای تولید خوشه ها را تجزیه و تحلیل کنید.
 35. تجزیه و تحلیل نحوه تأثیر پایگاه داده های متن کامل بر موتورهای جستجو.

موضوعات پایان نامه علوم انسانی و تاریخ هنر

آیا می خواهید اشتیاق خود را در قالب کلمات بیان کنید؟ آیا می خواهید ایده های خود را با جهان به اشتراک بگذارید؟ سپس ادامه تحصیل در مقطع دکتری. در هنر یا علوم انسانی مسیر درستی برای شماست.

 1. تاریخ سینما: گذشته و حال. با این موضوع پایان نامه تاریخ، بر چگونگی پیشرفت سینما تمرکز کنید. دوره ای را که از اولین فیلم های کوتاه برادران لومیر شروع می شود، کاوش کنید. بحث را با مثال های هالیوود مدرن به پایان برسانید.
 2. هنر یا تجارت: مطالعه موردی فیلم های هالیوود . در مورد تلاقی بین بیان هنری و سود بحث کنید. این موضوع هنری هیجان انگیز بر سینمای مدرن تمرکز دارد. می توانید از نمونه هایی از فیلم های هنری و فیلم های مدرن موفق تجاری استفاده کنید.
 3. هالیوود در مقابل بالیوود. دو مرکز تولید فیلم متمایز را برای این پایان نامه هنری مقایسه کنید. در مرحله بعد، نحوه تأثیر فرهنگ های محلی بر کارگردانی، ژانرها و طرح های فیلم های هالیوود و بالیوود را مورد بحث قرار دهید.
 4. استفاده از ابزار بصری در طراحی داخلی این موضوع پایان نامه نقطه تلاقی بین هنر و علوم کامپیوتر است. تمرکز بر این است که چگونه ابزارهای تجسم به ایجاد پروژه های طراحی کمک می کنند.
 5. نژادپرستی در ادبیات قرن بیست و یکم روی چگونگی تغییر روایات در مورد نژادپرستی تمرکز کنید. شامل نمونه هایی از شعر و نثر این عصر. آن را با آثار منتشر شده در گذشته مقایسه کنید.
 6. زیبایی شناسی فرهنگی افروآینده گرایی در ادبیات. این ایده پایان نامه به شما امکان می دهد تا تقاطع هنرها را کشف کنید. به طور خاص، ببینید فرهنگ، فلسفه علم و تاریخ چگونه در افروفتوریسم تجلی می یابد.
 7. ارزش اجتماعی شعر بوم. تجزیه و تحلیل چگونه ادبیاتی که بر مشکلات زیست محیطی تمرکز دارد. در مورد آگاهی زیست محیطی و مسائل زیست محیطی بحث کنید .
 8. رمان های گرافیکی: بهترین مثال ها و مفاهیم برای توسعه ادبیات. وقتی آثار کلاسیک ادبی به رمان های گرافیکی تبدیل می شوند به چه معناست؟ این سوال را در نظر بگیرید که آیا رمان های گرافیکی می توانند بخشی از قانون ادبی شوند.
 9. تئاتر پوچ در دهه 1950 و 1960. در مورد این شکل از هنر تئاتر بحث کنید. بررسی کنید که چگونه به وجود آمد و چرا تأثیرگذار شد.
 10. هنر پس از جنگ جهانی دوم: سینما و ادبیات. از نمونه های فیلم و آثار ادبی استفاده کنید. درباره آثار مهم دوران پس از جنگ جهانی دوم و مضامین آنها بحث کنید.
 11. آینده نگری و آوانگارد چک: ارتباط هنری بین شرق و غرب اروپا
 12. پدیده کهن الگوی قهرمان را مطالعه کنید.
 13. رقص را به عنوان نوعی مدیتیشن ارزیابی کنید.
 14. عناصر مشترک رقص های مختلف آفریقایی را مرور کنید.
 15. رقص های محلی در سراسر اروپای غربی.
 16. در مورد رقص های منطقه ای و رقص به عنوان یک آیین بحث کنید.
 17. انیمیشن به عنوان یک هنر مدرن
 18. در مورد هنر شیشه سازی و چشم انداز آن برای آینده تحقیق کنید.
 19. تأثیر فرهنگی بیتلز را فراتر از موسیقی تجزیه و تحلیل کنید .
 20. سانسور ادبیات در آمریکا
 21. تلاقی بوم شناسی و هنر را بررسی کنید.
 22. پروژه هایدلبرگ: آیا الگویی برای خلق هنر در مناطق شهری است؟
 23. مجسمه های جنبشی قرن بیستم را مطالعه کنید.
 24. مشخصه فعالیت اجتماعی در موسیقی راک قرن بیستم چیست؟
 25. جاز در قرن بیست و یکم: پتانسیلی برای احیاء
 26. تاریخچه طراحی در دوره های مختلف وجود انسان (دوران باستان، قرون وسطی، رنسانس و غیره).
 27. طراحی به عنوان هنر
 28. فلسفه طراحی.
 29. شاخه های طراحی مجزا (طراحی داخلی، طراحی ماشین، طراحی اسباب بازی و …).
 30. ویژگی های سبکی یک طراح خاص.
 31. طراحی وب به عنوان یک اصل مدرن از طراحی.
 32. اهمیت اجتماعی طراحی
 33. تولد کمونیسم همانطور که به استاندال مربوط می شود.
 34. رابطه سیاست و ادبیات در قرن نوزدهم.
 35. تحلیل و مطالعه موردی هنرمندان و هنر در زمان جنگ.
 36. چگونه هنر معاصر با رنج آمریکا مرتبط است.
 37. تجزیه و تحلیل چگونگی ارتباط نژادپرستی با واحد خانواده.

فهرست موضوعات علمی برای پایان نامه شما

یک پایان نامه در علم احتمالاً از شما نیاز به انجام آزمایش های متعدد دارد. بسیاری از آنها احتمالاً اشتباه خواهند کرد. اما یکی که کار می کند ممکن است پیشرفت بزرگ بعدی باشد! موضوع تحقیق مناسب را در فهرست موضوعات زیر بیابید:

 1. تزریق باکتری برای درمان تومورهای سرطانی. تزریق باکتری به تومورها روشی نسبتاً جدید برای درمان سرطان است. مکانیسم اثر را مرور کنید و پتانسیل این روش را برای درمان سرطان ارزیابی کنید.
 2. تخیل کامپیوتری و هوش مصنوعی برای تشخیص سرطان بررسی کنید که چگونه غربالگری سرطان به کمک هوش مصنوعی دقت را بهبود می بخشد. شامل پیامدهای تشخیص زودهنگام و استفاده در بیمارستان ها می شود.
 3. اخلاق اهدای عضو و پیوند. با این موضوع پایان نامه در علم، اخلاق تشویق افراد به اهدای اعضای بدن خود را بررسی کنید. پیامدهای مربوط به تحقیقات و عمل پزشکی را در بر گیرد.
 4. یک رویکرد اپیدمیولوژیک و مولکولی برای پیشگیری از سرطان این ایده موضوع ارزیابی درک فعلی از چگونگی توسعه سرطان و همچنین استراتژی‌های پیشگیری بالقوه را پیشنهاد می‌کند.
 5. راه های تسریع ساخت و آزمایش واکسن همه گیری COVID-19 نشان داده است که روند تولید واکسن نسبتا کند است. مدت زمان زیادی طول می کشد تا از تست مناسب اطمینان حاصل شود. شما می توانید این مسائل را در پایان نامه بیوشیمی خود مطرح کنید.
 6. وضعیت فعلی تحقیقات در مورد باتری های قابل شارژ فوق سریع موضوع باتری و انرژی توجه بسیاری را به خود جلب می کند. با این موضوع می توانید نحوه بهبود طراحی باتری های آلومینیوم یون را بررسی کنید. راه‌هایی برای کاهش زمان شارژ آن‌ها درج کنید.
 7. نانوتکنولوژی در دارورسانی: الکترواسپری. تحقیقات کنونی پتانسیل بزرگ نانوتکنولوژی را نشان می دهد. به طور خاص، روش الکتروپاشی، تحویل نانوذرات را کارآمدتر می کند.
 8. شیوع بیماریهای مختلف هلیکوباکتر پیلوری در یک جمعیت انجام یک تحقیق کمی و بررسی نمونه ای از بیماران برای تعیین تعداد آلوده به هلیکوباکتر پیلوری.
 9. رابطه میکروبیوتای روده و اشتهای فرد تحقیقات شما می تواند این نظریه را بررسی کند که میکروبیوم روده اثرات متفاوتی بر بدن فرد دارد. پیامدهای درمان چاقی را برای میکروبیوم های مختلف روده مرور کنید.
 10. عصر آنتی بیوتیک : تمام شده است؟ مصرف آنتی بیوتیک و دلایل کاهش آن را بررسی کنید. در مورد ماهیت در حال تکامل باکتری هایی که به داروهایی غیر از آنتی بیوتیک نیاز دارند، بحث کنید. در این پایان نامه داده های کمی را برای نوع خاصی از بیماری درج کنید.
 11. روش کریسپر برای مطالعه DNA انسان
 12. مطالعه تکامل انسان: آخرین اکتشافات.
 13. Denisovans از سیبری: نوع جدیدی از انسان نما کشف شد.
 14. مطالعه استفاده از هوش مصنوعی در باستان شناسی
 15. مطالعه ای در مورد توالی ژنوم نئاندرتال ها انجام دهید.
 16. راه های بهبود کارایی سلول های خورشیدی چیست؟
 17. ردپای کربن تولید مدرن: چگونه شرکت ها به محیط زیست آسیب می زنند؟
 18. در مورد استفاده از سزیم در صفحات خورشیدی تحقیق کنید.
 19. عصر ابرخازن ها: آیا به استفاده از باتری ها پایان می دهیم؟
 20. کارایی لباس های روباتی را برای افراد مبتلا به فلج دائمی ارزیابی کنید.
 21. ربات های داخلی در مقیاس میکرو: کاربردهای بالقوه
 22. به بسیج سلول های بنیادی و مکانیسم های آن نگاه کنید.
 23. در مورد اخلاق وسایل نقلیه خودکار بحث کنید.
 24. روباتیک فضایی: آیا می توانیم ربات هایی طراحی کنیم که قادر به کاوش در فضا باشند؟
 25. کارایی و پتانسیل باتری های قابل شارژ مبتنی بر لیتیوم را ارزیابی کنید.
 26. اخلاق و اخلاق تحقیقات سلول های بنیادی .
 27. آیا رفتار تحت تأثیر ژنتیک و تا چه حد است.
 28. نگاهی به روش های بهبود عوامل خطر پس از سکته مغزی
 29. تجزیه و تحلیل عمل گیاهی چینی و ارتباط آن با طب سنتی
 30. تأثیر مدارس بر چاقی کودکان را تجزیه و تحلیل کنید .
نقل قول دنیل کیز موران.
 1. روش های جدید استفاده از داده های موجود برای جمع آوری اطلاعات مفید است.
 2. نگاهی عمیق به عوامل موثر بر کاهش سیستم ایمنی با افزایش سن.
 3. تحلیل تأثیر بالقوه نانوتکنولوژی بر سلامت و محیط زیست.
 4. تجزیه و تحلیل سطوح سمیت نانوذرات استنشاقی
 5. کاربرد نانوتکنولوژی در درمان برخی از انواع سرطان .
 6. تجزیه و تحلیل و مطالعه موردی درمان بیمارانی که از دست دادن حافظه را تجربه کرده اند.
 7. تجزیه و تحلیل استفاده از DNA تایپ بقایای باقیمانده برای شناسایی افراد گمشده و قربانیان جنایت.
 8. پاسخ بیماری های نقص ایمنی به فعال شدن زیر مجموعه های سلول های T
 9. تأثیر و اهمیت فناوری اطلاعات در زمینه زیست پزشکی.

موضوعات پایان نامه معماری

معماری چیزی بیش از زیبایی شناسی است. این امر به ویژه از زمانی که دکترین “شکل از عملکرد پیروی می کند” آشکار شد. چه به سبک باروک باشید و چه باهاوس، چیزهای زیادی برای کشف معماری وجود دارد.

متخصصان ما یک مقاله سفارشی
به  قیمت 13.00  دلار 10.40 دلار در هر صفحه می نویسند

بیشتر بدانید
 1. معماری مذهبی در امپراتوری بریتانیا تحقیق در مورد دگرگونی بناهای مذهبی و تأثیر آن بر معماری به طور کلی.
 2. معماری مدرنیستی در اتحاد جماهیر شوروی در آغاز قرن بیستم. معماری مدرنیسم در اتحاد جماهیر شوروی را با سایر کشورها مقایسه کنید.
 3. سبز شدن شهری و تاثیر آن بر طراحی ساختمان ها پروپوزال پایان نامه می تواند شامل بام های سبز به عنوان نقطه اصلی تحقیق باشد.
 4. بروتالیسم و ​​تاریخچه آن در نیویورک تحقیقات تاریخی بروتالیسم در نیویورک را ارائه دهید و در مورد چگونگی تأثیر آن بر معماری مدرن بحث کنید.
 5. سکونتگاه های بومی امروزی در استرالیا. با استفاده از مثال‌هایی از رسانه‌ها و تحقیقات، نشان می‌دهد که امروزه چگونه سکونتگاه‌های بومی درک می‌شود.
 6. دگرگونی طراحی شهری در قرن بیست و یکم با استفاده از لندن، هنگ کنگ و نیویورک به عنوان مثال، بحث عمیقی در مورد تغییرات در طراحی شهری ارائه می شود.
 7. تاریخ معماری سیاتل. تحقیق انجام دهید و پیشنهادی بنویسید که سبک های مختلف معماری دیده شده در سیاتل را با هم مقایسه کند.
 8. ادغام فرهنگ در طراحی محیطی در این پیشنهاد می توانید از شهرهای بزرگ آسیا به عنوان نمونه های اولیه هم افزایی فرهنگ و معماری استفاده کنید.
 9. معماری محله های مسکونی در نیمه دوم قرن بیستم. یک یا چند شهر بزرگ (به عنوان مثال، برلین، میامی، کیوتو) را به عنوان مبنای تحقیق خود انتخاب کنید.
 10. تاریخچه آوانگارد مسکو . از تحقیقات شوروی و مدرن روسی در مورد آوانگارد برای ارائه دقیق موضوع استفاده کنید.
 11. استفاده از تصاویر کامپیوتری در معماری
 12. روند طراحی مبلمان مدرن را مرور کنید.
 13. اکولوژی و معماری : ادغام فناوری های سبز
 14. در مورد چندفرهنگی معماری شهری معاصر بحث کنید.
 15. تاریخچه معماری در مناطق شهری ایالات متحده: مطالعه نیویورک.
 16. مطالعه موردی طراحی شهر مدرن
 17. تحقیق در مورد روش های استفاده از چوب در معماری مدرن
 18. معماری تجاری: زیبایی شناسی و قابلیت استفاده
 19. ارزیابی طراحی ساختمان های شهرداری در ایالات متحده
 20. خلاقیت در معماری پست مدرنیستی
 21. چگونه فناوری خانه هوشمند را در معماری ادغام کنیم؟
 22. خانه های در مقیاس کوچک: مطالعه ای در مورد علاقه رو به رشد به مسکن های کوچک
 23. در مورد استفاده از نور در طراحی ساختمان بحث کنید.
 24. مطالعه نوآوری در طراحی سازه در عصر دیجیتال
 25. مفاهیم معماری فراگیر چیست؟
 26. معماری پایدار: بازیافت فضاها و مواد
 27. انرژی های تجدید پذیر در طراحی خانه
 28. خانه های مفهومی باز برای خانواده های آمریکایی را ارزیابی کنید.
 29. مطالعه ای در مورد طراحی خانه های خانوادگی انجام دهید.
 30. معماری پژوهشی مناسب برای خانواده های طبقه متوسط.

موضوعات پایان نامه در ادبیات انگلیسی و ادبیات جهان

آیا تصمیم شما در سال نو این بود که 100 اثر کلاسیک تاثیرگذار را دوباره بخوانید؟ سپس ممکن است بخواهید به نوشتن پایان نامه به زبان انگلیسی پیشرفته و بالاتر فکر کنید. این دستورات جذاب را بررسی کنید:

 1. تحلیل سبکی عمیق از محاکمه اثر فرانتس کافکا. توضیح دهید که کافکا از چه ابزارهای سبکی در داستان خود استفاده کرده است.
 2. تأثیر سگ شکاری باسکرویل ها بر توسعه داستان های پلیسی مدرن. چندین مقایسه The Hound با داستان‌های کارآگاهی مدرن را آماده کنید تا تأثیر آن را مشخص کنید.
 3. افتخار گمشده کاترینا بلوم : شخصیت های زن در داستان هاینریش بل. با استفاده از کتاب ذکر شده در موضوع، بررسی کنید که نویسنده آلمانی چگونه زنان را در نثر خود به تصویر کشیده است.
 4. تحلیل تصویر تروریسم در روزنامه نگاری مدرن : مطالعه موردی نیویورک تایمز . چندین مقاله مرتبط با تروریسم منتشر شده در NYT را انتخاب کنید و نحوه نمایش آن را با جزئیات شرح دهید (کلمات کلیدی، تصاویر و غیره).
 5. رویکرد فرمالیستی به داستایوفسکی: تحلیل برادران کارامازوف . توضیحی در مورد رویکرد فرمالیستی به خواننده ارائه دهید و از آن برای تحلیل رمان استفاده کنید.
 6. تصویر خشونت جنسی در ادبیات نوجوانان. چندین رمان YA را که در دهه 2010 منتشر شده اند برای تحقیق خود انتخاب کنید.
 7. استفاده از تکرار در انتظار گودو اثر ساموئل بکت . نحوه استفاده از تکرار برای تاکید و سایر جلوه ها در نمایشنامه را تجزیه و تحلیل کنید.
 8. فمینیسم و ​​جنسیت در چشم گربه‌های مارگارت اتوود . کتاب را از دیدگاه فمینیستی مرور کنید و در مورد چگونگی ارائه مسائل جنسیتی در کتاب بحث کنید.
 9. فیلیپ کی دیک چگونه از بینامتنیت در مردی در قلعه بلند استفاده می کند ؟ تا آنجایی که می توانید به سایر منابع ادبی و تاریخی مراجعه کنید و نحوه استفاده دیک از آنها و برای چه اهدافی را شرح دهید.
 10. تأثیر استپن ولف بر ادبیات پست مدرن آمریکا: سهم هرمان هسه. با استفاده از Steppenwolf به عنوان منبع اصلی، در مورد ویژگی های رایج ادبیات پست مدرن هسه در این رمان بحث کنید.
 11. نژادپرستی در ادبیات کلاسیک چگونه خود را نشان می دهد؟
 12. در مورد ظلم و ستم بر زنان در داستان ندیمه بحث کنید.
 13. نقش های جنسیتی در فیلم مینیاتوریست و خانه عروسک : مقایسه
 14. ابهام اخلاقی در آثار دیوید هاروور.
 15. تکنیک های ادبی در مزیت های گل دیواری بودن.
 16. محل وقوع قتل در خیابان مورگ و تأثیر آن بر ژانر پلیسی.
 17. تراپ هایی که برای اولین بار در The Moonstone معرفی شدند را مرور کنید .
 18. تصاویری از کار پلیس را در قانون اسکینر مطالعه کنید.
 19. تأثیر وحشت گوتیک ویکتوریایی بر فرهنگ عامه را ارزیابی کنید.
 20. نقد اجتماعی در دختری با خالکوبی اژدها.
 21. عناصر سایبرپانک را در Neuromancer گیبسون تجزیه و تحلیل کنید.
 22. مضامین برابری اجتماعی در ادبیات مدرن.
 23. درباره دیدگاه‌های نویسندگان بومی آمریکا در شعر طبیعت تحقیق کنید.
 24. نقد ادبیات معاصر کودک.
 25. عناصر گوتیک در آثار شارلوت برونته.
 26. مورد عجیب دکتر جکیل و آقای هاید و دراکولا : تحلیل مقایسه ای.
 27. وحشت در تصویر دوریان گری .
 28. ارتباط سلامت روان و جامعه را در فیلم The Catcher in the Rye اثر جی دی سالینجر بررسی کنید .
 29. رئالیسم جادویی و رمانتیسم در عطر: داستان یک قاتل.
 30. چگونه تکنیک کات آپ به روایت در ناهار برهنه ویلیام اس. باروز کمک می کند؟

موضوعات پایان نامه عدالت کیفری

آیا شما یک دانشجوی پزشکی قانونی هستید که تحقیق را به کار واقعی پلیس ترجیح می دهید؟ در این صورت، پایان نامه در جرم شناسی ایده خوبی است. به این ترتیب، می توانید از روی میز خود در پیشگیری از جرم و جنایت کار کنید.

 1. میزان تکرار جرم در میان مجرمان لاتین تبار زیر سن قانونی: یک مطالعه کمی درباره گروهی از مجرمان برای اولین بار در یک سن خاص (مثلاً 18 تا 25 سال) تحقیق کنید.
 2. تحلیل تطبیقی ​​حوادث خشونت با اسلحه در ایالات متحده آمریکا در طول دهه 2010. چندین مثال برجسته را انتخاب کنید و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید.
 3. اظهارات دردسرساز: نقش شاهدان در اتهامات بالقوه نادرست. در این پایان نامه می توانید با استفاده از مثال های مستند در مورد غیر قابل اعتماد بودن گزاره ها بنویسید.
 4. الگوهای قاچاق مواد مخدر در بزرگترین شهرهای آلمان: مطالعه موردی برلین و هامبورگ. تغییرات این الگوها را در دهه 2010 تجزیه و تحلیل کنید.
 5. پولشویی و فساد در ایالات متحده در قرن بیست و یکم. با استفاده از گزارش های رسانه ای، تحقیق پایان نامه ای در مورد طرح های فساد ایجاد کنید.
 6. سلامت روان و خود ادراک مجرمان جنسی برای بار دوم تعیین کنید که آیا درک آنها از خود تغییر می کند یا خیر.
 7. تیراندازی در دانشگاه در ایالات متحده آمریکا: علل و عوامل خطر با استفاده از داده های اخیر و تاریخی، موارد تیراندازی دسته جمعی را تجزیه و تحلیل کنید.
 8. تأثیر آزار و اذیت اینترنتی بر میزان خودکشی در بین نوجوانان استرالیایی (13-17 سال). شما می توانید گزارش پایان نامه خود را بر اساس تحقیقات مختلف در مورد آزار اینترنتی منتشر شده در مجلات علمی استرالیا قرار دهید.
 9. بدرفتاری والدین و تأثیر آن بر درک قاتل زنجیره ای از قربانیان. در مورد ارتباط بین سوء استفاده و رفتار سادیستی بالقوه بحث کنید.
 10. تاریخچه مصاحبه پزشکی قانونی در ایالات متحده آمریکا. ارائه تحقیقات و شیوه هایی که آن را توسعه داده است.
 11. استفاده از هوش مصنوعی برای تحقیقات پزشکی قانونی
 12. رفتار مجرمانه در سنین پایین و پیامدهای آن برای آینده
 13. مصرف مواد مخدر: الگوی دستگیری های مکرر در میان جوانان آمریکایی
 14. والدین زندانی: تأثیر بر درک کودک از جرم
 15. تحقیق در مورد اصلاحات سیستم عدالت کیفری ایالات متحده.
 16. پیشنهاد راهکارهایی برای بهبود سیستم بازداشت نوجوانان.
 17. سوء استفاده افسر پلیس از قدرت: تجزیه و تحلیل گزارش ها
 18. نژاد و عدالت جنایی: مورد جنگ علیه مواد مخدر .
 19. اشکال جایگزین ممکن برای حبس چیست؟
 20. بررسی درک عمومی از قاتلان سریالی مدرن.
 21. آموزش سگ های مواد یاب.
 22. پیامدهای شهادت شاهدان عینی
 23. سوء استفاده در هالیوود: مطالعه موردی هاروی واینستین
 24. سوگیری علیه آمریکایی های آفریقایی تبار در طول تحقیقات.
 25. مطالعه خشونت در دانشگاه
 26. پیامدهای قانونی قانونی شدن ماری جوانا پزشکی
 27. اخلاق عدالت کیفری: مشکل رازداری
 28. چالش های مرتبط با تحقیقات خشونت خانگی را مرور کنید.
 29. پیشنهاد راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم در مدارس
 30. سوگیری جنسیتی در بررسی جرم

موضوعات پایان نامه جغرافیا

اگر از افشای اسرار زمین لذت می برید، این بخش برای شما مناسب است. در اینجا ایده های پایان نامه جغرافیا از مطالعات حرکت گرفته تا پدیده های منطقه ای را پیدا خواهید کرد.

 1. گونه هایی که در قرن بیستم منقرض شدند: تحقیقات کیفی به تأثیر انسان بر گونه های مختلف توجه کنید.
 2. مسائل فعلی در اکتشاف قطب شمال. در مورد مشکلات و ویژگی های چنین اکتشافاتی بحث کنید.
 3. مقایسه باغ‌های پشت شهری در ایالات متحده آمریکا و بریتانیا. می توانید طراحی آنها و سایر ویژگی ها (مثلاً پوشش گیاهی مورد استفاده برای تزئین) را با هم مقایسه کنید.
 4. علل و پیامدهای سیل در ایالات متحده آمریکا در دهه 2010. تغییر اقلیم را به عنوان یکی از دلایل اصلی بررسی کنید.
 5. پیشگیری از تغییرات اکوسیستم با تکنولوژی مدرن مثال های مختلفی از نحوه استفاده از فناوری برای حفظ اکوسیستم ها ارائه دهید.
 6. تغییرات در مقاصد تعطیلات در دهه 2000: مقایسه ایالات متحده آمریکا و کانادا نشان دهید که چه تغییراتی در اولویت‌ها در این کشورها ثبت شده است و نشان دهید چه مقاصدی از محبوبیت خاصی برخوردار بودند.
 7. درک فناوری های دوستدار محیط زیست و تأثیر آنها بر محیط زیست توسط شهروندان مناطق بزرگ شهری: مطالعه موردی میامی. توضیح دهید که چگونه پروژه های مختلف مبتنی بر فناوری های سازگار با محیط زیست در میامی راه اندازی می شوند.
 8. تاثیر منفی گرمایش زمین بر شرایط آب و هوایی در ایسلند. بحث کنید که چگونه گردشگری در ایسلند تحت تأثیر این تغییرات قرار می گیرد.
 9. تأثیر صنعتی شدن بر تغییرات اقلیمی. با استفاده از صنعتی شدن و پیامدهای آن به عنوان مبنا به علل تغییر اقلیم بپردازید.
 10. استفاده از زمین های گرین فیلد و براونفیلد را برای پروژه های ساختمانی مقایسه کنید.
 11. اهمیت ماهی سالمون قرمز برای کامچاتکا را بررسی کنید.
 12. تأثیر اجتماعی تغییر اقلیم: مطالعه الگوهای مهاجرت
 13. پتانسیل باغداری اجتماعی در محله های محروم.
 14. ارتباط بین نقاط قوت طوفان ها و تغییرات آب و هوایی را مطالعه کنید.
 15. برای جلوگیری از اصیل سازی در جامعه خود چه کاری می توان انجام داد؟
 16. گردشگری ساحلی، تأثیر و پیامدهای آن را ارزیابی کنید.
 17. تاثیر مکان مخازن بر کیفیت آب
 18. چگونه صنعتی شدن بر توسعه شیکاگو تأثیر گذاشت؟
 19. سطح آلودگی خاک را در منطقه خود مطالعه کنید.
 20. تجزیه و تحلیل کیفیت هوا در شهر خود را انجام دهید.
 21. گردشگری زیست محیطی، تاریخچه و چشم اندازهای آن
 22. تفاوت در شیمی خاک در چندین مکان.
 23. تاثیر کشاورزی ارگانیک بر کیفیت آب در منطقه شما
 24. پایداری گوجه فرنگی های ارگانیک را در مقابل گوجه فرنگی های پرورشی معمولی مقایسه کنید.
 25. در مورد میزان آلودگی هوا و داده های مربوط به بیماری های موجود در هوا در منطقه خود تحقیق کنید.
 26. چه رابطه ای بین صخره نوردی و پوشش گیاهی صخره وجود دارد؟
 27. بررسی تغییرات حاصلخیزی خاک در اثر فوران آتشفشانی
 28. فاجعه چرنوبیل چگونه بر مناطق اطراف آن تأثیر می گذارد؟
 29. الگوهای سیل را در یک منطقه خاص به انتخاب خود تعیین کنید.

ایده های پایان نامه جامعه شناسی

جامعه شناسی به مطالعه چگونگی زندگی انسان ها با هم می پردازد. پایان نامه یک راه عالی برای عمیق تر شدن در یک موضوع خاص است. شما می توانید آنقدر که دلتان می خواهد خاص باشید! موضوعات پایان نامه جامعه شناسی ما را بررسی کنید:

 1. انگ تک والدی و تأثیر آن بر کیفیت زندگی خانواده و روابط والدین و فرزندان. نمونه هایی از تحقیقات اخیر ارائه دهید که نشان می دهد چگونه پویایی این روابط در طول زمان به دلیل انگ تغییر می کند.
 2. توانمندسازی زنان در عربستان سعودی در دهه 2000: پیشرفت ها و چالش ها بحث کنید که چگونه این توانمندسازی بر قوانین و حقوق زنان تأثیر گذاشته است.
 3. اعتیاد طولانی مدت به الکل و درک خود در بزرگسالان جوان. با کمک تحقیقات، نشان دهید که آیا درک خود از این بزرگسالان به دلیل اعتیاد آنها به طور قابل توجهی تغییر می کند یا خیر.
 4. فرزندخواندگی و تأثیر آن بر روابط والدین و فرزند. چالش‌هایی را که چنین خانواده‌هایی با آن‌ها روبرو هستند، ارائه و در مورد آنها بحث کنید.
 5. مقایسه سنت های مربوط به شام ​​خانوادگی در ایالات متحده آمریکا و انگلستان. چه تفاوت های خاصی وجود دارد و چگونه می توان آنها را توضیح داد؟
 6. تأثیر فرهنگ ایمو بر میزان خودکشی در دانش آموزان دبیرستانی. به تأثیر چنین فرهنگ هایی بر رفتار نوجوانان توجه کنید.
 7. میزان سکولاریزاسیون در افراد مسن ساکن در مناطق شهری و روستایی. نرخ ها را مقایسه کنید و دلیل متفاوت بودن آنها را توضیح دهید.
 8. تأثیر بیرون رفتن اجباری بر افراد ترنسجندر و تغییرات همزمان در کیفیت زندگی آنها. اثرات بیرون رفتن اجباری و اینکه چرا این ضربه خطرناک است را توضیح دهید.
 9. مقایسه جنبش های ضد هسته ای در آلمان و ژاپن در قرن بیست و یکم. به تفصیل توضیح دهید که چه تفاوت ها و شباهت هایی بارز است.
 10. نرخ عملکرد نوجوانان در مدارس محله های کم درآمد : مطالعه موردی مدارس بوستون. هنگام نوشتن پروپوزال پایان نامه، عوامل مختلفی (فقر، دسترسی محدود به فناوری و غیره) را در نظر بگیرید که بر میزان عملکرد این نوجوانان تأثیر می گذارد.
 11. تأثیر فوری جنبش Black Lives Matter بر نژادپرستی.
 12. تحقیقات علل سوگیری اقلیت در ایالات متحده
 13. اقدام مثبت و تأثیر آن بر ادراک گروه های نژادی مختلف
 14. تأثیر مذهب بر نگرش مردم نسبت به نژاد.
 15. چالش های جامعه دگرباشان جنسی ایالات متحده را مرور کنید.
 16. سوگیری نسبت به مطالعات تراجنسیتی
 17. کنشگری اجتماعی علیه تبعیض جنسیتی در قرن بیست و یکم
 18. تأثیر کمک های اجتماعی در مدارس بر آینده کودک.
 19. تحقیق در مورد تغییرات آموزش پس از جنگ جهانی دوم
 20. سیاست های بورسیه تحصیلی در ایالات متحده را تجزیه و تحلیل کنید.
 21. تأثیر بدهی دانش‌آموزان بر درک جوانان از آموزش در ایالات متحده
 22. نتایج آموزش دولتی در مقابل خصوصی: مقایسه.
 23. تحقیق در مورد حفظ فرهنگ در خانواده های مهاجر آمریکایی
 24. کاربرد نظریه تضاد مارکس در جنبش های عدالت اجتماعی.
 25. روندهای در حال تغییر هنجارهای اجتماعی را در کشور مورد نظر خود ارزیابی کنید.
 26. نگرش نسبت به تعصب در میان افراد با پیشینه های اجتماعی مختلف.
 27. مقایسه حقوق زنان در کشورهای غربی و خاورمیانه.
 28. تأثیر سرمایه داری بر ارزش های اجتماعی فرد
 29. سرمایه داری چگونه به جامعه در چندین کشور پس از شوروی سود می رساند؟
 30. دسترسی به مراقبت های بهداشتی را در حکومت های استبدادی در مقابل دموکراسی ها مقایسه کنید.

💡 موضوعات پایان نامه برای دکتری. دانش آموزان

در زیر فهرستی از ایده های عالی پایان نامه در رشته های تحصیلی مختلف را مشاهده خواهید کرد. آنها دشوارتر از موضوعات پایان نامه هستند و نیاز به تحقیق بیشتری دارند. به بخش مورد علاقه خود بروید و موضوعی را که مناسب شماست بیابید! اما اول:

فقط 13.00 دلار 10.40 دلار به ازای هر صفحه ، و شما می توانید یک مقاله آکادمیک که در اصل نوشته شده است، مطابق دستورالعمل خود دریافت کنید.

بیشتر بدانید

چه چیزی باعث می شود یک دکترا خوب باشد. موضوع؟

معمولاً دانشگاه ها انتظار دارند که پایان نامه شما در زمینه تحقیق اصیل و مرتبط باشد. علاوه بر این، اگر پتانسیل ایجاد تغییر را داشته باشد، ارزشمند خواهد بود.

این چک لیست به شما کمک می کند تا ببینید آیا انتخاب درستی کرده اید یا خیر. موضوع پایان نامه شما خوب است، اگر:

 • شما فرصتی دارید که به طور کامل در مورد آن تحقیق کنید.  باید بدانید که داده ها و مبنای نظری کافی وجود دارد. تحقیقات قبلی انجام دهید تا متوجه شوید که آیا می توانید به تمام سوالات پایان نامه خود پاسخ دهید یا خیر.
 • شما می توانید شکاف های موجود در دانش موجود را پر کنید.  اگر بتوانید اطلاعات جدیدی ارائه دهید که به زمینه مطالعاتی شما کمک می کند، تحقیقات شما اهمیت دارد.
 • عنوان پایان نامه شما جذاب است.  سعی کنید از همان نگاه اول ارزش توجه خواننده را داشته باشد.
 • شما می توانید ارزیابی کنید که چقدر زمان نیاز دارید.  درک تمام مراحل تحقیق و چالش‌هایی که ممکن است برای برنامه‌ریزی کار خود با آن روبرو شوید، حیاتی است.
 • شما موضوع را خوب می دانید.  شما باید موضوع خود را عمیقاً بررسی کنید. خوب است که اطلاعات قبلی در مورد آن داشته باشید. شروع تحقیق از پایه به زمان و تلاش بیشتری نیاز دارد.
 • شما منابع کافی برای بررسی آن دارید.  در این مورد هم زمان و هم پول مهم است. شما باید تحقیقاتی با کیفیت بالا انجام دهید و ضرب الاجل های خود را رعایت کنید.

موضوعات پایان نامه در آموزش و پرورش

یادگیری یک تجربه مادام العمر است و نمی توان اهمیت مدارس را نادیده گرفت. تحقیقات در این زمینه برای بهبود استانداردهای آموزشی حیاتی است. برای الهام گرفتن به این ایده های موضوع نگاهی بیندازید:

 1. بازی های آموزشی به عنوان ابزاری برای افزایش توانایی های یادگیری: تئوری و عمل. مطالعات زیادی در مورد رویکردهای یادگیری مختلف انجام شده است. برای یادگیرندگان جوان، مشارکت به اندازه نتیجه مهم است. از این رو این اثر به بازی های آموزشی و تأثیر آن بر بداهه گویی و یادگیری کودکان می پردازد.
 2. بررسی ارتباط بین کیفیت کلاس درس و نتیجه یادگیری در مهدکودک . کودکان به شدت تحت تأثیر محیط خود قرار می گیرند، به خصوص در مورد یادگیری. این مثال موضوع پایان نامه همه چیز در مورد بررسی تنظیمات مختلف کلاس درس و تأثیر آنها بر نتایج یادگیری بچه ها است.
 3. ارزیابی روند اجرای آموزش فراگیر در ایالات متحده حرفه ای ها استدلال می کنند که آموزش فراگیر مزایای متعددی برای همه دانش آموزان دارد (نه فقط آنهایی که توانایی های محدودی دارند).
 4. عوامل موثر بر تصمیم برای انتقال به موسسه آموزش عالی خارج از ایالات متحده در این کار می توانید بر روی یافتن دلایل چنین تصمیمی تمرکز کنید. چرا دانشجویان مقطع کارشناسی کشور خود را ترک می کنند؟ مهم ترین عوامل چیست؟
 5. آموزش آنلاین در مقابل حضوری سنتی برای یادگیرندگان بزرگسال: مقایسه و مقایسه. دوره های آنلاین مزایای خاص خود را دارند. با این حال، آیا زبان آموزان بزرگسال آنها را به کلاس های حضوری ترجیح می دهند؟ چگونه بر یادگیری و انگیزه آنها تأثیر می گذارد؟
 6. کار به عنوان راننده تاکسی و مسیریابی چگونه مغز انسان را تغییر می دهد؟
 7. تلویزیون واقعیت تا چه حد می تواند برای دانش آموزان ناتوان کننده باشد؟
 8. نقش تکلیف در زندگی نوجوانان مهاجر.
 9. تاثیر رفتارهای تکان دهنده معلمان در پرورش خلاقیت دانش آموزان.
 10. عوامل تعیین کننده رفتار نخ دندان کشیدن در دانشجویان.
 11. طبقه بندی سبک های نوشیدن در جمعیت سنین دانشگاه.
 12. ادغام رایانه در برنامه درسی: چرا نمی‌توانید آن را به سادگی وصل کنید.
 13. پیش‌شرط‌های موسیقی‌سازی در دانشجویان علوم کامپیوتر
 14. مشکلات بزرگسالان فارغ التحصیل با یادگیری فن آوری های جدید.
 15. تأثیر عملکرد تحصیلی بر سلامت نوجوانان.
 16. تأثیر مربیگری ریاضی بر عزت نفس دانش آموزان .
 17. تأثیر اینترنت بر بلوغ عاطفی دانش آموزان.
 18. دستاوردهای تحصیلی دانش آموزانی که تصمیم می گیرند معلم شوند.
 19. آیا این درست است که دانشجویان تمایل بیشتری به انجام تکالیف ارائه شده توسط اساتید خوش قیافه دارند؟
 20. یادگیری غیررسمی در مناطق روستایی از طریق شبکه های اجتماعی.
 21. وبلاگ نویسی برای اساتید: شبکه های اجتماعی آموزش و پرورش.
 22. آیا یادگیری اگزیستانسیالیسم باعث خودکشی می شود؟
 23. آیا کاهش افت یادگیری در تابستان بدون رضایت دانش آموزان امکان پذیر است؟
 24. آیا می توانیم ریاضی کلاسیک را رد کنیم و همزمان انجام دهیم؟ بله ما میتوانیم.
 25. چشم انداز شغلی اصلی با مدرک در هنرهای لیبرال چیست؟
 26. استفاده از بازی های الکترونیکی در موزه ها به عنوان یک ابزار آموزشی موثر.

موضوعات پایان نامه کسب و کار

موارد زیادی وجود دارد که یک مدیر تجاری باید در نظر داشته باشد. امور مالی، بازاریابی و توسعه فقط نوک کوه یخ هستند. بنابراین، انتخاب موضوعات عملاً بی پایان است. برای محدود کردن احتمالات، این انتخاب را بررسی کنید:

 1. استراتژی های کسب و کار چگونه با فرآیند جهانی شدن تنظیم می شوند؟ دیدگاه کسب و کارهای کوچک جهانی شدن به معنای فرصت های عظیم و سودآور است. برای تصاحب آنها، همه مشاغل و شرکت ها باید تغییراتی در استراتژی های خود ایجاد کنند. بررسی کنید که بهترین برنامه عملیاتی برای آنها چیست.
 2. تغییرات فرهنگی و تأثیر بازخورد در یک شرکت بین المللی: مطالعه موردی. یک شرکت چند ملیتی را انتخاب کنید. بررسی تاثیر بازخورد (چه از سوی کارکنان و چه از سوی مشتریان) بر تغییرات فرهنگ سازمانی آن. چه واکنشی در شرکت برمی انگیزد؟
 3. رویکردهای مدیریت منابع انسانی در سازمان های بین المللی غیر انتفاعی در این مطالعه، به استراتژی هایی که مدیران منابع انسانی در سازمان های غیر انتفاعی به کار می برند، توجه کنید. یکی از وظایف اصلی آنها نظارت بر عملکرد کارکنان است. با این حال، در سطح بین المللی دشوارتر می شود.
 4. رهبری و فرهنگ سازمانی در تصمیم گیری در مورد استراتژی های کسب و کار. در این تحقیق شما تأثیر فرهنگ سازمانی بر رهبران را مطالعه می کنید. در صورت تلاش برای شروع تغییرات در استراتژی کسب و کار، تصمیم رهبری چگونه اتخاذ می شود؟
 5. نقش “سرمایه گذاری مستقیم خارجی” در شرکت ها در کشورهای در حال توسعه: مطالعه موردی یک تجارت بزرگ برای این مقاله ابتدا یک شرکت مناسب را انتخاب کنید. هدف شرکت های بزرگ در کشورهای در حال توسعه. سپس تحقیق کنید و ببینید چه استراتژی هایی برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی دارند.
 6. تأثیر همه گیری COVID-19 بر مدیریت محل کار در مشاغل کوچک. همه‌گیری COVID-19 باعث شد بسیاری از شرکت‌ها سیاست‌های منابع انسانی خود را تغییر دهند. به عنوان مثال، آنها به کارکنان خود اجازه دادند که از خانه کار کنند. در پایان نامه خود درباره این پدیده تحقیق کنید.
 7. کارآفرینی اجتماعی برای شرکت های بزرگ اگر می خواهید دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنید، کارآفرینی اجتماعی روش مناسبی است. ما معمولا آن را با استارت آپ های کوچک مرتبط می کنیم. اما شرکت های بزرگ چطور؟ با استفاده از این موضوع، می‌توانید درباره نحوه عملکرد این مفهوم برای شرکت‌های بزرگ تحقیق کنید.
 8. چگونه نوآوری بر تقاضا در مشاغل مبتنی بر فناوری تأثیر می گذارد. این موضوع پایان نامه MBA ترکیبی از مطالعات تجاری و فناوری است. بررسی کنید که چگونه شرکت ها محصولاتی را برای ایجاد بازار ایجاد می کنند.
 9. استراتژی های مدیریت در زمان COVID-19: مطالعه موردی این بیماری همه گیر شرکت ها را مجبور کرده است به جای جلسات معمولی از زوم، اسکایپ و پیام رسانی استفاده کنند. بررسی کنید که چگونه مدیران می توانند از مدل های مدیریت سنتی در فضای دیجیتال استفاده کنند.
 10. تاثیر فرسودگی شغلی بر کارکنان با کارکنان مصاحبه کنید و تعیین کنید که فرسودگی شغلی چگونه بر عملکرد تأثیر می گذارد. نام یک شرکت یا صنعت را در عنوان پایان نامه خود درج کنید.
 11. مدیریت گردشگری در خاورمیانه
 12. بلایای طبیعی چگونه بر تقاضا برای وسایل ضروری تأثیر می گذارد؟
 13. مقایسه و مقایسه سبک های رهبری آسیایی و آمریکایی
 14. نوسانات بازار سهام چه تاثیری بر عملیات تجاری دارد؟
 15. هنر تفویض اختیار: چگونه آن را به طور مؤثر انجام دهیم و چه زمانی از آن اجتناب کنیم.
 16. چگونه می توان زمانی که شرایط پیش بینی نشده اتفاق می افتد، یک شرکت را به طور کارآمد رهبری کرد؟
 17. چه عواملی رضایت شغلی کارکنان را تعیین می کند؟
 18. ارتباط بین موفقیت و نوآوری یک شرکت را مطالعه کنید.
 19. مدیران کسب و کار برای پر کردن شکاف بین نسل ها چه کاری می توانند انجام دهند؟
 20. در مورد مزایای مدیریت برند جهانی و محلی تحقیق کنید.
 21. چه چیزی باعث تغییرات در فرهنگ تجارت چین می شود؟
 22. یک کسب و کار کوچک را انتخاب کنید و استراتژی آن را تحلیل کنید.
 23. تغییرات سازمانی: چه عواملی بر تحول تأثیر می گذارد؟
 24. بانکداری اینترنتی: موانع استفاده
 25. یک طرح تجاری ایجاد کنید که بر یک موضوع خاص متمرکز باشد.
 26. شرایط لازم برای مدیریت کیفیت در MNC ها
 27. نقش تجارت الکترونیک برای خرده فروشان مواد غذایی
 28. یک مطالعه موردی با هدف تحلیل یک یا چند پدیده اجتماعی انجام دهید.
 29. اخلاق محیط کار در مشاغل کوچک
 30. پدیده دورکاری و چگونگی تأثیر آن بر مشاغل
 31. مقایسه نسل X و نسل هزاره.
 32. مدیریت نسل هزاره .
 33. روندهای فعلی در رفتار مصرف کننده در رابطه با تبلیغات.
 34. تجزیه و تحلیل کنید که تامین مالی حاشیه ای کدام کشورها موثر است و چرا.
 35. تجزیه و تحلیل عوامل کلان اقتصادی موثر بر نرخ ارز.
 36. تحلیل تجربی تاثیر عملکرد و رهبری سازمانی.

موضوعات پایان نامه حقوق برای دکتری. دانش آموزان

علم حقوق آنطور که ممکن است تصور شود کسل کننده نیست. ارزیابی قوانین در هر مقطع زمانی بسیار مهم است. آیا آنها با هنجارهای فعلی مطابقت دارند؟ آیا چیزی یا کسی بیشتر از قبل نیاز به محافظت دارد؟ اگر می‌خواهید تحصیلات حقوقی خود را با مدرک دکتری تزیین کنید، در اینجا چند پیشنهاد برای موضوع وجود دارد:

 1. قانون امانت: شرایطی که اعتمادهای کاملا سری و نیمه سری ضروری است. دریابید که چه اصولی بر اجرای امانت ها حکم می کند. شرایط خاصی وجود دارد که تعیین می کند ایجاد اعتماد کافی و مرتبط است یا خیر. حتما آنها را در نظر بگیرید.
 2. خاتمه استخدام در صورت مثبت بودن تست اچ آی وی/ایدز کارمندان. وظیفه شما این است که تحقیق کنید و ببینید که چگونه کارکنان HIV/AIDS در محل کار تحت تاثیر قرار می گیرند. شایع ترین مسائل تبعیض و خاتمه کار است.
 3. تأثیر جنگ جهانی علیه تروریسم بر حقوق کیفری بین‌المللی زمانی که ایالات متحده در سال 2001 مبارزه علیه تروریسم را آغاز کرد، قوانین کیفری بین المللی با تغییراتی مواجه شد. می توانید مهم ترین تغییرات ایجاد شده را مطالعه کنید.
 4. سطح اثربخشی قانون کپی رایت ایالات متحده در رابطه با حقوق کاربران. این یک تحقیق تجربی است که نیاز به جمع آوری داده های زیادی دارد. سعی کنید مواردی را پیدا کنید که کاربران توسط قانون کپی رایت فریب خورده اند. این امر تنوعی را در تحقیق به ارمغان می آورد و آن را جالب تر می کند.
 5. در حال حاضر تأثیر سیاست مهاجرت ایالات متحده بر آموزش را مطالعه کنید. مؤسسات آموزشی نیز ملزم به تطبیق با تغییرات مرتبط با مهاجرت هستند. ملزومات مختلف و برنامه های درسی متفاوت متناسب با نیازهای آنها اجرا می شود. شما در حال بررسی این موضوع هستید.
 6. یک کشور را انتخاب کنید و قوانین حمایت از کارگران آن را تجزیه و تحلیل کنید. حقوق و تعهدات کارمندان را در دو کشور انتخابی خود مقایسه کنید. چه پیشرفت‌های بالقوه‌ای می‌تواند حقوق کارکنان را مستحکم کند؟
 7. حمایت از اقلیت ها، سوابق قانونی. حقوق اقلیت ها بیشتر و بیشتر مرتبط می شوند. این موضوع به شما امکان می دهد در مورد چگونگی تغییر قوانین برای منعکس کردن آن بحث کنید.
 8. مقررات ارز دیجیتال. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال امکان ناشناس ماندن را فراهم می کنند. علاوه بر این، آنها توسط هیچ دولتی تنظیم نمی شوند. در پایان نامه خود می توانید مقررات ارزهای دیجیتال را تحلیل کنید.
 9. اخبار جعلی: مسئولیت قانونی نحوه برخورد نظام حقوقی ایالات متحده با اطلاعات نادرست را مرور کنید. تمرکز بر نشریات نادرست در منابع خبری. یکی دیگر از موضوعات احتمالی، بهبود قوانین افترا است.
 10. آزادی بیان: موردی در طول یک بیماری همه گیر این موضوع در مورد اطلاعات نادرست در زمان COVID-19 است. بررسی کنید که چگونه یک دولت می تواند آزادی بیان را با انتشار اطلاعات نادرست متعادل کند. روی این بیماری و اخبار جعلی در مورد آن تمرکز کنید.
 11. اقدامات قانونی برای جلوگیری از همه گیری های احتمالی آینده.
 12. تحقیق درباره راه های حفاظت از روزنامه نگاری آنلاین
 13. حقوق بین الملل در مقابل حق تعیین سرنوشت: مطالعات موردی تطبیقی ​​دولت های بالفعل.
 14. مروری بر تاریخچه قوانین مالی در آمریکا.
 15. محدودیت های آزادی بیان در سیستم حقوقی ایالات متحده
 16. اجرای مقررات مربوط به خشونت خانگی
 17. مطالعه مسئولیت کیفری برای نگهداری مواد مخدر در ایالات متحده
 18. جرم انگاری خشونت علیه زنان .
 19. بازنگری چارچوب قانونی برای رسیدگی به دخالت خارجی در انتخابات.
 20. واکنش فدرال به همه‌گیری COVID-19 چه بود؟
 21. استانداردهای بهداشتی برای مراکز بازداشت مهاجران در ایالات متحده
 22. در مورد خلاءهای موجود در قوانین مهاجرت ایالات متحده تحقیق کنید.
 23. شهروندی حق تولد در ایالات متحده: جوانب مثبت و منفی
 24. کنوانسیون 1951 پناهندگان: آیا منسوخ شده است؟
 25. مهاجران غیرقانونی و حقوق آنها در سیستم قضایی ایالات متحده
 26. چگونه قوانین جنایی در سراسر جهان تحت تأثیر جنگ علیه تروریسم قرار گرفته است.
 27. یک کشور را انتخاب کنید و سیاست های آنها را در مورد تبعیض تجزیه و تحلیل کنید.
 28. ارزیابی حمایت از سهامداران اقلیت که توسط قانون شرکت دیکته شده است.
 29. یک تحلیل انتقادی از قانون مسئولیت حذفیات ارائه دهید.
 30. بررسی و تجزیه و تحلیل شکایات ثبت شده در سیستم عدالت کیفری .
 31. تحلیل انتقادی اصلاح قوانین قتل
 32. اخلاق و تأثیر اتانازی و اینکه چگونه کانادا یک سابقه ایجاد می کند.
 33. تحلیل دقیق مشخصات جنسیتی و نژادی مظنونین در سیستم عدالت کیفری
 34. حق حمل اسلحه را با شرایطی که قانون در قانون اساسی نوشته شده است، تحلیل کنید.
 35. مطالعات موردی ایجاد کنید که بازبینی سهل انگاری جنایی مربوط به قانون قتل غیرمجاز و قتل شرکتی 2007 باشد.

موضوعات پایان نامه روانشناسی

راه های اسرارآمیز ذهن انسان فرصت های تحقیقاتی بسیاری را ارائه می دهد. روانشناسی شامل حوزه های فرعی مانند رفتار و شناخت است. در هر زمینه ای که تخصص دارید، بدون شک در لیست زیر چیز جالبی خواهید یافت.

 1. تأثیر فعلی روش پایان قیمت بر رفتار مصرف کنندگان. امروزه، همه محبوب‌ترین ترفندی را که مغازه‌ها برای وادار کردن مشتریان به خرید محصولات انجام می‌دهند، می‌دانند. با این حال، آیا درک آن مقاومت در برابر آن را آسان تر می کند؟ آیا این تله روانی هنوز کار می کند؟
 2. فرسودگی شغلی در پست های اجرایی در شرکت های بزرگ آمریکایی: آیا می توان از آن جلوگیری کرد؟ پدیده فرسودگی شغلی رایج ترین موضوعی است که امروزه کارکنان با آن مواجه هستند. اما راه هایی برای تشخیص آن در مراحل اولیه وجود دارد. آیا می توان از آنها برای پیش بینی و جلوگیری از این مشکل استفاده کرد؟
 3. شیوه های ذهن آگاهی و تأثیر آنها بر توانایی های یادگیری دانشجویان در دانشگاه های برتر (مثلاً هاروارد). ثابت شده است که ذهن آگاهی در غلبه بر استرس و مسائل اضطراب بسیار مفید است. با این حال، آیا بر نتیجه یادگیری دانشجویانی که در بهترین دانشگاه های جهان تحصیل می کنند تأثیر می گذارد؟
 4. فرد با مسائل جنسیتی و تأثیر آن بر نابرابری جنسیتی جهانی دست و پنجه نرم می کند. همیشه همه چیز با یک چیز کوچک شروع می شود. برای این مقاله، رابطه بین برخی از موارد فردی و موضوع جهانی را مطالعه کنید. مبارزات شخصی چگونه به جنبش جهانی برای عدالت کمک می کند؟
 5. تأثیر مثبت باورهای غیرمنطقی بر بهزیستی روانی. در روان‌شناسی، باورهای غیرمنطقی مجموعه‌ای از ارزش‌ها و نظراتی هستند که افراد با وجود شواهد منطقی فراوان علیه آن‌ها به آن اعتقاد دارند. با این حال، آنها چه تأثیر مثبتی می توانند داشته باشند؟
 6. راههای افزایش آگاهی از مشکلات سلامت روان سلامت روان در سال‌های اخیر به طور آشکارتر مورد بحث قرار گرفته است. بررسی کنید که چگونه این بحث آزاد بر دیدگاه ها در مورد سلامت روان شخصی تأثیر می گذارد. به عنوان ایده دیگری برای موضوع پایان نامه روانشناسی، یک بیماری خاص را تحقیق کنید.
 7. فرسودگی دانش آموزان و راه های پیشگیری از آن روی مشکلاتی که دانش آموزان با آن روبرو هستند و اینکه چه راهکارهایی می تواند استرس آنها را کاهش دهد تمرکز کنید.
 8. قرنطینه و سلامت روان. همه‌گیری کووید-19 بسیاری از مردم را مجبور کرد که در انزوا از ارتباطات اجتماعی باشند. اثرات بالقوه این عمل بر روی رفاه افراد را مرور کنید. در مورد استراتژی های ممکن برای حمایت از سلامت روان در طول همه گیری های احتمالی آینده بحث کنید.
 9. وزن، خودانگاره و سلامت روان. پایان نامه روانشناسی بالینی می تواند بر روانشناسی پشت اضافه وزن تمرکز کند. بحث کنید که چگونه وزن بر ادراک فرد از خود تأثیر می گذارد. ارزیابی پیامدها برای روانشناسان بالینی که با بیماران دارای اضافه وزن کار می کنند.
 10. رسانه های اجتماعی در مقابل واقعیت: عادی سازی افراد واقعی تلاش های فعلی حساب های رسانه های اجتماعی در عادی سازی تصویر بدن را مرور کنید . توضیح دهید که چگونه این می تواند آسیبی را که عکس های ویرایش شده بر سلامت روان وارد می کند، معکوس کند.
 11. سوگیری جنسیتی چگونه بر سلامت روان در آمریکا تأثیر می گذارد؟
 12. چه عواملی بر عزت نفس زنان در محیط کار تأثیر می گذارد؟
 13. ویژگی های سلامت روان تراجنسیتی ها.
 14. در مورد تأثیر مهاجرت بر سلامت روان تحقیق کنید.
 15. روانشناسی نژادپرستی و راههای مبارزه با آن را مطالعه کنید.
 16. چه چیزی سلامت روان اقلیت ها را در ایالات متحده متمایز می کند؟
 17. تحقیق در مورد روانشناسی مخالفت در اتحاد جماهیر شوروی.
 18. ارتباط بین استرس و پرخوری: آخرین تحولات
 19. نقش حمایت اجتماعی برای کاهش وزن را ارزیابی کنید.
 20. نقش تعصب در سیاست چیست؟
 21. نقش استقامت در مقابله با استرس را ارزیابی کنید.
 22. توسعه سرسختی: استراتژی ها و تمرین ها.
 23. تاب آوری عاطفی چه تاثیری بر سلامت روان دارد؟
 24. کمک به نوجوانان برای غلبه بر استرس از طریق تکنیک های آرام سازی.
 25. به درک خشم و تأثیر آن بر سلامت روان نگاه کنید.
 26. درک عملکرد قشر جلوی مغز از نظر نحوه اتصال آن به سایر قسمت های مغز.
 27. درک اینکه چگونه قشر جلوی مغز ما را انسان می کند.
 28. چگونه اختلالات عاطفی و اضطرابی با شناخت اجتماعی که مختل شده است مرتبط است.
 29. توانایی MRI برای تعیین عملکرد مغز را تجزیه و تحلیل کنید.
 30. رابطه بین حافظه عاطفی و اپیزودیک را تجزیه و تحلیل کنید.
 31. مقایسه انعطاف پذیری مغز کودک و مغز بزرگسال.
 32. ارتباط مداوم نظریه رشد شناختی پیاژه را تجزیه و تحلیل کنید.
 33. نگاهی عمیق به مدل شهودگرای اجتماعی و چگونگی ارتباط آن با احساسات و عقل دخیل در قضاوت اخلاقی.
 34. چگونه می توان تکامل مغز انسان را از نظر رشد شناختی انسان درک کرد.
 35. نمایشی از ماهیت چند بعدی اسکیزوفرنی .
 36. چگونه تفکر منطقی و انگیزه به تصمیم گیری کمک می کند.
 37. تحلیل و بررسی نظام مند روانشناسی دین.
 38. چگونه قرار گرفتن در معرض طبیعت بر شادی تأثیر می گذارد.

موضوعات پایان نامه پرستاری

کار یک پرستار سخت است. متأسفانه، آنها به ندرت اعتباری را که شایسته آن هستند، دریافت می کنند. با داشتن مدرک دکترا، می توانید یک مدافع در مورد مشکل شوید. یا می توانید روی بهینه سازی محیط کار آنها تمرکز کنید.

 1. ورزش، تغییر در شیوه زندگی ، و خود ردیابی برای پیشگیری و مدیریت دیابت. تحقیقات خود را بر روی تغییرات مختلف سبک زندگی (ورزش، کاهش مصرف سیگار و الکل) متمرکز کنید و توضیح دهید که چگونه و چرا از دیابت جلوگیری می کند.
 2. تأثیر انگ مربوط به HIV/AIDS بر نمایندگان اقلیت های قومی: مطالعه موردی بومیان آمریکا. با استفاده از تحقیقات، شواهد قانع‌کننده‌ای ارائه کنید که چگونه بومیان آمریکا مورد انگ و تبعیض قرار می‌گیرند.
 3. مدیریت بیماری مزمن در خانه: شیوه های توصیه شده مبتنی بر شواهد با استفاده از پرستاری فعلی و سایر تحقیقات حرفه ای، درباره نحوه مدیریت بزرگسالان و سالمندان بیماری های مزمن و خودایمنی بحث کنید.
 4. افسردگی و استرس و ارتباط آنها با زایمان زودرس در مادران بار اول چندین مقاله در مورد این موضوع جمع آوری کنید و با استفاده از نتیجه گیری آنها نشان دهید که چگونه افسردگی باعث زایمان زودرس می شود.
 5. فرسودگی شغلی در پرستاران: عوامل ایجاد کننده آن و راهکارهای عملی برای پیشگیری. نتایج کنونی فرسودگی شغلی (کاهش عملکرد و تمرکز، محیط کار در سطح پایین) و چگونگی تأثیر آن بر بیمارستان ها در مقیاس قابل توجهی را نشان دهید.
 6. بهداشت عمومی: اقدامات مبتنی بر جامعه برای جلوگیری از چاقی مرضی در این تحقیق می‌توانید روش‌های مختلفی را که شامل ورزش و آموزش است فهرست کنید و نحوه جلوگیری از شیوع چاقی را به تفصیل توضیح دهید.
 7. عوامل خطر و میزان آسیب در پرستاری روانپزشکی. ارائه آمار از انواع آسیب ها در بیمارستان های روانپزشکی.
 8. تنوع و شمول در آموزش پرستاری. هنگام تحقیق در مورد تنوع، مطمئن شوید که از نمونه هایی از درک گروه های اقلیت مختلف از آموزش استفاده می کنید.
 9. قانون اتانازی در ایالات متحده: مسائل و بحث های جاری یک بحث متفکرانه در مورد مسائل اخلاقی و حقوقی پیرامون اتانازی ارائه دهید.
 10. جو سازمانی و تأثیر آن بر ایمنی درک شده بیمار مطالعه شما باید بر اهمیت روابط مثبت بین کارکنان و تأثیر آن بر پیشگیری از خطاهای پزشکی متمرکز باشد.
 11. اعمال رژیم غذایی و تأثیر آنها بر کیفیت زندگی بیماران مبتلا به لوپوس اریتماتوز سیستمیک . SLE یک بیماری پیچیده است که نیاز به یک رویکرد چند رشته ای دارد. رویکردهای تحقیقات تغذیه ای در مورد SLE را شرح دهید.
 12. آموزش کاربرد فلوراید در پرستاری دندانپزشکی.
 13. ویژگی های مراقبت های پرستاری برای بیماران دیابتی را شرح دهید.
 14. ارزیابی نابرابری جنسیتی در تحقیقات پرستاری.
 15. شیوع فرسودگی شغلی پرستاران را در مراقبت از نوزادان در جامعه خود مطالعه کنید.
 16. مشاوره کارکنان پرستاری رژیم غذایی DASH: اثرات بر فشار خون بیماران
 17. چالش های مدیریت آسم برای پرستاران چیست؟
 18. پرستاری برای بیماران اوتیستیک : بهترین راهکارها
 19. تفاوت های نژادی در مراقبت های پرستاری: مطالعه موردی.
 20. ارزیابی نقش پرستاران در مدیریت درد بیماران مبتلا به زوال عقل.
 21. ارتباط بین جابجایی کارکنان پرستاری و فرسودگی شغلی را مطالعه کنید.
 22. نقش یک پرستار در سیستم مراقبت های بهداشتی مدرن چگونه تغییر می کند؟
 23. بررسی شیوه های پرستاری برای مدیریت بیماران بالای 65 سال.
 24. رویکردی جامع به مدیریت چاقی در پرستاری.
 25. ویژگی های پرستاری در مناطق روستایی را شرح دهد.
 26. فعالیت بدنی و سلامت روان: مطالعه موردی پرستاری.
 27. در مورد راهبردهای تسکین درد پرستاری برای مراقبت عمومی بحث کنید.
 28. پیامدهای اخلاقی قصور پرستاری را تعیین کنید.
 29. مشاوره پرستاران برای آسیب های نخاعی.
 30. پرستاری در یک محیط شهری: چالش ها و چشم اندازها
 31. ویژگی های مدیریت درد در پرستاری مامایی چیست؟

موضوعات پایان نامه بازاریابی

بازاریابی خوب چیزی است که باعث می شود محصولی را بخرید که نمی دانستید به آن نیاز دارید. بازاریابی برای موفقیت به تحقیقات علمی زیادی نیاز دارد. شما می توانید با یکی از ایده های موضوع زیر به این تلاش کمک کنید:

 1. مقایسه و مقایسه: اثربخشی بازاریابی سنتی و دیجیتال در پنج سال گذشته بازاریابی هر سال بیشتر و بیشتر به سمت کمپین های دیجیتال حرکت می کند . البته، بازاریابی سنتی هنوز وجود دارد. وظیفه شما این است که تمام جنبه های این دو نوع را در طول پنج سال گذشته مقایسه کنید.
 2. ویژگی های بازاریابی رابطه مند و تأثیر آن بر نرخ وفاداری در بین مشتریان: مطالعه موردی زنجیره های فست فود برای انجام این تحقیق از چند زنجیره فست فود استفاده کنید. سپس استراتژی های بازاریابی ارتباطی آنها را تجزیه و تحلیل کنید. باید بین روش هایی که استفاده می کنند و وفاداری مشتریانشان همبستگی وجود داشته باشد.
 3. بازاریابی مستقیم و هوش مصنوعی: شرکت ها چگونه از آن استفاده می کنند؟ صنعت بازاریابی نمی توانست فرصت استفاده از آخرین فناوری ها را به نفع خود از دست بدهد. هوش مصنوعی به برخی از شرکت ها کمک می کند تا مزیت رقابتی کسب کنند. دریابید که آن فواید چیست.
 4. جمع گرایی و فردگرایی : فرهنگ ها چگونه بر سوپرمارکت ها تأثیر می گذارند؟ وقتی صحبت از خرید می شود، تفاوت های آشکاری در فرهنگ ها وجود دارد. بنابراین هر صاحب مغازه باید استراتژی بازاریابی خاصی را برای هدف قرار دادن مشتریان اجرا کند. روی جنبه هایی کار کنید که آن استراتژی ها را در فرهنگ های مختلف موفق می کند.
 5. استراتژی هایی که باعث می شود محصولات شخصی سازی شده به طور موثر به فروش برسند. همه محصولات سفارشی شده را دوست دارند، اما به نظر می رسد که همه مایل به ارائه اطلاعات خود برای آن نیستند. بنابراین، کسب و کارها مجبور به انجام آن هستند. این تحقیق به ابزارهای بازاریابی و روش هایی که آنها برای فروش محصولات شخصی استفاده می کنند می پردازد.
 6. تاثیر اپلیکیشن های خرید آنلاین بر رفتار خرید آنی. با استفاده از نمونه‌های برجسته‌ای مانند آمازون و eBay، نحوه تأثیر برنامه‌ها بر تصمیم مشتری برای خرید یک مورد را از طریق توصیه‌ها توضیح دهید.
 7. طراحی محصول و تاثیر آن بر تصمیم خرید مصرف کننده هنگام تهیه این موضوع پایان نامه، از نمونه هایی از شرکت های بزرگ مانند اپل یا IKEA برای اثبات نظر خود استفاده کنید.
 8. وفاداری مشتری : اهمیت برنامه های رضایت و وفاداری انجام تحقیق با استفاده از نظرسنجی های موجود در مورد رضایت و نتیجه گیری از این آمار.
 9. تفاوت های قومیتی و تاثیر آنها بر درک برند این تحقیق می تواند انواع محصولاتی را که به طور خاص آمریکایی های سفیدپوست یا سیاه پوست را هدف قرار می دهند بررسی کند.
 10. ترجیحات برای محصولات سبز: تجزیه و تحلیل تأثیر درآمد بر تصمیمات مصرف کننده مقایسه کنید که خانوارها بیشتر محصولات سبز را ترجیح می دهند.
 11. عادات خرید مصرف کنندگان مسلمان در ایالات متحده: تحقیقات کیفی. در اینجا، شما باید با درگیر کردن مسلمانان آمریکایی در مطالعه خود تحقیق کنید. می توانید از مصاحبه یا نظرسنجی برای این موضوع استفاده کنید.
 12. رسانه های اجتماعی و تاثیر آن بر ارتقای کسب و کارهای کوچک اطمینان حاصل کنید که خواننده شما متوجه می شود که چگونه رسانه های اجتماعی می توانند کسب و کار کوچک را از طریق نظرات مشتریان تبلیغ کنند یا به آنها معرفی کنند.
 13. آیا جهانی شدن ترجیحات مشتریان با زمینه های مختلف اجتماعی-اقتصادی را مشابه می کند؟ با استفاده از چندین طبقه (پایین، متوسط ​​و بالا)، ترجیحات خانواده های آمریکایی را مورد بحث قرار دهید.
 14. استفاده از رسانه های اجتماعی توسط شرکت های بین المللی: مطالعه موردی الکترونیک آرتز تأثیر نظرات و نظرات مشتریان بر فروش EA را مطالعه کنید.
 15. درک مصرف کنندگان از ایمنی تراکنش در برنامه های کاربردی خرید آنلاین بحث کنید که چگونه مصرف کنندگان یاد می گیرند که بین برنامه های قابل اعتماد و غیرقابل اعتماد برای پرداخت تفاوت قائل شوند.
 16. بازاریابی محصولات با فناوری پیشرفته: مطالعه موردی
 17. استراتژی های بازاریابی در حال تغییر در طول همه گیری COVID-19 را مطالعه کنید.
 18. آینده استفاده از کلان داده در بازاریابی.
 19. تجزیه و تحلیل مقایسه ای بین تبلیغات آنلاین و آفلاین انجام دهید.
 20. رابطه بین استراتژی های بازاریابی و فروش را بررسی کنید.
 21. استراتژی های بازاریابی تعطیلات در قرن بیست و یکم
 22. آیا بازاریابی دنبال دستگاه های مدل موثر است؟
 23. ظهور اینفلوئنسر مارکتینگ را مطالعه کنید.
 24. جدیدترین گرایش های تبلیغات دیجیتال را مرور کنید.
 25. مدیریت برند در سال 2023: یک تحلیل
 26. تاثیر تبلیغات بر رفتار مصرف کننده را ارزیابی کنید.
 27. تبلیغات هدفمند: آیا آنها کارآمد هستند؟
 28. بازاریابی در طول همه گیری COVID-19 چگونه تغییر کرد؟
 29. سهم مدیریت برند در وفاداری مصرف کننده را ارزیابی کنید.
 30. تاثیر بازاریابی رسانه های اجتماعی بر درک برند
 31. بینش Google Analytics برای کمپین های بازاریابی.
 32. بازاریابی برای اقلیت ها
 33. بازاریابی یوتیوب: اثربخشی ویدیوها برای تبلیغ برند.
 34. مشارکت با اینفلوئنسرها چگونه بر درک برند تأثیر می گذارد؟
 35. بازاریابی تأثیرگذار اجتماعی برای SMEها

موضوعات پایان نامه تاریخ

تاریخ را نه تنها فاتحان بلکه دانشجویان تاریخ نیز می نویسند. پایان نامه شما می تواند فرهنگ هایی را که مورد مطالعه قرار نگرفته اند روشن کند. یا شاید بخواهید بر روی تاثیر یک رویداد خاص بر جهان تمرکز کنید. از میان سوالات و ایده های پایان نامه زیر الهام بگیرید:

 1. زمینه تاریخی ایجاد گرنیکا توسط پابلو پیکاسو . جنگ تنها الهام بخش پابلو پیکاسو در طول فرآیند ساخت گرنیکا نبود . در این مقاله، شما به محیط اطراف هنرمند نگاه می‌کنید و سعی می‌کنید بفهمید چه چیز دیگری او را به خلق این شاهکار رسانده است.
 2. بیسمارک و ناسیونالیسم رادیکال: چه چیزی بر دولت سیاسی تأثیر گذاشت؟ برای این تحقیق، دلایل اصلی نازیسم آلمان را قبل از شروع جنگ جهانی دوم مطالعه خواهید کرد. چه عواملی باعث شروع آن در زمانی که اتو فون بیسمارک مسئول بود؟
 3. ظهور بالیوود: زمینه تاریخی این مقاله بر موفقیت فیلم های هندی بالیوود در دهه 1930 تمرکز دارد. شما باید به رویدادهایی که باعث شهرت آن فیلم ها در سراسر جهان شده است نگاه کنید. ذکر دیدگاه های اجتماعی فیلم های بالیوود را فراموش نکنید.
 4. تأثیر پنهان کاری در مداخله فناوری در طول جنگ جهانی دوم شما نقشی را که اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده در توسعه فناوری جنگ ویژه ایفا کرد، مطالعه خواهید کرد. رازداری به دور نگه داشتن آن از مردم و دشمنان کمک کرد. چگونه بر جنگ تأثیر گذاشت؟
 5. زندان های ایتالیا در قرن نوزدهم: پس از اتحاد چگونه اداره می شدند؟ این مقاله شما را ملزم به مطالعه مستندات مربوط به سیستم مدیریت زندان مورد استفاده در ایتالیا در آغاز قرن 19 می کند. شما باید سعی کنید برخی از اقدامات را پیدا کنید که ممکن است از نظر اجتماعی مضر باشد.
 6. ادراکات جنسیتی در قرون وسطی هنگام تهیه پایان نامه، از منابع تاریخی و ادبی برای نشان دادن نحوه ارائه جنسیت استفاده کنید.
 7. سکولاریزاسیون در جنوب آمریکا در دوره پس از جنگ. بحث مفصلی از جوامع سکولار تشکیل شده در جنوب پس از دهه 1940 ارائه دهید.
 8. بازنمایی تاریخ یهود در هنر معاصر: مطالعه موردی ماوس هنر اشپیگلمن . با استفاده از کتاب کمیک به عنوان پایه اولیه، توضیح دهید که چگونه فرهنگ و تاریخ یهودی در آنجا ارائه می شود.
 9. تاریخ جنگ قرون وسطی و تأثیر آن بر جنگ عصر مدرن. هنگام ساخت این پایان نامه، مطمئن شوید که از تحقیقات تاریخی و فعلی برای ارائه جزئیات استفاده می کنید.
 10. روابط آمریکا و انگلیس در دوران جنگ سرد . توضیح دهید که دوران جنگ سرد چگونه این روابط را تغییر می دهد و چه چیزی بیشتر بر آن تأثیر گذاشته است.
 11. روابط خارجی آلمان در دهه 1980. یک نمای کلی از روابط خارجی مختلف (به عنوان مثال، با ایالات متحده آمریکا، اتحاد جماهیر شوروی، بریتانیا) آلمان در این دوره ارائه دهید.
 12. بحران مالی در ایالات متحده آمریکا در سال های 2007-2009. با استفاده از منابع تحقیقاتی و رسانه ای، برای خواننده توضیح دهید که چگونه بحران هنوز بر ایالات متحده تأثیر می گذارد.
 13. توسعه هویت اتریشی پس از جنگ جهانی دوم در این مورد، می توانید هم از شواهد تاریخی و هم از ادبیات اتریشی استفاده کنید که نظرات شخصی نویسندگان و هنرمندان را در مورد موضوع ارائه می دهد.
 14. تأثیر رکود بزرگ بر دخالت آمریکا در جنگ جهانی دوم. برای نشان دادن درک خود از فرآیندهای تاریخی، نشان دهید که چگونه رکود بزرگ بر درک ایالات متحده از جنگ جهانی دوم تأثیر گذاشته است.
 15. چگونه از نگرانی دست کشیدم و یاد گرفتم که بمب را دوست داشته باشم: توسعه جنگ هسته ای در قرن بیستم. در مورد توسعه جنگ هسته ای در ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی بحث کنید.
 16. نقش چین در جنگ سرد چه بود؟
 17. آنفولانزای اسپانیایی چگونه بر همه گیری های پس از آن تأثیر گذاشت؟
 18. تأثیر سقوط بازار سهام در سال 1929 بر جنگ های جهانی را تعیین کنید.
 19. تأثیر اولین نبرد مارن بر نتایج جنگ جهانی اول.
 20. استفاده و ایجاد ابزار: آزتک ها در مقابل مایاها.
 21. فلسفه روشنگری چگونه بر توسعه علوم طبیعی تأثیر گذاشت؟
 22. اثرات مسیحیت در جنوب صحرای آفریقا.
 23. نقش برده داری در جنبش حقوق مدنی ایالات متحده را ارزیابی کنید.
 24. تاریخچه تأسیس حقوق دگرباشان جنسی در ایالات متحده را مطالعه کنید.
 25. ریشه برده داری در آفریقا چیست؟
 26. فرود ماه و تاثیر آن بر اکتشافات فضایی
 27. نقش کتاب مقدس در تاریخ یهود را بررسی کنید.
 28. دخالت آمریکا در جنگ جهانی دوم
 29. پیامدهای جنگ جهانی دوم: رویدادهای مهم تاریخی
 30. در مورد ارتباط بین جنگ مکزیک و آمریکا و راش طلا تحقیق کنید.
 31. بینش جنگ سرد: درس هایی از بحران سوئز
 32. نقش دموکراتیزاسیون در فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را بررسی کنید.
 33. همکاری جهانی در اروپای مدرن اولیه
 34. میراث مسابقه تسلیحاتی را مطالعه کنید.
 35. خانم های اول چگونه بر زندگی در آمریکای قرن بیستم تأثیر گذاشتند؟

موضوعات پایان نامه در مدیریت

شرکت ها و کارمندان به طور یکسان از استراتژی های مدیریتی اندیشیده شده سود می برند. بنابراین، پایان نامه در مدیریت پتانسیل این را دارد که محیط های کاری را حتی بیشتر بهبود بخشد. تحقیقات خود را با انتخاب یکی از موضوعات زیر آغاز کنید:

 1. اکوتوریسم در کانادا: مسائل و روند در کسب و کارهای کوچک مسائلی را که در اکوتوریسم با تغییرات آب و هوایی به وجود می آید را توضیح دهید.
 2. اخلاق مدیریت: چگونه رسانه های اجتماعی بر حریم خصوصی کارکنان و جو سازمانی تأثیر می گذارد. نمونه هایی از تأثیر منفی و مثبت را ارائه دهید.
 3. سبک های رهبری : مقایسه رهبری دموکراتیک و خودکامه در مورد اینکه چه سبک رهبری باید برای اداره شرکت های مختلف، بسته به طرح تجاری آنها، انتخاب شود، بحث کنید.
 4. ریسک سیاسی و تأثیر آن بر مدیریت اضطراری توضیح دهید که چگونه بحران های سیاسی بر مدیریت اضطراری تأثیر می گذارد و آن را شکل می دهد.
 5. تنوع فرهنگی و تأثیر آن بر رضایت و تعهد کارکنان. نشان دهید که چه مزایا و معایبی در تنوع فرهنگی وجود دارد.
 6. رشد اقتصادی و نرخ بیکاری در استرالیا در طول دهه 1990: یک چشم انداز تاریخی علل رشد اقتصادی و بیکاری را توضیح دهید.
 7. چالش های مدیریت منابع انسانی کار با هزاره ها: تحقیق کیفی بحث کنید که مدیران منابع انسانی با چه چالش‌های خاصی روبرو هستند و چگونه می‌توان به آنها رسیدگی کرد.
 8. اهمیت روال های سازمانی در شرکت های بین المللی: مطالعه موردی گوگل. انجام تحقیق در مورد اهمیت روتین و تأثیر آن بر عملکرد.
 9. مهارت ها و مدیریت کامپیوتر: اثربخشی سیستم اطلاعات مدیریت کامپیوتری در مناطق روستایی. توضیح دهید که چگونه مدیریت دیجیتال می تواند به طور موثر در شرکت هایی که در مناطق روستایی کار می کنند اعمال شود.
 10. تاریخچه مدیریت حقوق دیجیتال در ایالات متحده آمریکا. تغییرات در این زمینه در طول دهه 1990-2010 را ارائه دهید.
 11. بهترین سبک های رهبری را برای شرکت های کوچک و متوسط ​​تجزیه و تحلیل کنید.
 12. تغییرات کارآفرینی در دهه های گذشته را بررسی کنید.
 13. سبک های رهبری چگونه با رضایت شغلی مرتبط هستند؟
 14. مروری بر روش های مذاکره تجاری با استفاده از فناوری.
 15. راه های ادغام مسئولیت های اجتماعی شرکتی (CSR)
 16. در مورد ویژگی های مدیریت شرکت های هواپیمایی بحث کنید.
 17. یک نظریه انگیزش در محل کار را انتخاب کنید و یک مطالعه موردی در مورد آن انجام دهید.
 18. مطالعه مدیریت تغییر در SMEها در مواقع بحران
 19. مدیریت تیم های متنوع: تحلیل کیفی
 20. استفاده از صدای کارکنان در شرکت های آمریکایی
 21. در رابطه بین اهداف سازمان و رفتار یک مدیر تحقیق کنید.
 22. بهترین شیوه های فعلی در مدیریت دولتی چیست؟
 23. بکارگیری اصول استراتژیک سرمایه انسانی در عمل.
 24. مطالعه مدیران عامل زن در کشور مورد نظر شما.
 25. درک کارکنان از مدیریت تغییر: تحلیل کمی
 26. بررسی مقاومت کارکنان در برابر تغییر.
 27. چه ارتباطی بین ویژگی های رهبری مدیر عامل و انگیزه کارکنان وجود دارد؟
 28. مدیریت ریسک محل کار: مطالعه مخاطرات روانی اجتماعی
 29. یک مطالعه کمی در مورد شکاف دستمزد جنسیتی برای مدیران عامل انجام دهید.
 30. تحقیق در مورد رابطه بین سبک مدیریت و بهره وری کارکنان.

پایان نامه کیفی: ایده هایی برای پروپوزال

اگر می خواهید پایان نامه شما کاربردی تر باشد، به بخش درستی آمده اید. رویکردهای رایج برای پایان نامه های کیفی شامل تحقیق در مورد مطالعات موردی، نظرسنجی یا قوم نگاری است. به همین دلیل، کار میدانی بخشی جدایی ناپذیر از سفر دکتری شما خواهد بود.

 1. مقایسه تکنیک های آموزشی که کودکان مبتلا به اوتیسم را در قرن 20 و 21 هدف قرار داده است. یک نمای کلی از تکنیک ها ارائه دهید و توضیح دهید که چگونه تحقیقات بر آنها تأثیر گذاشته است.
 2. توسعه درمان شناختی- رفتاری و اثربخشی آن در بیماران مبتلا به اختلالات خوردن . تاریخچه CBT را ارائه دهید و از تحقیقات اخیر برای نشان دادن اثربخشی آن استفاده کنید.
 3. سن گرایی و تبعیض جنسی در سازمان های بین المللی صنعت مد توضیح دهید که صنعت مد چگونه معنای “جوان و زیبا” بودن را تعریف می کند.
 4. پرداختن به آزار و اذیت جنسی در محل کار : تأثیر سیاست های سازمانی بر تصمیم اهداف برای ثبت شکایت توضیح دهید که چه سیاست هایی می تواند از هدف حمایت کند و چه چیزی می تواند از چنین تصمیمی جلوگیری کند.
 5. استراتژی های حذف سوگیری در گزارش های خودارزیابی کارکنان. با استفاده از تحقیقات در مدیریت منابع انسانی، بهترین استراتژی هایی را که در حال حاضر برای جلوگیری از سوگیری استفاده می شود، ترسیم کنید.
 6. درمان پس از سرطان: مسائل و روندها روندهای مختلف، تحقیقات پشت سر آنها و اثربخشی انواع مختلف درمان را ارائه و بحث کنید.
 7. سابقه خانوادگی سوء مصرف و تأثیر آن بر مصرف مواد مخدر در بزرگسالان. توضیح دهید که چگونه سوء استفاده می تواند باعث اعتیاد در آینده شود.
 8. اهمیت اعتماد به روابط پزشک و بیمار بر پایبندی بیمار به دارو و مدیریت یک سبک زندگی سالم. چگونگی تأثیر منفی یا مثبت چنین روابطی بر تصمیم بیمار برای مصرف دارو طبق تجویز را شرح دهید.
 9. موانع کسب حمایت اجتماعی در میان مردان و زنان جانباز جوان در ایالات متحده آمریکا. اختلالات روانی و جسمی را به عنوان موانع اصلی مورد بحث قرار دهید.
 10. ادراکات مادران مجرد از شیردهی در مکان های عمومی: تحقیقات کیفی. مصاحبه انجام دهید تا نظر آنها را بدانید.
 11. تاثیر یادگیری آنلاین بر عملکرد تحصیلی دانش آموزان
 12. بررسی درک جوانان از یادگیری برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند.
 13. تحقیق در مورد سوگیری جنسیتی در تحصیلات دانشگاهی .
 14. درک دانشجو از حمایت و تأثیر سلامت روان در محوطه دانشگاه.
 15. ادراکات آموزش مدارس منشور در قرن 21.
 16. در مورد آموزش خانگی و تأثیر آن بر اجتماعی شدن کودک بحث کنید.
 17. تاثیر آزار و اذیت اینترنتی بر سلامت روان نوجوانان چیست؟
 18. نحوه درک زندانیان از اشکال جایگزین حبس
 19. خشونت با اسلحه از دیدگاه قربانیان
 20. سوگیری را نسبت به بازی های ویدیویی به عنوان یک شکل هنری تحقیق کنید.
 21. اقلیت ها از چه جهت در آمریکا محروم هستند؟
 22. آشپزی را به عنوان یک تمرین درمانی ارزیابی کنید.
 23. ارتباط بین سبک رهبری یک مدیر و رتبه مدرسه را ارزیابی کنید.
 24. تاثیر مشاوره آنلاین بر سلامت روان بیماران.
 25. ادراک انگ سلامت روان در بین دانش آموزان.
 26. بازتعریف اقتصاد گیگ چگونه کار می کند؟
 27. پیامدهای فریلنسینگ در سال 2020
 28. نظرات در مورد یک هفته کاری 6 روزه در جامعه شما.
 29. فرآیند سازگاری با کار از خانه را ارزیابی کنید.
 30. یک مطالعه تحقیقاتی در مورد دیدگاه ها در مورد جنبش BLM در خارج از ایالات متحده انجام دهید.

موضوعات پیشنهادی پایان نامه کمی

برخی از محققان فقط عاشق کار با داده ها هستند. آیا شما یکی از آنها هستید؟ سپس احتمالاً از تحقیقات کمی لذت خواهید برد. اگر به دنبال یافتن الگوها و پیش‌بینی هستید، در اینجا چند موضوع جذاب وجود دارد:

 1. بررسی شاخص زیست پذیری یک شهر بزرگ. یک شهر را انتخاب کنید و ارزیابی کنید که آیا خوب طراحی شده است یا خیر.
 2. مطالعه کمی بیوفیلم ها در فناوری روش های استفاده از بیوفیلم ها در فناوری را مورد بحث قرار دهید. فهرستی از پیشرفت‌های اخیر و ابزارهای جدید را بگنجانید.
 3. مطالعه کمی درک معلمان از یادگیری آنلاین . این مبحث شما را به استفاده از مقیاس ارزیابی ترغیب می کند.
 4. ارزیابی ارتباط بین بررسی محصول و قصد خرید. تأثیر نقدهای آنلاین بر مشتریان بالقوه را مطالعه کنید.
 5. مهاجرت و ارتباط آن با آمار جرم و جنایت داده های مربوط به مهاجرت به ایالات متحده و تعداد جرایم خشونت آمیز را تجزیه و تحلیل کنید. رابطه بین دو پدیده را مشخص کنید.
 6. رابطه چاقی و شغل BMI شرکت کنندگان در حرفه های مختلف را ارزیابی کنید. سپس، نتایج را برای یک همبستگی آزمایش کنید و مفاهیم آن را مورد بحث قرار دهید.
 7. رابطه بین آگاهی پرستاران از مدیریت دیابت و رضایت بیمار. ارزیابی دانش پرستاران در مورد دیابت و مقایسه نتایج با نمرات رضایت بیمار. بنابراین، می توانید تعیین کنید که آیا تخصص به مراقبت بهتر ترجمه می شود یا خیر.
 8. مطالعه تأثیر اقتصادی همه‌گیری COVID-19 بر عملیات مالی SMEها. با این پیشنهاد پایان نامه کیفی در تجارت و مدیریت، یک شرکت کوچک را انتخاب کنید. داده های مالی آن را قبل و بعد از همه گیری تجزیه و تحلیل کنید. بحثی در مورد مدیریت مالی در طول همه گیری ها در نظر بگیرید.
 9. مطالعه ای در مورد مالکیت حیوان خانگی هزاره ها درصد هزاره هایی که حیوانات خانگی دارند را تعیین کنید. این الگوها را با نسل های قبلی مقایسه کنید.
 10. رشد اقتصادی و شهرنشینی. داده های تجربی در مورد وضعیت اقتصاد و تعداد افرادی که در شهرها زندگی می کنند را مقایسه کنید.
 11. تعیین چگونگی تأثیر شهرنشینی بر ترکیبات جامعه باکتریایی.
 12. تاثیر اقتصادی مهاجرت بر SMEها
 13. بررسی میزان جرم و جنایت در ایالات متحده در رابطه با جرایم غیر خشونت آمیز.
 14. سبک های مختلف تدریس چگونه بر یادگیری تأثیر می گذارند؟
 15. اعتماد بیش از حد به مدیران عامل شرکت های کوچک و متوسط ​​و شرکت ها را مقایسه کنید.
 16. چگونه زبان فراگیر بر رفتار اجتماعی تأثیر می گذارد؟
 17. رضایت مشتریان را از بانکداری آنلاین در منطقه خود ارزیابی کنید.
 18. روش های پیش بینی قیمت نفت خام را ارزیابی کنید.
 19. آیا ارتباطی بین استفاده از گوشی هوشمند و بیماری روانی وجود دارد؟
 20. همبستگی بین شهادت شاهدان عینی و حافظه
 21. نگرش نسبت به توسعه هوش مصنوعی در میان زنان چیست؟
 22. تعیین میزان جرایم سایبری از دهه 1990.
 23. بررسی موارد خشونت پلیس در سراسر ایالات متحده در دهه گذشته.
 24. همبستگی بین سطح تحصیلات و اشتغال.
 25. وجود اختلالات خواب در بیماری های روانی.
 26. ارزیابی نگرش نسبت به مراقبت های پزشکی در ایالات متحده
 27. ارتباط بین اختلالات خوردن و بیماری جسمی را تعیین کنید.
 28. بررسی میزان آزار و اذیت سایبری در میان دانش آموزان اقلیت.
 29. چگونه گروه‌های مذهبی مختلف بر سیاست تأثیر می‌گذارند: رویکرد نظری بازی.
 30. آیا ورزش منظم علائم افسردگی را در بزرگسالان کاهش می دهد؟

موضوعات پایان نامه در رهبری آموزشی

رهبری آموزشی علمی است که بر کمک به دانش آموزان برای دستیابی به اهداف تحصیلی متمرکز است. شامل ایجاد انگیزه در کارکنان و فراگیران، بهبود برنامه های آموزشی و ایجاد محیط سالم و سازنده در مؤسسات می باشد. آیا می خواهید تحقیقات خود را به آن اختصاص دهید؟ به این نمونه موضوعات نگاهی بیندازید:

 1. خستگی در میان دانشجویان پزشکی آمریکایی دانشجویان پزشکی اغلب نیاز به حفظ و تجزیه و تحلیل بخش های بزرگی از اطلاعات دارند. به همین دلیل است که بسیاری از آنها به اندازه کافی نمی خوابند، زود خسته می شوند و به سختی می توانند تمرکز کنند. در مورد آن چه می توان کرد؟
 2. همه گیر COVID-19 و آموزش از راه دور چگونه بر انگیزه دانش آموزان تأثیر گذاشت؟ آموزش آنلاین مزایا و معایب متعددی دارد. برای برخی از دانش آموزان ممکن است دسترسی به کتاب های درسی مختلف به صورت آنلاین آسان تر باشد. دیگران می خواهند به دانشگاه بازگردند. انگیزه آنها چیست؟
 3. ایجاد شرایط یادگیری بهتر در محوطه دانشگاه : چالش‌های سال 2023. با سرعت فزاینده پیشرفت فناوری، رسیدن به آخرین نوآوری‌ها دشوار است. آنها را در پایان نامه خود بررسی کنید. به عنوان مثال، می توانید بر روی تسهیلات برای دانش آموزان با نیازهای ویژه تمرکز کنید.
 4. چگونه می توانیم نظم و انضباط را در بین دانش آموزان سال اول در محوطه دانشگاه تقویت کنیم؟ برای برخی از دانش‌آموزان جوان‌تر، عادت کردن به زندگی مستقل دشوار است. آنها باید مسئولیت های جدید را بپذیرند، زمانی برای مراقبت از خود بیابند و زندگی خود را سازماندهی کنند. چگونه می توانیم به آنها کمک کنیم؟
 5. توسعه مهارت های نرم در بین دانشجویان مقطع کارشناسی. برای کارفرمایان آینده، مهارت های نرم به اندازه مهارت های سخت مهم هستند. به همین دلیل است که کالج ها باید به مهارت های نرمی مانند مدیریت زمان، ارتباطات و خلاقیت توجه کنند.
 6. کارایی کارگاه های آموزشی برای افزایش خلاقیت دانش آموزان.
 7. آیا عادات تغذیه ای بر روند مطالعه تأثیر می گذارد؟
 8. اهمیت مراقبت از سلامت روان در دبیرستان.
 9. کدام سبک های رهبری در جوامع دانشگاهی کارآمدترین هستند؟
 10. آیا اجرای آموزش در دوران کودکی منجر به موفقیت بیشتر تحصیلی می شود؟
 11. نقش مشاوره مدرسه در بین نوجوانان چیست؟
 12. چه عوامل روانشناختی باعث انصراف دانش آموزان از دانشگاه می شود؟
 13. توسعه ویژگی های رهبری در بین دانشجویان MBA.
 14. چگونه به ورزشکاران کالج کمک کنیم تا با فشار روانی و فیزیکی کنار بیایند.
 15. راههای کاهش اضطراب دانشجویان جرم شناسی
 16. کمک به دانشجویان برای انتخاب رشته خود و یافتن مسیر شغلی.
 17. چگونه می توان ارتباط بین مدیریت آموزش عالی و دانشجویان را افزایش داد؟
 18. ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای موفقیت پس از فارغ التحصیلی .
 19. چرا در دبیرستان به کلاس های روانشناسی نیاز داریم؟
 20. چگونه می توانیم از قلدری دانش آموزان آمریکای لاتین در دوره راهنمایی و دبیرستان جلوگیری کنیم؟

✅ نحوه انتخاب موضوع پایان نامه: مراحل اصلی

اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، در اینجا یک دستورالعمل سریع در مورد نحوه انتخاب دکترا وجود دارد. موضوع پایان نامه:

مرحله شماره 1: الزامات را بخوانید. تمام جزئیات کوچک را بررسی کنید گاهی اوقات تنها محدودیت زمان و تعداد کلمات است. برخی از دانشگاه ها ممکن است انتخاب موضوع شما را در رشته تحصیلی شما محدود کنند.
مرحله شماره 2: یک زمینه تحقیقاتی را انتخاب کنید. اگر مجبور نیستید به یک منطقه خاص بچسبید، با خیال راحت در اطراف بازی کنید و آنچه را که دوست دارید پیدا کنید. با این حال، اگر آن چیزی است که شما با آن آشنا هستید، بهتر است. شروع پایان نامه از صفر بهترین ایده نیست.
مرحله شماره 3: مقالات مجلات را بررسی کنید. به شما الهام بخش می دهد. یادداشت برداری را فراموش نکنید! ممکن است با مسائل حل نشده ای روبرو شوید که می تواند برای شما جالب باشد.
مرحله چهارم: موضوع را محدود کنید. موضوع خود را طوری تنظیم کنید که به اندازه کافی خاص باشد. با این حال، مراقب باشید و زیاده روی نکنید! در غیر این صورت، داده های کافی برای کار با آن نخواهید داشت.
مرحله پنجم: نوع تحقیق را تعیین کنید. روش های جمع آوری داده ها و همچنین رویکردهای تجزیه و تحلیل آن را در نظر بگیرید. ترکیب انواع مختلف غیرعادی نیست، بنابراین اگر نمی توانید فقط در مورد یکی تصمیم بگیرید نگران نباشید.
مرحله شماره 6: به ارتباط فکر کنید. کار شما چه تغییری می تواند در این دنیا ایجاد کند؟ شاید بتواند به حوزه دانشگاهی کمک کند یا به اندازه کافی کاربردی باشد که به مسائل زندگی واقعی کمک کند. یا، شاید، یک ارتباط اجتماعی داشته باشد و بتواند جامعه ما را به سمت بهتر شدن تغییر دهد.
مرحله شماره 7: امکان سنجی موضوع را دوباره بررسی کنید. قبل از تصمیم گیری در مورد موضوع، مطمئن شوید که شرایط شما را برآورده می کند. این بدان معنی است که شما باید 100% مطمئن باشید که زمان، منابع و دانش کافی برای تکمیل تحقیق در مورد موضوع انتخابی دارید.
مرحله 8: آن را تأیید کنید. به دنبال مشاوره از سرپرست خود همیشه ایده خوبی است. می توانید ایده های خود را با هم بحث کنید. پس از آن، ادامه دهید و مراحل نوشتن را شروع کنید!

امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب موضوع مناسب برای پایان نامه کمک کرده باشد. ما برای شما در تحقیقات خود آرزوی موفقیت داریم!

در مورد این موضوع بیشتر بدانید:

 • نقد پایان نامه: مثال ها، راهنمای چگونگی
 • راهنمای نهایی برای نوشتن یک پایان نامه برجسته
 • نحوه نوشتن چکیده: گام های کوتاه و نمونه ساختار

✏️ سوالات متداول پایان نامه

❓ تحقیق پایان نامه چیست؟

در حین کار بر روی یک پایان نامه، ممکن است با چندین نوع تحقیق سر و کار داشته باشید. انواع اصلی تحقیقات اولیه، کیفی، کمی و قانونی است. در هر صورت، روشی است که محقق در آن موضوع را با استفاده از یک روش شناسی خاص مطالعه می کند.

❓ چگونه موضوع پایان نامه را انتخاب می کنید؟

اول از همه، مطمئن شوید که شخصاً مجذوب موضوع هستید. این برای هر پایان نامه ضروری است، خواه پایان نامه کارشناسی ارشد یا کارشناسی باشد. علاوه بر این، مطمئن شوید که موضوع قابل اجرا است و مطالعات زیادی انجام نشده است.

❓ چه چیزی باعث می شود عنوان پایان نامه خوب باشد؟

عنوان پایان نامه خوب، عنوانی است که نشان دهنده موضوع مورد مطالعه باشد. بیان اینکه کدام جنبه مورد مطالعه است نیز مهم است. عنوان نباید شامل یک فرضیه باشد و نه نتیجه‌گیری: آن را به‌عنوان «خراب‌کننده» در نظر بگیرید – هیچ‌کس آن‌ها را دوست ندارد.

❓ چه چیزی یک پایان نامه خوب را می سازد؟

درست مانند هر مقاله ای، پایان نامه ای عالی است که به خوبی سازماندهی شده باشد. موضوع مقاله باید با عنوان آن مطابقت داشته باشد. متن باید ساختاری منسجم با مقدمه مشخص، بخش اصلی استدلالی و نتیجه گیری منطقی داشته باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *