آموزش مقاله نویسی در شیرا ز

بدون هیچ شکی، بهترین راهی که می توانید در زمان انجام یک تکلیف تحصیلی دنبال کنید این است که از قبل برنامه ریزی کنید و به تدریج آن را در تمام مدت زمانی که برای انجام آن کار در نظر گرفته اید بنویسید. این امر به ویژه برای مقالات تحقیقاتی بزرگی که جمع آوری تمام اطلاعات مورد نیاز هنگام کار بر روی آنها مدتی طول می کشد صادق است. با این حال، همیشه نمی توان آن را در مهلت های زمانی کوتاه انجام داد.

گاهی اوقات، کارهای زیادی دارید که در مقاله تحقیقاتی خود باید به آنها توجه کنید. گاهی اوقات، ممکن است به دلیل خرابی رایانه، یک تکلیف تقریباً کامل را از دست بدهید. به همین دلیل فراموش نکنید که یک نسخه پشتیبان برای جلوگیری از چنین مواردی ایجاد کنید. گاهی اوقات، شما به سادگی تا آخرین لحظه کار را به تعویق می اندازید. دلایل مهم نیستند – مهم این است که شما یک روز برای تکمیل تکلیف دانشگاه خود دارید و نه یک ایده واحد در مورد نحوه انجام آن. اگر شما در این وضعیت گرفتار هستید، این مقاله برای شما مناسب است.

چگونه در یک روز یک مقاله تحقیقی بنویسیم: محیط زیست

نوشتن یک مقاله در یک روز به هیچ وجه آسان یا لذت بخش نیست، به خصوص اگر مدرسه شما الزامات سختگیرانه ای داشته باشد. با این حال می توان آن را انجام داد. با این حال، شرایطی که شما در آن قرار دارید روش‌های خاصی می‌طلبد و تنها دانستن نحوه نوشتن مقاله به طور کلی کافی نیست. شما باید به درستی کار خود را از نظر استراتژیک آماده و سازماندهی کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید از آنها مراقبت کنید:

  1. وحشت نکنید. بله، شما خود را در موقعیت ناخوشایندی قرار داده اید و باید تمام منابع خود را بسیج کنید تا با موفقیت با آن مقابله کنید. با این حال، شما نه اولین و نه آخرین دانش آموزی هستید که باید در 1 روز انشا بنویسید . بسیاری از کسانی که در واقع سعی می کنند کار را به جای دویدن در هراس انجام دهند، موفق به انجام آن می شوند. شما می توانید آن را انجام دهید – اگر طرز فکر درستی داشته باشید.
  2. منابع زمانی خود را بررسی کنید. از خود بپرسید: «به طور واقع بینانه چقدر زمان می توانید به نوشتن مقاله اختصاص دهید؟»، «تاریخ ارسال مقاله دقیقاً چه زمانی است؟»، «امروز چه تکالیف دیگری را باید تکمیل کنید؟»، «چه مدت قصد دارید بخوابید؟ ‘، و غیره. همه این سوالات به شما کمک می کند تا متوجه شوید دقیقا چقدر زمان دارید. شاید یک ساعت اضافی فقط برای استراحت پیدا کنید.
  3. زمانی را که در اختیار دارید به بخش هایی تقسیم کنید که به وظایف خاصی اختصاص داده شده است. در حین نوشتن یک مقاله دانشگاهی باید مراحل زیادی را طی کنید – جمع آوری اطلاعات، خواندن منابع و یادداشت برداری، سازماندهی یادداشت های خود، برنامه ریزی مقاله، تعیین بیانیه پایان نامه، نوشتن فی نفسه، قالب بندی، تصحیح و غیره. به این ترتیب متوجه می شوید که آیا عقب مانده اید و باید سریعتر کار کنید.
  4. تمام عوامل حواس پرتی ممکن را در طول فرآیند نوشتن حذف کنید . گوشی و تمام اعلان هایی که دریافت می کنید را خاموش کنید. اگر تنها زندگی نمی‌کنید، به اطرافیانتان بگویید که امروز در تمام طول روز نباید اذیت شوید. از آنها بخواهید که تا حد امکان کمتر با شما صحبت کنند، حتی اگر با آنها صحبت کنید (ممکن است وسوسه شوید که استراحت کنید و در نیمه راه با کسی صحبت کنید، بنابراین از قبل اقدامات لازم را انجام دهید). از ابزاری مانند Leechblock برای مسدود کردن تمام وب‌سایت‌هایی که ممکن است تمرکز شما را از بین ببرند، استفاده کنید، در غیر این صورت وقتی خسته و بی حوصله می‌شوید، در حال سرگردانی برای بررسی شبکه‌های اجتماعی هستید. علاوه بر این، نکاتی را در مورد نحوه جلوگیری از حواس پرتی مطالعه در نظر بگیرید .

 

 1. به طور منظم استراحت کنید. کار طولانی مدت با خستگی بیشتر و بیشتر، بازدهی کمتری را به همراه دارد. مزایای تحقیقات آزمایش شده استراحت این واقعیت را ثابت می کند. می توانید با کمی استراحت هر از چند گاهی این اثر را کاهش دهید: حداقل هر 45 دقیقه 5 دقیقه استراحت کنید. با کسی گپ نزنید زیرا خطر صرف زمان زیادی برای انجام آن دارید. در عوض، تمرینات بدنی سریع انجام دهید، یک فنجان آب بنوشید و به سر کار خود بازگردید.
 2. تغییر صحنه را امتحان کنید. اگر متوجه شدید که نمی توانید در فضای کاری معمولی خود تمرکز کنید، سعی کنید به جای دیگری بروید. برخی از دانش آموزان در کتابخانه ها یا کافی شاپ ها بهتر می نویسند – اگر چنین محیطی را مفیدتر می بینید، آن را امتحان کنید. علاوه بر این، می توانید فردی را پیدا کنید که بتواند ایده هایی برای نوشتن به شما بدهد.
 3. از غذا و آب غافل نشوید. هیدراتاسیون خوب برای تفکر روشن مفید است و غذا سطح انرژی شما را حفظ می کند که مطمئناً قبل از اتمام کار کاغذتان تخلیه می شود. این به این معنی است که باید آب (آب، نه نوشابه) و چند تنقلات سالم ذخیره کنید تا در حین کار ادامه دهید.

نحوه برخورد با یک مقاله فوری: آماده سازی

هنگامی که به وضعیت ذهنی مناسب رسیدید، وقت آن است که… نه نوشتن، بلکه به دقت مقدمات را آماده کنید. در غیر این صورت، شما در معرض خطر رفتن در مسیر اشتباه و هدر دادن چیزی هستید که در حال حاضر نباید تلف کنید – زمان خود را.

 ✏  سعی نکنید معلم یا مربی خود را فریب دهید و سعی کنید مقاله خود را طولانی تر از آنچه هست کنید. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد: برای مثال استفاده از حاشیه های کمی بازتر یا فونت بزرگتر. وسوسه نشوید که این کار را انجام دهید – هر معلم انگلیسی ده ها بار آن را دیده است و بلافاصله چنین ترفندهایی را تشخیص می دهد. تنها چیزی که به آن دست می یابید این است که یک نگاه عصبانیت عمیق از چهره آنها عبور کرد. مطمئناً نمی خواهید این موضوع در نمره شما منعکس شود. درست؟

 ✏  مطمئن شوید که سوال(های) انشا را متوجه شده اید. زمانی که تحت فشار زمان هستید، احتمالاً به راحتی می توانید از روی سؤال عبور کنید تا سریعتر به نوشتن برسید. این کار را نکنید – خیلی آسان است که از برخی جزئیات مهم غافل شوید و آن را فقط زمانی متوجه شوید که سؤال را پس از پایان مقاله دوباره بخوانید. ممکن است برای ارائه هر گونه تغییری دیر شده باشد. به خصوص زمانی که عصبی هستید خطرناک است (و اگر مقاله ای را در عرض چند ساعت باید انجام دهید به طور قابل درک عصبی هستید) – مغز شما نمی تواند درست فکر کند و ممکن است تمایل داشته باشید آنچه را که می خواهید یا انتظار دارید ببینید. به جای آنچه در سوال نوشته شده است. به همین دلیل باید همیشه وقت بگذارید و سوال را با دقت بخوانید.

 ✏  منابع اطلاعاتی قابل اعتماد را از قبل پیدا کنید. اگر از قبل می دانید از چه کتاب هایی می خواهید استفاده کنید، عالی است. اگر نه، از جستجوی دانشگاهی و خدمات نمایه سازی مانند Google Scholar یا EBSCO برای یافتن منابع مرتبط با موضوع خود استفاده کنید. در صورت لزوم یادداشت برداری کنید یا به سادگی نشانک ها را در مکان هایی که قرار است در نوشته های خود استفاده کنید قرار دهید تا از اتلاف وقت برای جستجوی قطعات ضروری در حین کار جلوگیری کنید. در ارزیابی اطلاعاتی که در منابع خود پیدا می کنید غوطه ور شوید.

 ✏  بیانیه پایان نامه خود را آماده کنید. بیانیه پایان نامه بیان کوتاهی (حداکثر بیش از دو جمله) از اصل بحث شما است. جمع بندی استدلالتان سازماندهی اطلاعاتتان و حفظ یک رشته فکری را در سراسر مقاله آسان تر می کند. اگر برایتان سخت است که استدلال خود را به یک جمله خلاصه کنید، این احتمال وجود دارد که کاملاً متوجه آنچه می نویسید نباشید. ایده شما برای این مقاله یا خیلی مبهم است یا سؤال را کاملاً درک نمی کنید. تا زمانی که آن را از سر راه نرفته اید شروع به نوشتن نکنید – در غیر این صورت، خطر هدر دادن زمان ارزشمند را دارید.

کار بر روی یک مقاله فوری: خود نوشتن

انشا در یک روز

در مورد نوشتن فی نفسه، کار روی کاغذی که باید امروز انجام شود کاملاً شبیه به روشی است که معمولاً کار می کنید – تنها تفاوت این است که باید در زمان ممکن صرفه جویی کنید و سریع کار کنید. ممکن است حفظ سرعت لازم بسیار دشوار باشد، بنابراین باید مراقب حفظ نظم و انضباط باشید و از حواس پرتی اجتناب کنید. در اینجا موارد دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید:

 • با تایپ یادداشت‌های خود در همان سندی که برای نوشتن مقاله استفاده می‌کنید، کارها را تسریع کنید. برای مثال، برنامه‌ریزی کنید که دقیقاً در هر پاراگراف چه چیزی بنویسید: یک جمله بنویسید که نکته اصلی را که پوشش می‌دهد و چند خط که شواهد مربوط به هر پاراگراف را تأیید می‌کند، بنویسید. بعد از اینکه تمام نکات مورد نظر خود را ذکر کردید، نتایج را دوباره بخوانید. در صورت لزوم، آنها را به ترتیبی که منطقی ترین آنها می دانید سازماندهی کنید. آنچه از آن حاصل می شود، هم یک طرح کلی از مقاله شما و هم چارچوبی است که می خواهید آن را بر اساس آن بسازید.
 • طرحی را ترتیب دهید که اساساً اصل مقاله شما باشد بدون تمام پرکننده‌ها، بالشتک‌ها و نقل‌قول‌های معمول. اکنون وظیفه شما این است که دقیقاً این را ارائه دهید. استدلال های خود را گسترش دهید، نقل قول هایی از منابع خود اضافه کنید، مطمئن شوید که پاراگراف ها به طور منطقی در یکدیگر جریان دارند، جاهای خالی را پر کنید، و خواهید دید که چگونه مقاله در اطراف چارچوب رشد می کند.
 • تا همه چیزهای دیگر را ننوشته اید، به مقدمه و نتیجه گیری دست ندهید. مقدمه ابتدا برای خواننده است اما برای شما نه. این باید از دیدگاه کسی نوشته شود که از قبل همه چیز را در آنجا می داند. از موضوع اطلاع داشته باشید، در مورد سوال مقاله به طور کامل تحقیق کنید و تمام نتیجه گیری های لازم را انجام دهید. اگر سعی کنید ابتدا مقدمه را بنویسید، به احتمال زیاد بعداً مجبور خواهید شد آن را از اول بازنویسی کنید، پس خود را خسته نکنید. منطقی ترین ترتیب نوشتن، بیانیه پایان نامه – پاراگراف های بدنه – مقدمه – نتیجه گیری است. این نظم مدت ها قبل از شما توسط متخصصان ایجاد شده است، بنابراین سعی نکنید چرخ را دوباره اختراع کنید.
 • لیست مرجع را تکمیل کنید. اگر به شما گفته شد که برای مقاله خود مرجع ارائه دهید، این کار را در ادامه انجام دهید. آن را تا آخر موکول نکنید (به این ترتیب ممکن است چیزی را از دست بدهید) یا سعی نکنید کتابشناسی خود را از قبل سازماندهی کنید (هیچ وقت نمی دانید دقیقاً کدام منابع را قرار است نقل کنید). بسته به سبک قالب بندی که استفاده می کنید (APA، MLA، هاروارد، و غیره)، نقل قول ها را به عنوان پاورقی یا مستقیماً در متن سازماندهی کنید (همانطور که در سبک APA پذیرفته شده است). وقتی از کسی نقل قول می‌کنید، یادداشت لازم را به کتاب‌شناسی خود و در خود مقاله اضافه کنید.
 • در یک زمان روی یک کار تمرکز کنید. همین الان داره مینویسه تا زمانی که تایپ کل مقاله را تمام نکرده اید، با تصحیح غلط های املایی یا اشتباهات پریشان نشوید، مگر اینکه زیر خط قرمز در مایکروسافت ورد واقعاً اذیت شوید. اگر دائماً برای تصحیح چیزی به عقب برگردید، خطر از دست دادن رشته فکری و در نتیجه حرکت خود را دارید.
 • سرقت ادبی نکنید در حین نوشتن، ممکن است وسوسه شوید که به سادگی یک یا دو جمله را در اینجا و آنجا کپی و جایگذاری کنید تا روند را تسریع کنید. این کار را نکن اگر مطلبی را از کتاب یا مقاله دیگری می گیرید، همیشه آن را نقل کنید. سرقت ادبی یک تخلف تحصیلی جدی است که باعث می شود حداقل اعتماد مربی خود را از دست بدهید. در بسیاری از کالج ها، ممکن است به عواقب دیگر، حتی ناخوشایندتر، تا اخراج منجر شود. با در نظر گرفتن اینکه چقدر آسان است که این روزها بررسی کنید که آیا متن اصلی است یا خیر، این ریسک ارزش آن را ندارد.
 • از تکیه بیش از حد به نقل قول ها خودداری کنید. دانش‌آموزانی که برای زمان تحت فشار قرار می‌گیرند، اغلب نقل قول‌های طولانی و متعددی را در نوشته‌های خود وارد می‌کنند، و سعی می‌کنند تا حد امکان تعداد کلمات خود را در سریع‌ترین زمان ممکن افزایش دهند. این کار را نکنید – این یک ترفند آشکار است و بلافاصله نشان می دهد که شما کاری را که انتظار داشتید انجام نداده اید. بیشتر محتوا باید متعلق به خودتان باشد. اگر از نقل قول استفاده می کنید، مطمئن شوید که آنها کوتاه و دقیق هستند.

APA در مقابل MLA

نوشتن مقاله در یک روز ممکن است کاری غیرممکن به نظر برسد، اما اگر خودتان را سازماندهی کنید و تصمیم بگیرید که از این مخمصه پیروز بیرون بیایید، می توانید آن را انجام دهید. از این نکات استفاده کنید، و ما مطمئن هستیم که شما می توانید این کار را انجام دهید!

مقالات

آشنازداییآموزشآموزش GIS در شیرازآموزش مقاله نویسیآموزش مقاله نویسی در شیرازآموزشگاه GISآموزشگاه مقاله نویسی در شیرازاثر بخشارتباط بصریارتباطاتارزش زیباشناسیاستاندارداشکال هندسیاصول مقاله نویسیانسان معاصرانیمیشناهمیت مقاله نویسیایده پردازی در مقاله نویسیبرقراری ارتباطبرندبرندسازیبسته بندی – بیلبوردبصریبهترین کلاس مقاله نویسیپژوهشگران موسسهپوسترپیامتاثیر – سریع و قابل انتقالتاثیرگذارتایپتایپوگرافیتبلیغات مقاله نویسیتجارت در مقاله نویسیتحلیلتدریس خصوصی مقاله نویسی در شیرازترکیبتصویر سازیتصویر سازی کتاب کودکتغییر ذهنیتقارنتکنیکتناسبتیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زادهثبت نام آموزش مقاله نویسیجذابیتچاپچاپ و نشرحجمحسخلاقخلاقیت در مقاله نویسیدرک مخاطبدوره مقاله نویسیدوره مقاله نویسی در شیرازدیجیتال پنتدیزاینرسانه هارنگرویکرد ها – دغدغه هازاویه دیدزاویه های مختلفزنسبک – شیوه مقاله نویسی– المانسعید جوی زادهسفارش مقاله نویسیشخصیت پردازیشناخت ساختار مقاله نویسیشیرازطراحیطراحی ذهنیطراحی شخصیتطراحی های ذهنیطراحی هوشمندانهعلامتعناصر بصریعناصر دیداریفتوشاپ – ایلاستریتورفرمفضا – مثبت منفیفضا تصویرفکر تصویریفونتقالب مقاله نویسیکارکترکتاب مقاله نویسیکلاس مقاله نویسیکلاس مقاله نویسی در شیرازکمپین تبلیغاتکیفبت – تصویرگرافیک دیزاینگرافیک موشن – فتوشاپمتضادمحتوامخاطبمدرس مقاله نویسیمدرنمشتری مقاله نویسیمفهوم – ذهنمفهوم سازیمقاله نویسیمقاله نویسی چیستمقاله نویسی در تهرانمکان نصبمنحصر به فردبودن ایده – فرم – محتوا و پیامموسسه آموزشی جی ای اسموسسه آموزشی مقاله نویسیموسسه آموزشی مقاله نویسی در شیرازموسسه چشم اندازمینیمالیستینازنین پولادینشانه هانقشنقش کلیدینگاتیو – پازتیونمادنوشتن یک مقالههمه کارهای یک مقالههنر های تجسمی

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 14 =