آیا برای سفر نوشتن آماده هستید؟ تجدید نظرها

آماده‌بودن برای بازبینی می‌تواند به شما در مقابله با آن کمک کند. برای برخی از محققان، زمان زیادی برای انجام تحقیقات لازم نیست که باعث اضطراب نویسنده پایان‌نامه شود؛ این فرآیند تجدیدنظر است. شما باید آمادگی ذهنی داشته باشید که نه تنها ماه‌ها روی یک نوشته کار کنید، بلکه برای شروع دوباره نیز آماده باشید.

پیش‌نویس‌ها انباشته خواهند شد. ممکن است پیش‌نویس‌های متعددی وجود داشته باشد، زیرا شما با نحوه تنظیم ایده‌های اولیه خود در صفحه مبارزه می‌کنید. سپس مرحله‌ای فرا می‌رسد که شما آن ایده‌ها را در قالب یک استدلال دقیق شکل می‌دهید. این مرحله معمولاً نیاز به پیش‌نویس‌های بیشتری دارد. هنگامی که قطعات را به یکدیگر وصل می‌کنید تا یک فصل کامل را تشکیل دهید و دوباره در پایان، زمانی که اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات پایان‌نامه با هم هماهنگ می‌شوند، تجدیدنظرهای دیگری وجود خواهد داشت. یک نویسنده پایان‌نامه نیاز به پشتکار دارد.

در حالی که اکثر نویسندگان پایان‌نامه با فرآیند بازبینی مشکل دارند، دیگران ممکن است برای رها کردن همه چیز مشکل داشته باشند. مانند هر کار خلاقانه دیگری، نقطه‌ای فرا می‌رسد که شروع به کار بیش از حد روی قطعه می‌کنید. ممکن است در مورد کامل بودن هر کلمه و عبارت، آنقدر مضطرب شوید که از ادامه راه بترسید. شما باید یک موقعی رها کنید؛ کمال یک هدف نادست‌یافتنی است، بلکه هدف نزدیک به کمال است.

برای بینش بیشتر، بولکه (1998) طیف وسیعی از توصیه‌ها و پشتیبانی را برای سفر نوشتن شما ارائه می‌دهد. مقاله جدیدتر موچیزوکی و استارفیلد (2021) نکات مفیدی را در مورد مزایای توسعه صدای معتبر شما از طریق گفتگو ارائه می‌دهد. نویسندگان تأکید می‌کنند که چگونه صحبت کردن در مورد نوشته شما می‌تواند به شما در تفکر (و در نهایت روند نوشتن) کمک کند.

 یا برای سفر پایان نامه نویسی آماده هستید؟ صبر

برای جلوگیری از تجدیدنظرهای بی‌شمار در نوشتن پایان‌نامه، چندین کار می‌توانید انجام دهید. یک نویسنده پایان‌نامه موفق، صبر می‌کند و هر نکته کلیدی را به دقت توضیح می‌دهد تا استاد راهنما(های) خود برای پر کردن جزئیات نیازی به حفاری عمیق در حافظه خود نداشته باشند. مستندسازی واضح تمام مراحل تفکر در نوشتار، پیروی از آنچه می‌خواهید بیان کنید را برای استاد راهنما یا استادهای راهنما آسان‌تر می‌کند و یک نویسنده دقیق به آن‌ها در درک متن کمک می‌کند.

هدف دیگری از بیان واضح تمام مراحل تفکر در نوشتار، این است که شما می‌توانید “حقایق” را همانطور که می‌خواهید ارائه دهید و استاد راهنما(های) خود را در جریان تفکر خود قرار دهید و توجه آن‌ها را به ایده‌هایی که فکر می‌کنید مهم هستند جلب کنید. نکات کلیدی را بازگو کنید و از جزئیات بی‌مورد و اطلاعات بیش از حدی که به نکات کلیدی «شما» مربوط نمی‌شود، خودداری کنید.

برای راهنمایی خواننده خود در نوشتن پایان‌نامه، می‌توانید از راهبردهای زیادی استفاده کنید که بسیاری از آن‌ها در فصل پنجم بیان شده‌اند. نکته کلیدی در پشت همه این استراتژی‌ها این است که شما باید برای راهنمایی خواننده خود در جهتی که می‌خواهید بروید، وقت بگذارید و قبل از کاوش کامل اولین مورد، به نقطه بعدی نپرید.

برای رسیدن به بهترین هدف، باید با صبر و حوصله تمام ایده‌های خود را بیان کنید. این اولین قدم از بسیاری از مراحل در توسعه صدای نویسنده معتبر است. برای ایده‌های بیشتر در مورد ماهیت صدا در نوشتن پایان‌نامه، مقاله مورتون و استورچ (2019) شروع مفیدی است.

نکات مهم

آمادگی ذهنی برای تجدیدنظر و پشتکار مهمترین عامل در موفقیت نویسندگان پایان‌نامه است.
پیش‌نویس‌های زیادی برای نوشتن پایان‌نامه لازم است و تجدیدنظرهای مکرری نیز در طول فرایند نوشتن پایان‌نامه انجام می‌شود.
برای موفقیت در نوشتن پایان‌نامه، نیاز به توانایی ترک کمال‌گرایی و شروع دوباره در برخی موارد وجود دارد.
بولکه و موچیزوکی و استارفیلد مقالاتی را در مورد پشتیبانی و توصیه‌های نوشتن پایان‌نامه منتشر کرده‌اند که می‌تواند به نویسندگان پایان‌نامه کمک کند.

برای جلوگیری از تجدیدنظرهای بی‌شمار در نوشتن پایان‌نامه، نویسنده باید نکات کلیدی را به دقت توضیح داده و مستندسازی واضحی از تمام مراحل تفکر در نوشتار داشته باشد.

هدف از بیان واضح تمام مراحل تفکر در نوشتار، جلب توجه استاد راهنما(های) به ایده‌های مهم نویسنده است.

برای راهنمایی خواننده در نوشتن پایان‌نامه، باید برای روشن شدن مفاهیم و استدلال‌های خود، از راهبردهای مناسب استفاده کرد.

برای بیان بهتر ایده‌ها و گسترش صدای نویسنده، اولین قدم باید صبر و حوصله در بیان نکات کلیدی باشد.

برای بیشتر آشنایی با ماهیت صدای نویسنده معتبر در نوشتن پایان‌نامه، می‌توانید به مقاله مورتون و استورچ (2019) مراجعه کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *