تکرار سبک استاد راهنما شما چقدر مفید است؟

در طول سفر پایان‌نامه، هویت شما به عنوان محقق و نویسنده پایان‌نامه با هویت‌های دیگری تلاقی می‌کند، به هم پیوسته و فراتر می‌رود. یکی از این هویت‌ها، هویت دانشگاهی است. به عنوان یک محقق، شما ممکن است به عنوان یک دانشگاهی شناخته شوید یا نشوید، این به عوامل مختلفی نظیر تحقیقات و زندگی کاری شما بستگی دارد. به عنوان یک نویسنده پایان‌نامه، با توجه به افکار خود در مورد شیوه‌های بودن و انجام دادن، ممکن است خود را به عنوان نوع خاصی از دانشگاهی ببینید. در طول سفر پایان‌نامه، شما احتمالاً به عنوان یک دانشگاهی، محقق و نویسنده پایان‌نامه خود را می‌بینید، اما در برخی موارد، ممکن است شک و تردید در مورد هویت خود داشته باشید.

هویت محقق و نویسنده پایان‌نامه شما در طول سفر پایان‌نامه تغییر می‌کند. در ابتدای پایان‌نامه، ممکن است هویت شما به عنوان یک محقق متخصص یا نویسنده پایان‌نامه در حال ظهور باشد. پس از تکمیل چندین کارگاه و خواندن صدها سند، احتمالاً به خودتان به عنوان یک متخصص در APA7 یا سایر سبک‌های ارجاع نگریسته و در پایان نامه خود از آن‌ها استفاده خواهید کرد. پس از دفاع یا تأیید پایان نامه، ممکن است خودتان را به عنوان یک فردی که می‌تواند به دیگران در مراحل قبل از دفاع کمک کند، مشاهده کنید. وقتی گزارش‌های درخشان ممتحنین را دریافت می‌کنید، حتی ممکن است خودتان را به عنوان یک متخصص در موضوع خود ببینید. هویت‌های دیگری نظیر هویت محقق دقیق، هویت‌های علمی مفید و خواننده انتقادی نیز در طول زمان به شکلی تغییر می‌کنند.

در طول سفر پایان‌نامه، هویت‌های شما با یکدیگر تعامل می‌کنند. هویت محقق و نویسنده پایان‌نامه شما ممکن است تأثیرگذار بر روی شیوه‌هایی باشد که با دانشگاه و محققان دیگر برقرار می‌کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است در جلسات کارگاهی و کنفرانس‌های علمی شرکت کنید و با محققان دیگر در ارتباط باشید. در این فضا، هویت محقق شما می‌تواند بیشتر به چشم بیاید و شما را به عنوان یک منبع اطلاعاتی برای دیگران جذب کند.

 

در پایان مسیر نوشتن پایان‌نامه، شما بدون شک برخی از جنبه‌های سبک نوشتاری استاد راهنمای خود را پذیرفته و برخی دیگر را رد خواهید کرد؛ حتی ممکن است برخی از قطعات متنی را با روش‌های نوشتن خود ترکیب کنید. در حین این سفر، ممکن است متوجه شوید که برخی از سبک‌های نوشتاری که در ابتدای پایان‌نامه خود رد کرده‌اید، بعداً مورد استقبال شما قرار می‌گیرند؛ زیرا شما چیزها را از دید دیگری می‌بینید. برخی از جنبه‌هایی که در ابتدا پذیرفته اید، ممکن است با توسعه هویت شخصی خود به عنوان یک محقق و نویسنده پایان‌نامه، رد شوند. این سفر، تغییراتی را در شیوه‌های نوشتن شما به همراه دارد.

می‌توانید در مورد روش‌های نوشتاری استاد راهنمای خود فکر کنید و آن‌ها را با سبک خود مقایسه کنید، بدون اینکه با او در این مورد صحبت کنید. با این حال، اگر می‌خواهید پایان‌نامه خود را به گونه‌ای بنویسید که گفتمان متعارف را مختل کند، مانند نوشتن به صورت مستند، نمایشنامه یا گفتگو، و این ژانر معمولی برای استاد راهنمای شما نیست، باید صراحتاً اختلاف نظر داشته باشید. قبل از شروع به نوشتن، افکار خود را در مورد این موضوع با تیم نظارتی خود بررسی کنید.

در این زمینه، نمونه‌های موفق بسیاری از پایان‌نامه‌های نوشته شده وجود دارد که گفتمان معمول را مختل کرده‌اند. به عنوان مثال، ودرال (2019) برای نوشتن پایان‌نامه به کمک نظریه کوئیر در زمینه مدیریت استفاده کرده است. این روش می‌تواند به عنوان روشی برای تفکر در مورد نوشتن خارج از حد معمول مفید باشد. ودرال به جای جدا کردن مطالب نظری از داده‌های تجربی شرکت‌کنندگان، آن‌ها را به عنوان روایتی با هم ترکیب کرده و پاسخ‌های احساسی خود را به داده‌ها نوشته است. اما مطمئن نیستیم که این روش برای پایان‌نامه شما مناسب باشد؛ بنابراین با استاد راهنمای خود در این مورد صحبت کنید.

در کل، در طول سفر نوشتن پایان‌نامه، شما به طور مداوم تغییر خواهید کرد و این تغییرات بر روی روش‌های نوشتاری شما تأثیر خواهد گذاشت. با این حال، مهم است که متن پایان‌نامه خود را از نظر دستور نگارش، زبان و ادبیات فارسی به خوبی ویرایش کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید. قبل از شروع به نوشتن، بهتر است افکار خود را در مورد این موضوع با تیم نظارتی خود بررسی کنید.

تعامل بیشتر با هویت محقق و نویسنده پایان نامه

در طول سفر نوشتن پایان‌نامه، هویت شما به عنوان محقق و نویسنده پایان‌نامه تغییر می‌کند و با هویت‌های دیگر همپوشانی دارد و به فراتر رفتن ادامه می‌دهد. یکی از این هویت‌ها، هویت دانشگاهی است. به عنوان یک محقق، بسته به دیدگاه شما نسبت به تحقیقات و زندگی کاری، ممکن است به عنوان یک دانشگاهی شناخته شوید یا خیر. به عنوان یک نویسنده پایان‌نامه، با توجه به افکار خود درباره شیوه بودن و انجام دادن، ممکن است خود را به عنوان نوع خاصی از دانشگاهی ببینید. در طول سفر پایان‌نامه، ممکن است خود را به عنوان یک دانشگاهی، محقق و نویسنده پایان‌نامه ببینید. در صورت شک، ممکن است خودتان را به عنوان هیچ‌کدام از موارد بالا نبینید.

هویت محقق و نویسنده پایان‌نامه شما در طول سفر پایان‌نامه‌تان تغییر می‌کند. در ابتدای پایان‌نامه، ممکن است هویت محقق و نویسنده پایان‌نامه خود را در حال ظهور ببینید. به عبارت دیگر، شما ممکن است خود را به عنوان یک محقق متخصص یا نویسنده پایان‌نامه نبینید. پس از تکمیل چندین کارگاه و خواندن صدها سند، احتمالاً خود را به عنوان یک متخصص در APA7 یا سایر سبک‌های ارجاع می‌بینید. بعد از اینکه از پروپوزال پایان‌نامه خود دفاع کردید/تایید کردید، ممکن است خود را فردی ببینید که می‌تواند به آن دسته از نویسندگان پایان‌نامه که هنوز در آن مرحله نیستند توصیه کند. وقتی گزارش‌های درخشان ممتحنین را دریافت کردید، حتی ممکن است خودتان را به عنوان یک متخصص در موضوع خود ببینید. هویت‌های دیگر (یعنی یک محقق دقیق، هویت‌های علمی مفید و خواننده انتقادی) به طور مشابه در طول زمان تغییر می‌کنند.

در طول سفر پایان‌نامه، هویت‌های شما با یکدیگر در تعامل هستند. هویت محقق و نویسنده پایان‌نامه شما می‌تواند تأثیرگذار بر روی شیوه‌هایی باشد که با دانشگاه و محققان دیگر برقرار می‌کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است در جلسات کارگاهی و کنفرانس‌های علمی عضو شوید و با محققان دیگر در ارتباط باشید. در این فضا، هویت محقق شما می‌تواند بیشتر به چشم بیاید و شما را به عنوان یک منبع اطلاعاتی برای دیگران جذب کند.

 

هویت‌های مختلف در طول سفر نوشتن پایان‌نامه تغییر می‌کنند و ممکن است با همدیگر همپوشانی داشته باشند. هویت محقق، نویسنده پایان‌نامه، دانشجو، متخصص، هویت علمی مفید و خواننده انتقادی می‌توانند در طول سفر پایان‌نامه شخص تغییر کنند. هویت دانشجویی نیز می‌تواند در این فرایند تأثیرگذار باشد. در کلاس‌های درسی، هویت دانشجویی شما ممکن است بیشتر به چشم بیاید و شما را به عنوان یک نوع خاصی از دانشجویان پایه‌ای یا خارجی معرفی کند.

هویت محقق و نویسنده پایان‌نامه نمی‌تواند به صورت کامل محدود و تعریف شود؛ شخص ممکن است در طول زمان به عنوان یک محقق، دانشجو، نویسنده پایان‌نامه و یا حتی فردی دیگر به خودش نگاه کند. این تغییرات با تجربه و رشد شخصی شما در طول زمان همراه است و شما را به یک فرد با تجربه و چشم انداز گسترده تبدیل می‌کند.

همه چیز هماهنگ نخواهد بود و نیازی به هماهنگی کامل نیست. با تبدیل شدن به یک محقق و نویسنده پایان‌نامه، برخی از روش‌های شخصی شما ممکن است با هویت‌های در حال ظهور شما در تضاد باشند. هویت‌های نوظهور شما به عنوان یک محقق و نویسنده پایان‌نامه می‌توانند بر شیوه انجام کارها و رفتارهای شخصی شما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، گزارش استارکس و نیکلاس (2020) نشان می‌دهد که برخی از دانشجویان استاد ویتنامی متوجه شدند که هویت علمی آنها به عنوان نویسندگان انگلیسی دانشگاهی بر نحوه نوشتن آنها در برخوردهای روزمره به زبان ویتنامی تأثیر می‌گذارد.

در دو فصل بعدی به جای تمرکز بر هویت‌ها، روش‌های مختلفی برای نوشتن پایان‌نامه با تأکید بر هر هویتی که داشته باشید، بررسی می‌شوند. هدف اینجا این است که شما را قادر سازد تا هویت نویسنده پایان‌نامهرا با هویت‌های دیگری که در طول سفر پایان‌نامه خود تجربه کرده‌اید، ترکیب کنید و بهترین روش‌های نوشتن پایان‌نامه را پیدا کنید. به همین دلیل، توصیه می‌شود که برای نوشتن پایان‌نامه، با توجه به هویت‌های مختلفی که در طول زمان تجربه کرده‌اید، به عنوان یک محقق، دانشجو، نویسنده پایان‌نامه و یا حتی فردی دیگر به خودتان نگاه کنید و از تجربه‌های خود بهره ببرید.

همچنین، مهم است که به دانش و تجربیات دیگران نیز توجه کنید و با استفاده از روش‌های مختلفی که در دسترس شماست، بهترین روش برای نوشتن پایان‌نامه را پیدا کنید. به عنوان مثال، می‌توانید با استفاده از کتاب‌ها، مقالات و منابع دیگر، به دنبال الگوهای نوشتاری و روش‌های مختلفی برای نوشتن پایان‌نامه بگردید و سپس با توجه به هویت‌های مختلفی که در طول زمان تجربه کرده‌اید، بهترین روش را برای خودتان انتخاب کنید.

در نهایت، مهم است که در هنگام نوشتن پایان‌نامه، هویت‌های مختلفی که در طول زمان تجربه کرده‌اید، را با هم ترکیب کنید و با استفاده از بهترین روش‌های نوشتاری، پایان‌نامه خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهید.

نکات مهم

هیچ راهنمایی مطلقی برای نوشتن پایان‌نامه موجود نیست و هر فردی دارای سبک و نحوه نوشتن مخصوص به خود است.

برای درک بهتر اینکه چگونه هویت نویسنده شما ممکن است با سایر اعضای تیم نظارتی شما متفاوت باشد، می‌توانید کمی تحقیقات جانبی انجام دهید.

تحلیل کارهای اخیر استاد راهنمایتان می‌تواند به شما در درک و شناخت سبک نوشتن او کمک کند.

با کشف تفاوت‌ها می‌توانید چند ترفند مفید برای نوشتن پایان‌نامه یاد بگیرید.

هرگز سعی نکنید روش‌های دیگران را تکرار کنید، زیرا هویت و سبک نوشتن خود را در این فرآیند از دست خواهید داد.

در طول سفر نوشتن پایان‌نامه، شما به طور مداوم تغییر خواهید کرد و این تغییرات بر روی روش‌های نوشتاری شما تأثیر خواهد گذاشت.

ممکن است برخی از سبک‌های نوشتاری که در ابتدای پایان‌نامه پذیرفته اید، بعداً مورد استقبال شما قرار بگیرند و برخی از جنبه‌هایی که پذیرفته اید، ممکن است با توسعه هویت شخصی خود به عنوان یک محقق و نویسنده پایان‌نامه، رد شوند.

می‌توانید در مورد روش‌های نوشتاری استاد راهنمای خود فکر کنید و آن‌ها را با سبک خود مقایسه کنید، بدون اینکه با او در این مورد صحبت کنید.

اگر می‌خواهید پایان‌نامه خود را به گونه‌ای بنویسید که گفتمان متعارف را مختل کند، باید صراحتاً اختلاف نظر داشته باشید و قبل از شروع به نوشتن، افکار خود را در مورد این موضوع با تیم نظارتی خود بررسی کنید.

در کل، مهم است که متن پایان‌نامه خود را از نظر دستور نگارش، زبان و ادبیات فارسی به خوبی ویرایش کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

هویت شخص در طول سفر پایان‌نامه تغییر می‌کند و به عوامل مختلفی نظیر تحقیقات، زندگی کاری و افکار شخصی بستگی دارد.
هویت محقق و نویسنده پایان‌نامه در طول سفر پایان‌نامه ممکن است به عنوان یک محقق متخصص، نویسنده پایان‌نامه، متخصص در استفاده از سبک‌های ارجاع و فردی که می‌تواند به دیگران در مراحل قبل از دفاع کمک کند، شناخته شود.
هویت شخص با هویت‌های دیگری نظیر هویت محقق دقیق، هویت‌های علمی مفید و خواننده انتقادی در طول زمان تعامل دارد و تغییر می‌کند.
هویت محقق و نویسنده پایان‌نامه ممکن است بر روی شیوه‌های ارتباط با دانشگاه و محققان دیگر تأثیرگذار باشد و شخص مورد توجه دیگران قرار بگیرد.

تغییر در شیوه‌های نوشتن در طول سفر نوشتن پایان‌نامه
مقایسه سبک نوشتاری استاد راهنما با سبک خود
اختلاف نظر با استاد راهنما در مورد گفتمان متعارف
استفاده از گفتمان غیرمعمول در پایان‌نامه
نمونه‌های موفق پایان‌نامه با گفتمان غیرمعمول
ویرایش متن پایان‌نامه از نظر دستور نگارش، زبان و ادبیات فارسی.

هویت شخص در طول سفر نوشتن پایان‌نامه تغییر می‌کند و ممکن است با هویت‌های دیگر همپوشانی داشته باشد.

هویت‌های مختلف شامل هویت محقق، نویسنده پایان‌نامه، دانشگاهی، متخصص، هویت علمی مفید و خواننده انتقادی می‌توانند در طول سفر پایان‌نامه شخص تغییر کنند.

هویت محقق و نویسنده پایان‌نامه می‌تواند تأثیرگذار بر روی شیوه‌هایی که با دانشگاه و محققان دیگر برقرار می‌کنید باشد.

شخص ممکن است در جلسات کارگاهی و کنفرانس‌های علمی عضو شوید و در این فضا هویت محقق شما می‌تواند بیشتر به چشم بیاید و شما را به عنوان یک منبع اطلاعاتی برای دیگران جذب کند.

هویت‌های مختلف در طول سفر نوشتن پایان‌نامه تغییر می‌کنند و ممکن است با همدیگر همپوشانی داشته باشند.
هویت محقق، نویسنده پایان‌نامه، دانشجو، متخصص، هویت علمی مفید و خواننده انتقادی می‌توانند در طول سفر پایان‌نامه شخص تغییر کنند.
هویت دانشجویی شما ممکن است بیشتر به چشم بیاید و شما را به عنوان یک نوع خاصی از دانشجویان معرفی کند.
هویت محقق و نویسنده پایان‌نامه نمی‌تواند به صورت کامل محدود و تعریف شود؛ شخص ممکن است در طول زمان به عنوان یک محقق، دانشجو، نویسنده پایان‌نامه و یا حتی فردی دیگر به خودش نگاه کند.
توصیه می‌شود که برای نوشتن پایان‌نامه، با توجه به هویت‌های مختلفی که در طول زمان تجربه کرده‌اید، به عنوان یک محقق، دانشجو، نویسنده پایان‌نامه و یا حتی فردی دیگر به خودتان نگاه کنید و از تجربه‌های خود بهره ببرید.
مهم است که به دانش و تجربیات دیگران نیز توجه کنید و با استفاده از روش‌های مختلفی که در دسترس شماست، بهترین روش برای نوشتن پایان‌نامه را پیدا کنید.
در هنگام نوشتن پایان‌نامه، هویت‌های مختلفی که در طول زمان تجربه کرده‌اید، را با هم ترکیب کنید و با استفاده از بهترین روش‌های نوشتاری، پایان‌نامه خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =